Ortadoğu Gazetesi

Benjamin'in İntiharı!

KÖŞE YAZILARI / 2017-11-13 08:57:18

Benjamin'in İntiharı!

İP'nin kurucu genel başkanı Meral Akşener'in "gömlekli" sözleri bize eski Milli Görüşçülerin "gömlek değiştirme" olayını hatırlattı.

Bir siyasi partide herkesin kendi gömleğiyle bulunmasının bir "ideolojik gömleksizlik" hali olduğu da gözümüzden kaçmadı.

2000'lerin başında Recep Tayyip Erdoğan "Milli Görüş gömleğini çıkardık," deyince rahmetli Erbakan: "Ne gömleği giyeceksiniz? Bilderberg gömleği, Rotaryen gömleği…" diyerek milleti uyarmıştı.

Ona göre bu fikir gömleğinden yoksunluk "davadan dönmenin" mecazî karşılığıydı.

AKP'nin "Milli Görüş"ten sonra giyeceği, kendi fikir tezgâhlarında dokunmuş ideolojik bir gömleği yoktu.

FETÖ'nün ise vardı. Öyle ki bu gömlek, "dinler arası diyalog ve ılımlı İslam" adı altında, Milli Görüşe göre mekruh olan "dinde reform"u da içeriyordu.

Üstelik bu küresel işbirlikçi gömleği, her sene Abant toplantılarında tekrar kesilip biçiliyordu.

Alınan mesafeye göre yeniden dokunuyordu.

Böylece bu geçiş döneminde AKP'ye giydirilen ideolojik üniforma "FETÖ gömleği" oldu!

AKP, hazır yetişmiş kadrolara kucak açarken, Cemaatin de hiç sandığa girmeden milyonlarca oyu olmuştu.

Bu memleketin dindar evlatlarına, merhum Erbakan'nın ifadesiyle "işbirlikçi hapı" yutturulmasının mantığını doğru anlatmamız gerekiyor.

Aksi takdirde bazı analizler, kuru bir iftira gibi havada kalıyor.

Son siyaset durakları İngiltere ve ABD olan Siyonistler, dünyada birkaç kez "Yeni Dünya Düzeni" adı altında hâkimiyet atılımları yaptılar.

Bunlardan birincisi, 1789 Fransız İhtilalinden sonra çok uluslu imparatorlukların, eşitlik, adalet ve hürriyet taleplerinin doğal sonucu olan ayrılıkçı fikirlerle parçalanmasıydı.

1880'lerde ekonomik çıkarlar, devletlerarası kutuplaşmaya yol açtı ve 1914'te I. Dünya Savaşı çıktı.

1917'de Filistin, Kudüs ve petrol sahaları, parçalanan Osmanlı İmparatorluğundan alındı.

1919'da ABD Başkanı W. Wilson "self determinasyon" yani milletlerin kendi kaderini tayini ilkesiyle "Amerikan barışı" misyonunu başlattı.

İkinci Siyonist tanzim, II. Dünya Savaşından sonra geldi. Dünya "Kapitalist ve Sosyalist" olmak üzere iki kutba ayrıldı.

Bu esnada, Milliyetçilik de Alman ırkçılığıyla karikatürize edilerek karalanmıştı.

Böylece ülkelerin yetişmiş milli güç unsurları arasından Mason, Rotaryen, Lions, Bilderberg ve Sosyal Demokrat devşirme süreci hızlandı.

"Enternasyonal" olan, "ılımlı" olan, "diyalog ve işbirliğine" açık olan bireyler "dünya vatandaşlığına" kazanıldı.

Çünkü hedefte tek kutuplu "Dünya düzeni" vardı.

"Soğuk Savaş"ın, kontrollü muhalif SSCB'nin şikesiyle Kapitalist Batı lehine son bulmasından sonra "Yeni Dünya Düzeni" bir kez daha kurulacaktı.

Bu yeni düzende "Milliyetçilere ve Milli Görüşçülere" yer yoktu.

Ulusal sınırların ve kaynakların muhafazasını önemseyen fikirler, iktidardan uzak tutulmalıydı.

Dün "milli görüş gömleğini" çıkaranların ABD icazetiyle iktidar olması, bu gelişmelerin sonucuydu.

Bugün, Milliyetçi Ülkücü hareketi terk eden "gömleksizlerin" iktidar umuduna kapılması da aynı sürecin sonucudur.

Ancak bu arada değişen bir şey vardır.

En değerli sermayesi damarlarındaki asil kan olan Türk Milliyetçileri, binlerce gencini şehit vererek ve binlercesinin istikbalini feda ederek MHP'yi küresel oyunlara karşı bir iktidar alternatifi olarak yaşatmayı başarmıştır.

1999'da iktidar ortağın olan MHP'nin, merkez sağın sürekli iktidar alternatifi olması, 2013'ten sonra AKP'de bir öze dönüş sürecini başlatmıştır.

2015 seçimlerinin kaybedilmesi, bu süreci hızlandırmıştır.

