Ortadoğu Gazetesi

BIST
91,686
%0,67
USD
5,3390
%-0,04
EUR
6,0890
%0,26
Altın
214,4470
%-0,05
SON DAKİKA

GERİ DÖNÜŞ YOK

GÜNDEM / 2018-01-10 16:02:42

GERİ DÖNÜŞ YOK

MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetlisi olarak Beştepe Külliyesine gitti. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 35 dakika sürdü. 

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin gereğini yapacaklarını ve 2019 yılındaki seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceklerini açıklamasından sonra başlayan süreç, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Külliyesi'nde yapılan görüşme ile yeni bir aşamaya geldi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye yaptığı davet, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşti.

 

 Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin görüşmek üzere MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi davet ettiğini açıklamıştı. MHP Genel Başkanı Bahçeli de düzenlediği basın toplantısında, MHP olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile seçim ittifakı ve siyasetin geleceğine ilişkin herhangi bir görüşmeleri olmadığını ancak ilerleyen günlerde bir talep olması halinde görüşülebileceğini söylemişti. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "7 Ağustos ruhunu yaşatmakta kararlıyız. Sayın Bahçeli ile bir araya gelir konuşuruz. Sayın Bahçeli'nin yerli ve milli duruşunu özellikle vurgulamam lazım. Ben Sayın Bahçeli'nin  yaptığı açıklamayı çok önemli görüyorum. Kendisine, şimdiden beyan ettiği, şahsımıza destek kararı için şahsım, partim, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 2019 seçiminin yerli ve milli olanlarla, ipi başka mahfillerin elinde bulunanlar arasında geçeceği açıktır" vurguladı. Bu açıklamalardan sonra yapılan davete bağlı olarak iki lider bir araya geldi.