Ortadoğu Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek

GÜNDEM / 2018-08-17 09:14:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek

SiirtBatman ve Şırnak'ta sivil toplum kuruluşları, polis memurları ve esnaf, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın döviz bozdurma çağrısına destek verdi.

Siirt Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faik Efe, 100 dolar bozdurup dekontunu getirene 1 kilogram bal verme kararı aldı.

Efe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'yi yıldırmak isteyenlerin şimdi de ekonomik savaş başlattığına tanık olduklarını söyledi.

Döviz bozdurma çağrısına destek olmak için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini ifade eden Efe, "Bizleri dolar üzerinden bir kıskaca almak istiyorlar. Biz de ülkemizin ve hükümetimizin yanında yer almak için çam sakızı çoban armağanı olarak 100 dolar ve üzeri bozduran ve dekontunu getirene 1 kilogram bal vereceğiz. Dolarını bozduranlar ister süzme ister petek balını alacak." dedi.

Vatandaşın da ülkelerine karşı oynanmak istenen oyunların farkında olduğuna dikkati çeken Efe, bu nedenle herkesin imkanları dahilinde bir şeyler yapmaya çalıştığını aktardı.

Efe, bu oyunun da kısa sürede bozulacağına inandığını belirterek, şöyle konuştu:

"15 Temmuz'da bir darbe girişimi süreci yaşadık. Kendi tankımız ve topumuzla bize saldırdılar ama hiçbir şey elde edemediler. Bu sefer de ekonomik savaş başlattılar. Bu şekilde bizi yıldırmak istiyorlar. Hiçbir zaman bizi yıldıramazlar. Tankla, topla bu milleti yıldıramayanlar dolarla avroyla altınla hiçbir şey yapamazlar."

Batman

Batman'da da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD), Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO), Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), Ticaret Borsası ve Ziraat Odası Başkanlığı ve Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) temsilcileri, döviz bürosuna gelerek 30 bin doları Türk lirasına çevirdi.

Döviz bozdurma işlemi sonrası gazetecilere açıklama yapan BATSO Başkan Vekili Bayram Demirhan, ABD tarafından Türkiye'ye yönelik hamlenin ülkeyi ekonomik açıdan zayıflatmaya yönelik olduğunu söyledi.

ABD'nin dolar hamlesine karşılık ellerindeki dolarları Türk lirasına çevirerek tepki gösterdiklerini belirten Demirhan, "Batman'daki sivil toplum kuruluşları olarak elimizdeki dövizi Türk lirasına çevirmek üzere buradayız. Çağrımızı yineliyoruz, herkesi dolar bozdurmaya davet ediyoruz. Şehrimizde birçok kişi bu kampanyaya destek veriyor." dedi.

MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suat Özdemir de dövizleri Türk lirasına çevirme ve milli paraya dönme vakti olduğunu vurguladı.

Şırnak

Şırnak'ın Cizre ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları Başkan Erdoğan'ın çağrısına destek vermek amacıyla döviz bürosu önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Polis memurları, beraberlerinde getirdikleri dövizleri, Nur Mahallesi Yafes Caddesi'ndeki bir döviz bürosunda Türk lirasına çevirdi.

Polis memurlarıyla döviz bozdurmaya gelen İlçe Emniyet Müdür Vekili Alptekin Özgen, yaptığı açıklamada, ABD'nin ülkeye karşı uygulamak istediği ambargoyu tanımadıklarını ve protesto ettiklerini söyledi.

Devletin yanında olduklarını vurgulayan Özgen, "Cizre Emniyeti olarak bu döviz kampanyasına katılmak istedik. Personelimizle birlikte yanımızda olan bütün dövizleri bozdurup TL’ye çevirerek bu ambargoyu protesto ettik." diye konuştu.

Polis memuru Mehmet Erkek de ABD'nin Türkiye üzerinde oynadığı kirli oyuna karşı ayakta olduklarını belirtti. (A.A)

 


 


Diğer GÜNDEM Haberleri

Tunceli'den İdlib'e bir tabur komando gönderildi

Tunceli'den İdlib'e bir tabur komando gönderildi

Rusya ile sağlanan mutabakat sonrasında İdlib'e ilave asker gönderileceği kararının ardından Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı’nda bir tabur asker, dua...

AK Parti'den yerel seçim açıklaması

AK Parti'den yerel seçim açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Ak Parti'nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil" dedi.       İşte &Cced...

İstanbul'da yarın toplu ulaşım yüzde 50 indirimli

İstanbul'da yarın toplu ulaşım yüzde 50 indirimli

 İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT), Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla yarın toplu ulaşım araçlarının y&uu...

Bakan Çavuşoğlu'ndan Soçi mutabakatı açıklaması

Bakan Çavuşoğlu'ndan Soçi mutabakatı açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Soçi mutabakatının ardından ateşkesin tamamen tesis edilmesi ve siyasi çözüme odaklanılması gerektiğini belirtere...

Erdoğan’ın ABD ziyaretinin detayları belli oldu

Erdoğan’ın ABD ziyaretinin detayları belli oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD ziyareti kapsamında 25 Eylül'de Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na hitap edecek, yatırım ve iş çevreleriyle de bir araya gelecek....

Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş İdlib açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş İdlib açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'teki silahsız bölgeye ilişkin yaptığı açıklamada, "Rus heyetiyle 19-21 Eylül 2018 tarihleri arasında Millî Savunma Bakanlı...

Nevzat Doğan'ın Tepki Çeken Kararı

Nevzat Doğan'ın Tepki Çeken Kararı

Geçtiğimiz hafta BMW 7.25 marka lüks makam aracını değiştireceğini duyuran ve yerel seçimler yaklaşırken böyle bir açıklama yaptığı için tepkileri ...

İstanbul'da 'Kurt Kapanı 24' denetimi

İstanbul'da 'Kurt Kapanı 24' denetimi

İstanbul genelinde bir çok noktada "Kurt Kapanı 24 gerçekleştirildi     İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde Kurt Ka...

İBB'den cuma namazına gelen turistlere ücretsiz çeviri hizmeti

İBB'den cuma namazına gelen turistlere ücretsiz çeviri hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından geliştirilen "İBB Simultane" uygulaması, Cuma namazına gelen turistlere Arapça ve İngilizce dillerinde anlık ter...

PKK'ya ağır darbe!

PKK'ya ağır darbe!

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan, Metina ve Zap bölgelerine düzenlenen hava harekatında, 8 terörist etkisiz hale getirildi.  ...