Ortadoğu Gazetesi

Asker, Polis, Ülkücü Şehit Katilleri Yanından Seslenenler!

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-24 09:11:16

Asker, Polis, Ülkücü Şehit Katilleri Yanından Seslenenler!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra MHP ve AKP'nin birbirine yakınlaşması, birçok konuda beraber hareket etmesi CHP, HDP, İP, FETÖ, PKK, DHKP-C, Perinçekgiller gibi çevreleri oldukça rahatsız etmektedir. AKP-MHP birlikteliğini bozabilmek için akla hayale gelmedik yolları denemektedirler.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli her fırsatta "15 Temmuz bir milat, bir dönüm noktasıdır." dediği halde sürekli geçmişte yaşanan AKP-MHP arasındaki kavgaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin geçmişte birbirine söyledikleri sözleri kimi zaman yazılı, kimi zaman görsel olarak sosyal medyada kullanarak Ülkücüler arasında nifak tohumu ekmeye çalışıyorlar.

Bu çevrelerin oluşturduğu sosyal medya trollerinin gezdirdiği cümle "Ülkücülere hakaret etmiş Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermem. O hakaretleri unutmadık" şeklinde olmaktadır. Bizim yazılarımızın altına da adeta kırk yıllık Ülkücü gibi gelip bu cümleleri yazanlarda vardır. Bu tarz kimi zaman bazı Ülkücüler üzerinde de etkili olabiliyor.

Evet, geçmişte Recep Tayyip Erdoğan'ın Ülkücülere yönelik hakaretleri olmuştur. MHP Lideri Devlet Bahçeli'de hepsine gereken cevabı zaten vermiştir.

15 Temmuz her şeye ama her şeye temiz sayfa açma adına bir milat günü olmuştur. Türkiye'nin atlattığı darbe girişimi ve Yenikapı ruhu olarak ortaya konan sözler konusunda mutabakat aynen devam etmektedir.

"Ülkücülere hakaret etmiş Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermem. O hakaretleri unutmadık" diyen trol kurnazlığı hareket edenlere bakın kimlerle hareket ediyor.

Sanki çok hassas gibi bunu diyorlar ama kendileri bugün Ülkücü katilleriyle, askerimizi, polisimizi şehit edenlerle beraber geziyorlar.

"Ülkücülere hakaret etmiş Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermem. O hakaretleri unutmadık" diye triplere girenlerin tamamına bakın referandumda CHP, HDP, Perinçek ile beraber Hayır cephesinde bulunanlardan oluşmaktadır. Bu cephe içinde kaç asker, polis, Ülkücü şehit katili barındırıyor bilmiyor musun?

Ülkücü'ye hakareti mesele yapıp, Ülkücü'yü şehit etmeyi mesele edinmeyecek kadar ruh sağlığını yitirmişlerdir.

Bizim için hepsi de meseledir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte Ülkücülere yönelik hiçbir sözü karşılıksız kalmamıştır. Asker, polis ve Ülkücü şehitlerin katilleriyle de her zaman olduğu gibi mücadele etmekteyiz.

15 Temmuz doğrularda buluşma adına bir tarih olmuştur. Dün HDP, FETÖ ile hareket eden AKP'nin bugün MHP ile beraber hareket edip, Doğu ve Güneydoğu'da, Irak'ın kuzeyinde, Suriye'de terörle mücadele etmesinin Türkiye'ye ne zararı vardır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Nihal Atsız'dan, Ziya Gökalp'ten şiir okumasının, Bozkurt işareti yapmasının, Ülkücülere şimdi övgüler dizmesinin, korumalarını hilal bıyıklılardan oluşturmasının, içinde "Ölümsüz Türkleriz" geçen şiirleri okumasının, terör örgütü PKK'nın ezilmesi için tavizsiz durmasının Türkiye'ye, Ülkücülere ne zararı vardır?

MHP'nin doğruları güçlendirme, yanlışları da düzeltme adına ortaya koyduğu siyaset tarzı niçin zararlı olsun?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine Ülkücülere hakaret ediyor da biz buna rağmen mi destekliyoruz? Böyle bir şey olmadığı halde, geçmişi kurcalayıp niçin doğrularda buluşanların arasına fitne sokmaya çalışıyorsun?

PKK'lı teröristlere arabasında silah taşıyan HDP milletvekilleriyle referandumda "Hayır" cephesinde buluş, HDP milletvekilleriyle CHP'nin sözde Adalet Yürüyüşünde buluş sonra çık "Recep Tayyip Erdoğan Ülkücülere hakaret etti" diye Ülkücüler arasında nifak oluştur.

Bu akıl mı, bu mantık mı?

Dön bir bak yanında kaç PKK'lı var, kaç komünist var, kaç devrimci var… Kaç vatan, millet, bayrak düşmanı var… 

Kendi bulunduğun cepheye bakmayıp, nasıl oluyor da MHP'ye akıl vermeye kalkıyorsun?

