Ortadoğu Gazetesi

HESAP VER YILMAZ ÖZDİL!

KÖŞE YAZILARI / 2017-12-12 08:56:00

HESAP VER YILMAZ ÖZDİL!

Sözcü gazetesinin müzelik solcuları Emin Çölaşan, Rahmi Turan, Bekir Coşkun, Necati Doğru, Uğur Dündar gibi yazarların Devlet Bahçeli takıntısını ve MHP düşmanlığını geçmişte sık sık ifade ettim. Bunlar yanında daha genç kalan Yılmaz Özdil ve Soner Yalçın gibi yazarlarda var. Soner Yalçın'da iflah olmaz bir MHP düşmanlığı ve terk edemediği Devlet Bahçeli takıntısıyla bilinir. Yılmaz Özdil böyle değildi. Bu "müzelik solcu yazar çetesi" onu da yolundan çıkardı.

2010 yılında Hürriyet gazetesinde "MHP" başlıklı yazılar içinde "Çünkü, bizim manzarayı "görmek için" devrimci ülkücü gazeteci filan olmaya gerek yok, haritacı olmaya da gerek yok... "Bakarkör" olmak yeterli. Sıradaki hedef... Devlet Bahçeli'dir." cümlelerini yazıyordu.

Sözcü'ye geçtiği günden bu yana MHP ve Devlet Bahçeli eleştirisi yapıyor. Eleştirmek adına öyle yorumlar yapıyor ki, o zeki dediğimiz adamın zeka seviyesi tartışılır hale geliyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin karşısına dikilen kim varsa onu parlatmaya, övmeye ve desteklemeye başladı. Bunu sadece Sözcü gazetesinde değil,  7 Haziran seçim akşamı "HDP'ye oy veren CHP'lilere de teşekkür etmeliyiz" siciliyle bilinen Halk Tv'de de yapıyor.

Bugüne kadar Yılmaz Özdil'in MHP ve MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında ne yazısına, ne sözlerine cevap veren bir yazı yazmamıştım. Onu sadece bugün yapacağım.

Yılmaz Özdil'le ilgili daha önce sadece Doğu Perinçek sevdalısı çıkmasıyla ilgili "ATATÜRKÇÜLÜĞÜN ÖZDİL'İ SANIYORDUK DOĞU PERİNÇEK'İN "YILMAZ" SAVUNUCUSU ÇIKTI!" başlıklı bir yazı yazmış ve o yazımda da "Yılmaz Özdil en düzenli takip ettiğim yazarlardan birisiydi. Belli bir süreye kadar tüm yazılarını ve kitaplarını okudum. Bazen yazılarından alıntılar yapıp, köşe yazılarımda kullandım.

"Belli bir süre" dediğimde kendisinin Doğu Perinçek hayranı bir solcu olduğunu öğrenmem ve Doğu Perinçek'in gençlik kollarını öven yazıları yazmasını görmem oldu.

"Değerli Gençler, TGB'YE KATILIN !" yazısından sonra TGB'nin çıkardığı bir kitapta "19 Mayıs 23 Nisan 9 Eylül 29 Ekim dediğin, TGB'dir. Bu ruhtur. Evlatlarınızı TGB'ye kaydedin kardeşim. Böyle evlatlar yetiştirin. Davranın. Gönüllü imece'ye katılın." şeklinde önsöz yazmış olması onun hakkında tüm görüşlerimi tamamen değiştirmiştir. Bunları yazmış birinin artık Atatürkçülük nutukları atmasının hiçbir hükmü yoktur. Doğu Perinçek gençliğini övdüğü gibi, bir zamanlarda Doğu Perinçek'i kahraman yapmaya kalemini oynatıyordu." İfadelerini kullandım. O günlerden sonra hiçbir yazısını merak edip okumadım. Bi arada aynı Rahmi Turan gibi Metin Feyzioğlu güzellemeleri yapıyordu. "CHP'nin başına onu getirebilir miyiz?" düşüncesiyle parlatma yazıları yazdı.

