Ortadoğu Gazetesi

BIST
93 561
%-1,18
USD
5,7739
%1,90
EUR
6,6266
%1,90
Altın
229,7758
%1,28

Deniz Baykal için 72 saatlik kritik süreç doldu

GÜNDEM / 2017-10-19 14:17:14

Deniz Baykal için 72 saatlik kritik süreç doldu

Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın yoğun bakımdaki tedavisi 4'üncü gününde devam ediyor. Doktorların 'kritik süreç'olarak adlandırdığı ilk ameliyatın ardından 72 saatlik süre doldu. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili bilgileri paylaştı. Bakan Demircan, Baykal için, "gelişmeler olumlu olumsuz değişiklik yok" dedi.

 

 

Geçtiğimiz Pazartesi günü yüksek ateş ve solunum sıkıntısı nedeniyle sabahın erken saatlerinde Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi'nde tedaviye alınan CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Beyine giden ana damarlarından birinde tıkanıklık olduğu belirlenen ve 4 günde 3 kez ameliyat edilen Baykal, ilk operasyondan sonraki 72 saatlik kritik dönemi atlattı.

 

Tedavisine uyutularak devam edilen Baykal, bugün saat 08.45'de tomografiye girdi. Tomografi sonuçlarının bir önceki güne göre daha iyi olduğu öğrenilirken, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in saat 12.45'te doktorlarla değerlendirme toplantısı yaparak tomografi sonuçlarını değerlendireceği ve ardından Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağı ifade edildi.

 

SAĞLIK BAKANI: OLUMSUZ DEĞİŞİKLİK YOK

 

Öte yandan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili bilgileri paylaştı. Bakan Ahmet Demircan, Baykal için, "Deniz Baykal'ın sağlığıyla gelişmeler olumlu, özel bir değişiklik yok" dedi.