"Recep Tayyip Erdoğan Ülkücülere hakaret etti" diye sosyal medyada yazan- çizen bazı tiplerinde ilginç bir özelliği var. Bunların özelliği de kim MHP'ye, Ülkücülere saldırıyorsa aslında hep onların yanında olup, MHP'ye beraber saldıran olmalarıdır.

Cumhur İttifakını bozmaya yönelik özellikle sosyal medyada hareket edenlere karşı Ülkücüler dikkatli olmalıdır. Geçmişi karıştıranlara "şimdi sen kiminle hareket ediyorsun?" sorusu bile her şeyi çözecektir.

PKK'nın büyük partisine dönmüş CHP, PKK'nın küçük partisi HDP ve bunların Hayır cephesinden yancısı olan İP'le ilişkisi varsa zaten mesele anlaşılmış demektir.

Bunların meselesi Ülkücülerin iyiliği değil, fitnelerinin ve nifak tohumlarının güçlü olmasıdır.

Cumhur ittifakını korumak için, özellikle bunlara karşı çok dikkat edilmelidir.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

AĞRI'LI RAMAZAN GÜNDE 400 LİRA KAZANIYOR

AĞRI'LI RAMAZAN GÜNDE 400 LİRA KAZANIYOR

Simit, Boyoz, Gevrek. Sıcak, sıcak. Bunları kim söylüyor. Ağrı'lı Ramazan. Ramazan 14,15 yaşlarında. Esprili bir delikanlı. Sabah saatlerinde ...

RAHİP HİKÂYE…  HESAPLAR BAŞKA!

RAHİP HİKÂYE… HESAPLAR BAŞKA!

Evangalist Rahip davasının seyrini, Hepimiz görüyor, seyrediyoruz. Bu rahip inanın başımıza çok iş açtı. Ama bir gerçeği görmemize, G&ou...

VATANDAŞ KARAMSARDAN ÖTE KORKULU

VATANDAŞ KARAMSARDAN ÖTE KORKULU

Vatandaş karamsar. Karamsardan öte korkulu. Tedirgin. Konu başlığı tabii ki DOLAR.  Stratejik düşman ABD'nin, Türkiye'ye karşı tehdit aracı ...

DÜŞECEĞİNE ONLAR DA İNANMIYORLAR!

DÜŞECEĞİNE ONLAR DA İNANMIYORLAR!

Dolar'ın halİ malum. Durmadan yükseliyor. Durdurulamıyor. Sanki gizli bir el, Türk piyanlarını, Dolar'ı, faizleri, bonoları, tahvilleri yönlendiriy...

ÖYLE DİYORLAR(!)

ÖYLE DİYORLAR(!)

YILBAŞI, DOLAR: 6.600 Lira, BENZİN;10 Lira. ABD'de ikamet eden, Yeşil kart sahibi ve Wall Street'te büyük bir yatırım fonunu idare eden, Yeğenimle hasbıhal ...

ÇIBANIN BAŞI İSRAİL

ÇIBANIN BAŞI İSRAİL

Bir süreç yaşıyoruz. ABD, İsrail işbirliğinde, bir Türkiye'yi ÇÖKERTME süreci. Bu çok net. Bunu serinkanlı olarak görmek, Ve ...

Tarihi Artuklu Hamamı yeni yerine doğru yola çıktı

Tarihi Artuklu Hamamı yeni yerine doğru yola çıktı

Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki bin 500 ton ağırlığındaki Artuklu Hamamı, Hasankeyf Yeni Kültürel Park Alanı'ndaki yeni yerine doğru yola çıktı.  ...

TÜRK EKONOMİSİNİN CELLÂDI ;"ABD'DİR".

TÜRK EKONOMİSİNİN CELLÂDI ;"ABD'DİR".

Ve Evangelistler harekete geçti. Trump'u zorluyorlar. Kongreyi zorluyorlar. Pentagon'u zorluyorlar? Niçin? Rahip, Brunson'u kurtarmak için. ...

BEGONVİL'İN BODRUM AŞKI CEVAT ŞAKİR'LE BAŞLAR

BEGONVİL'İN BODRUM AŞKI CEVAT ŞAKİR'LE BAŞLAR

Bugün yüreğimizi sıkan, burkan, Siyaset ve de ekonomi girdabından soyutlanıp, Bodrum'a ve de onunla bütünleşen zarif ve de muhteşem çiçek, &n...

NATO, ABD İLE Mİ SAVAŞACAK?

NATO, ABD İLE Mİ SAVAŞACAK?

Şu NATO zirvesinde, Türkiye ile ilgili kararlara bir bakalım; "İttifakın güney sınırlarından gelen tehditlere karşı, Önlemlerimizi artıracağız. M&uum...