Yılmaz Özdil, FETÖ'nün MHP'yi ele geçirme operasyonu yaptığı günlerde de "Meral Akşener'in MHP'nin iki katı kadar oyu var" güzellemeleri yapıyordu. Ne tesadüftür FETÖ'den tutuklu, şuan müebbet hapis istenen Nazlı Ilıcak'ta o günlerde "Meral Akşener Başkan, MHP şampiyon" propagandaları yapıyordu.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ hakkında hazırlanan bir iddianame var. O iddianameye giren Fethullah Gülen'in "Meral Akşener'e sahip çıkın. Onu koruyun. Meral Akşener güzel insan"  içerikli el yazısı notları da medyaya yansımıştı. O iddianame kabul edildiğinde çıktılarını alıp, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye getirende, Yılmaz Özdil'in yazılarında öve öve bitiremediği şuan Meral Akşener'in yanında yeralan Nuri Okutan'dır. Şu ilişkiler ağına bakar mısınınız? Kimin eli, kimin cebinde belli değil!

Yılmaz Özdil'i, geçtiğimiz hafta Uğur Dündar'ın Halk Tv'deki programına çıkmış MHP ve Ülkücüler hakkında ahmakça ahkâm keserken gördüm. Onu da Halk Tv izlediğimden değil, Bozkurt Caps'in hazırladığı videodan izledim.

Uğur Dündar İP'lileri tarif ederken "Onlar MHP ideolojinden kopan, MHP yönetimine muhalif kişiler" diyor. Bu Yılmaz Özdil ise onları tarif ederken ne diyor biliyor musunuz :  "Aslında AKP politikalarına muhalif gerçek Ülkücüler"

Çok sevdiği rakıyı fazla kaçırdı da, o yüzden alkolün etkisiyle mi bunları söyledi bilmiyorum. Ama zekâsını tartışmaya açan bu cümleyi kurdu.

Oysa Ümit Özdağ'a "bu parti Ülkücü bir parti mi olacak" diye televizyonda sorduklarında "Ülkücü bir parti olmayacak" demişti.

Kafası sürekli "İYİ olan" Yılmaz Özdil sürekli iyi İP tarifi yapmaktadır.

Sözcü'nün içinde ya huyundan, ya suyundan misali…

Ben aslında Yılmaz Özdil'in İP hakkında yazdıklarından, söylediklerinden ziyade yazamadığı, söyleyemediği konulardan dolayı merak içindeyim. Niye yazamıyor, niye söylemiyor acaba?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Rotary Bölge Başkanı bir Mason'u Kocaeli il başkanı yaptığında Yılmaz Özdil bunu niye yazamadı?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Turuncu devrimlerin finansörü, CIA'nın yasal penceresi olarak tarif edilen  NED'in desteklediği Denge Denetleme Ağı'nın önde gelen ismi Selda Tandoğan Demirel'i "başdanışman" yapıp,  inkar edercesine tekrar görevden almasını ama aynı kişinin İP'in kurucusu olduğunu Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

Ota-çöpe her şeye yazı yazan Yılmaz Özdil "1983 yılında kurulan NED adlı kuruluş, eski CIA ajanlarının çalıştığı ve özellikle Ortadoğu'ya Amerikan emperyalizminin çıkarları doğrultusunda şekil veren politikaların yaygınlaşmasını sağlamasıyla biliniyor. NED, Türkiye ve benzeri ülkelerdeki STK'lara finans desteği veriyor. 2012'de destek verdiği mali kuruluşlar arasında Taraf gazetesinin de yer aldığı NED, Denge ve Denetleme Ağı'na da 700 bin dolar civarında finans sağlamıştı." Şeklinde tarif edilen bu yerle bağlantısı olan birinin Meral Apla'sının İP'inde kurucu olmasına niçin değinmemektedir?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, PKK'lı Ahmet Kaya'yı ölümünde, doğumunda anmasını, "HDP onurumuzdur"  beğenileri yapanların bu partide kurucu olmasını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Google'daki 290 bin TL'lik maaşını bıraktırıp getirdikleri ve HDP'ye seçim müzikleri yapan, PKK'ya yakınlığıyla bilinen Kardeş Türküler ekibinde çalgı çalan bir adamı kurucu ve Genel Başkan Yardımcısı yapmasını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır? Bu durum çok gizemli ve üzerinde durulması gereken konu değil mi sence Yılmaz Özdil?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, parti kurulmadan önce "parti program taslağı" diye sundukları metinde "Kürdistan'ı" kabul etmesini, parti kurulduktan sonra parti programı diye sundukları metinde teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit Vatandaşlık" kavramını kullanılmasını, parti programında yeralan NATO'ya bağlılık vurgularını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Diyarbakır'da Kürtçe pankartlarla Meral Akşener'i karşılarken, Meral Akşener kendini birden Diyarbakırlı ilan etmesini Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, genel merkez binası açarken saygı duruşunu, İstiklal Marşı okumasını unuturken, Edirne'de parti programının yapıldığı salonda İP ve Meral Akşener posteri üst tarafa, yere doğru alt tarafa da Türk bayrağı ve Atatürk posteri asılmasını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