2013'te "ılımlı küreselci" gurbeti terk ederek, 2015'te "milli ve yerli gömleğini" giyen Türkiye, 15 Temmuz 2016'da, Tarihin en güçlü "Doğrudan Demokrasi" manevrasını yaparak, "dünya düzeni mimarlarının" ezberini bozmuştur.

15 Temmuz, "Çılgın Türkler"in, küresel oyunculara karşı "Türk İrrasyonalizmi"ni sahaya çıkarmasıdır!

"Fazla üzerimize gelirseniz, notayla, ültimatomla değil, Milletle geliriz!" mesajının, şehit kanıyla yazılmasıdır.

Türk Milleti o gece, egemenliği bir jakoben geleneği olan darbe tanklarının önünden almış; sivil siyaset erkini ezilmekten kurtarmıştır.

Bu tarihi kahramanlığı kimin marifetiyle yapmışsa, siyasi erki tekrar ona aktarmıştır.

15 Temmuz olayı, 1773'te Amerika'da, 1789'da Fransa'da temelleri atılan ve asırlardır "gömleksiz" insan tipi yaratmaya çalışan "Dolar Demokrasisi"nin iflasıdır.

15 Temmuz, "gömleksizlerin tanrısı" Benjamin Franklin'in boğazdaki intiharıdır!

O yüzden 15 Temmuz'dan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Haçlı Seferlerinden beri tüm dünyayı karşısına alabilen Türk'ün sefer gömleği, 15 Temmuz'da ateş almış, alev alev yanmaktadır!..

Bu yüzden de "gömleksizlerin" 2002'deki kurgunun sonuçlarına aldanarak iktidar umuduyla yola çıkması, ezberci demokrasinin siyaset mezarlığında son bulacak hüzünlü bir maceradır!


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

CHP NE YAPMAK İSTİYOR?

CHP NE YAPMAK İSTİYOR?

İsmi Cumhuriyet olan, lakin bir türlü Halkın partisi olamayan CHP ne yapmak istiyor. Özellikle MHP düşmanlığı üzerinden siyaset yapan CHP, gerçekte neyin peşi...

Yönetimde istikrar, temsilde adalet...

Yönetimde istikrar, temsilde adalet...

Yeni Anayasa ile yeni bir döneme gidiyoruz… Gidiyoruz gitmesine de, halka söyleyecek sözü kalmayan bazı siyaset simsarları meseleyi rotasından çıkarma, bul...

Salı'yla Gelen…

Salı'yla Gelen…

Hani bir zamanlar parti içi muhalefet ağaları vardı: "Salı günleri konuşmakla olmuyor bu işler!.." der dururdu. Devlet Bey'in konuşa konuşa MHP'yi iktidara...

DERHAL İSTİFA ET SARI SENDİKACI!

DERHAL İSTİFA ET SARI SENDİKACI!

Ey Memur-Sen'in binlerce üyesi! Genel Başkanınızın "Mustafa Sabri" dediği… Damat Ferit'in işbirlikçisi bir münafık… Sevr imzaland...

"En İyi Gazeteci!.."

"En İyi Gazeteci!.."

Gençlik yıllarımız, "Petrol Fırtınası" yazarı Raif Karadağ'ın, nasıl bir otel odasında ölü bulunduğunu birbirimize anlatarak geçti. Sonra aynı...

İftira ve isnat mangası neden rahatsız?

İftira ve isnat mangası neden rahatsız?

         Türkiye siyasetinde iktidar partisi AKP ve anamuhalefet partisi CHP'nin son seçimdeki toplam oy oranı yüzde 75'i buluyor, ama ül...

AHMET KAYA'YI ANMAK, APO'YU ÖZLEMEKTİR!

AHMET KAYA'YI ANMAK, APO'YU ÖZLEMEKTİR!

Ahmet Kaya'nın 17. ölüm yıldönümü imiş…  Ahmet Kaya, sanatçı kimliğiyle değil, PKK'lı kimliğiyle hayata gözlerini yummuştur. S&...

"USTA"DAN SON HAMLE!

"USTA"DAN SON HAMLE!

Hani birileri "O iyi bir satranç ustasıdır" diyordu ya… Meşhuurrrrr "Salı dersleri"nde Devlet Bey yine ters köşe yaptı… Geçen haft...

RAKKA TİYATROSUNU DEŞİFRE EDEN İNGİLTERE NEYİ AMAÇLIYOR?

RAKKA TİYATROSUNU DEŞİFRE EDEN İNGİLTERE NEYİ AMAÇLIYOR?

Suriye'de aradan geçen her gün gerek iç savaşın bitirilmesi, gerekse IŞİD sonrasındaki sürecin nasıl şekilleneceği ile ilgili yaklaşımlar çoğalmışken...

BARAJ…

BARAJ…

Türkiye'nin demokrasi, adalet, temsilde adalet, temsilde eşitlik gibi birçok evrensel kuralı yaygınlaştırmak için önemli adımlar atma zamanı gelmiştir… ...