Bunların bir tanesini başka parti yapsa, onların suyunu çıkaran ve çıkaracak olan Yılmaz Özdil, söz konusu Meral Apla'sı olunca niçin yazamamaktadır?

Milli konularda coşan, coşturan Yılmaz Özdil, söz konusu Meral Akşener olunca bu konularda niçin susmaktadır?

Hani nerede ulusalcıların sesi Yılmaz Özdil?

Kim satın aldı, kim susturdu seni?

Yılmaz Özdil, yazamadıklarının, konuşamadıklarının hesabını ver…

Yılmaz Özdil, bir de Doğu Perinçek, Metin Feyzioğlu, Meral Akşener dediklerinde hangisini tercih edersin bunu bize bir açıklasana!


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

CHP'de Olanlar

CHP'de Olanlar

Söylemler vardır gayet net, aptalların bile anlayacağı şekilde yapılan bir açıklamayla herkese iletilmiştir, Lider Devlet Bahçeli'nin belirttiği gibi; "Güy...

Türkiye'nin ufku açıldı

Türkiye'nin ufku açıldı

            MHP lideri sayın Bahçeli'nin net açıklamaları Türkiye'nin ufkunu açmış ve büyük zaman ve imkan kazandırm...

YİNE ÇUVALLADIN YILMAZ EFENDİ!

YİNE ÇUVALLADIN YILMAZ EFENDİ!

Yılmaz Özdil, konuştukça, yazdıkça maskesi her geçen gün daha çok düşüyor. O konuştukça, yazdıkça artık onu tekrar özenle t...

TERÖR ORDUSU MU? TERÖR DEVLETİ Mİ?

TERÖR ORDUSU MU? TERÖR DEVLETİ Mİ?

Piramit ters dönünce kavramları anlamakta zorlanıyoruz. Ortadoğu'da ters dönen piramitten bahsediyorum… *** Piramit ters dönünce bakın neler oluy...

Ofsayttan Atılan Çığlık!

Ofsayttan Atılan Çığlık!

Her şey arsa futbolundaki: "Taş üstü" - "Gol!.." tartışmalarıyla başladı! Öyle ki takımın yalanını savunmak bile mücadelenin bir par&ccedi...

HİÇ GERÇEK BİR "KAHRAMAN" İLE TANIŞTINIZ MI?

HİÇ GERÇEK BİR "KAHRAMAN" İLE TANIŞTINIZ MI?

Kasrik Boğazı, ürpertici bir geçittir.  İnsanı korkutan bir doğası vardır. Boğazdan, Dicle Nehri bütün ihtişamı ile nazlı nazlı akarken, sağ ve solun...

KUDURGANLIK AKIMI! - III

KUDURGANLIK AKIMI! - III

Bu arada hem Güneydoğu'da hem de Rusya'nın etkin bir hava desteğiyle devreye girdiği Suriye'de işler iyi gitmiyordu. "Kürt özerkliği" karambolden yene...

Milli birlik ihtiyacı ve akla ziyan açıklamalar

Milli birlik ihtiyacı ve akla ziyan açıklamalar

          Türkiye açık şekilde bir beka sorunuyla karşı karşıyadır. Varlığımız ve birliğimiz doğrudan ve alenen hedef alınmıştır. ABD'nin k...

PKK'YA CAN, HDP'YE CANAN OLAN CHP

PKK'YA CAN, HDP'YE CANAN OLAN CHP

PKK, FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütlerinin sözcüsü ve avukatı haline gelen CHP, İstanbul il kongresi sonrası iyice karışmış durumdadır. Şu an CHP'de t...

AFRİN KARŞITLARI...

AFRİN KARŞITLARI...

Türk Ordusu Afrine girecek, Hükümet bu konu da kesin kararlı. ABD, Türkiye'yi tahrik eden, hiçe sayan açıklamalar yaparak, Afrin operasyonunu resmen tetikled...