Ortadoğu Gazetesi

MHP, büyük bir uyanışa öncülük yaptı

SİYASET / 2017-10-15 14:34:56

MHP, büyük bir uyanışa öncülük yaptı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Amerika yokken var olan bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bu tip kararları protesto ediyoruz. Bizim onurumuzla oynayan, bizi küçük gören hiç kimseyle bizim aynı masada olmamız mümkün değildir" dedi.

 

ADAN, "Kerkük'te Türkmenler'in varlığını yok etmek için çalışmalar yapılırken elbette MHP Kerkük'ü dile getirecekti, '5 bin ülkücü hazırdır'diyerek bir büyük uyanışa öncülük yapacaktı. Nevşehir kadar, Kayseri kadar Türk olan Kerkük'ten bahsederken birileri bize saldırdı. Bugün bize saldıranlar 'Diyarbakır'ı verelim, rahat edelim'demiyorlar mıydı? Biz Diyarbakır'ı, İstanbul'u anamızın namusu gibi severiz. Ama Kerkük'ü de severiz, çünkü Kerkük öz be öz Türk'tür ve Türk kalacaktır" diye konuştu.

 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınmasına ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bu tip kararları protesto ediyoruz. Bunları çok anlamsız buluyoruz. Bizim onurumuzla oynayan, bizi küçük gören hiç kimseyle bizim aynı masada olmamız mümkün değildir." dedi.

 

Adan, partisinin Kağıthane İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen ve Kağıthane Belediyesi Nurtepe Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen programda, partililer, muhtarlar ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Programda bir gazetecinin vize işlemlerinin askıya alınmasına ilişkin sorusu üzerine Adan, şu değerlendirmelerde bulundu:

 "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Amerika yokken var olan bir devlettir.

 

Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bu tip kararları protesto ediyoruz. Bunları çok anlamsız buluyoruz. Bizim onurumuzla oynayan, bizi küçük gören hiç kimseyle bizim aynı masada olmamız mümkün değildir. Türkiye'ye dünyanın ihtiyacı var. Türkiye'ye Amerika'nın da ihtiyacı var, insanlığın ihtiyacı var.

 

 

Bugün Türkiye'nin sergilediği milli birlik ve beraberlik, bu meseleyi ön plana çıkaracak, bunların aldığı kararları ters yüz yapacak. Bu Irak ve Suriye coğrafyasında kan dökülmesine öncülük yapan karakterler silinip gidecek.

 

Kardeşliğin, beraberliğin, birliğin, huzurun olduğu bir ortam için Türkiye güçlü olmalıdır."  Adan, MHP'nin Kerkük ve İdlib konusunda hükümete destek verdiğini vurguladı.

 

Bir ülkenin medeniyetini savaşırken askerlerin temsil ettiğini aktaran Adan, "Kerkük'te Türkmenlerin varlığını yok etmek için çalışmalar yapılırken elbette MHP Kerkük'ü dile getirecekti, '5 bin ülkücü hazırdır'diyerek bir büyük uyanışa öncülük yapacaktı. Nevşehir kadar, Kayseri kadar Türk olan Kerkük'ten bahsederken birileri bize saldırdı. Bugün bize saldıranlar 'Diyarbakır'ı verelim, rahat edelim'demiyorlar mıydı? Biz Diyarbakır'ı, Van'ı, Şırnak'ı, Bayburt'u, Gümüşhane'yi, İstanbul'u anamızın namusu gibi severiz. Ama Kerkük'ü de severiz, çünkü Kerkük öz be öz Türk'tür ve Türk kalacaktır." diye konuştu.

 

"TÜRKİYE, İÇ VE DIŞ GÜÇLERE KARŞI YAN YANA OLMAK ZORUNDA" 

Adan, Türkiye'nin her zamankinden daha fazla iç ve dış güçlere karşı yan yana olmak zorunda olduğunu vurguladı.

 

15 Temmuz'daki darbe girişimine de değinen Adan, "15 Temmuz'da devleti işgal edecek kadar güçlenmiş, Meclis'i, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üst kademelerini esir alacak kadar içine sızmış olan terör örgütüne karşı sizin oylarınızla Meclise soktuğunuz, sizin sevginizle kucakladığınız MHP en büyük iradeyi ortaya koydu." ifadelerini kullandı.

 

Adan, MHP'nin milletin istikrarı için işsizliğin artmaması, ekonominin çökmemesi için siyaset ürettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

 "MHP, fırsatların partisi değildir. 7 Haziran'da bize az oy verdiniz. 1 Kasım'da oylarınızın bir kısmını aldınız. Türkiye'nin yetiştirdiği en dürüst devlet adamı, siyaset adamı bazı arkadaşlarımızın parlamentoya girmesi de bu vesileyle ikinci plana düştü. 40 milletvekili kaybettik. 7 Haziran'da 'Biz sizi destekleyelim, HDP dışarıdan desteklesin. Siz CHP ile hükümet kurun, hatta Başbakan olun'dediler. 'Uzun yıllardır hendekler kazılmış, silahlar donatılmış ve bu milletin birliğine, beraberliğine karşı bir büyük ayaklanmanın altyapısını oluşturmuş, listesi Kandil'den yapılmış olan PKK terör örgütü ile ben nefes almam.'dedi, Genel Başkan. HDP destekli bir başbakanlığı asla kabul etmedik. Biz kendi irademizi ortaya koyarken, milletimizin geleceğine zarar verecek her türlü tehlikeye karşı siyaset yapıyoruz. Elimizin tersiyle ittik, 1 Kasım seçimlerine gittik." 

Adan, Türk milletinin Suriye'de Irak'ta, kendi sınırları içinde birliğine zarar verecek her güce karşı omuz omuza olduğunu ifade etti. ( AA)

 

 

39 İLÇEDE İSTANBUL BULUŞMASI

MHP İstanbul İl Başkanlığı, Muhtarlar, Yerel Gazeteciler, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri ve Meslek Odaları Temsilcileri ile bir araya gelerek İstanbul'un sorunlarını masaya yatırıyor.

39 ilçede gerçekleştirilecek olan istişare toplantılarının ilkini Kağıthane'de gerçekleştiren MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Hasbahçe Mevkii, Nurtepe Sosyal Tesisleri'nde kahvaltılı toplantı düzenledi. 

Geniş katılımlı programda İstanbul'un önemli sorunları ele alındı. Çözüm için önerilerin de getirildiği toplantıda MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, özellikle uyuşturucu kullanımının ilk okul yaşlarına indiğine dikkat çekerek, "Neredeyse bütün köşe başları ile sokak aralarında peynir ekmen satar gibi uyuşturucu satılıyor. Bizler uyuşturucu illetiyle gencecik evlatlarımızın hayattan koparılmalarına müsaade edemeyiz. Bu yüzden hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek gençlerimize sahip çıkıkıyoruz" dedi.


 


Diğer SİYASET Haberleri

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine, sosyal medya hesabından paylaşılan karikatür ve partisinin grup toplantısınd...

İnce'den gençlere 'maratona hazırlanın' mesajı

İnce'den gençlere 'maratona hazırlanın' mesajı

CHP'li muhaliflerin "Değişim ve Umut Kurultayı" adı altında olağanüstü kurultay talebiyle imza toplama çalışmaları sürerken Muharrem İnce gençle...

 CHP, ÇATIRDIYOR

CHP, ÇATIRDIYOR

SEÇİM sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları başlayan CHP'de  Muharrem İnce ekibinin düğmeye basmasıyla imza sayısı 350'yi geçti. İki grup a...

Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu

Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu

TBMM Genel Kurulunda, Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonlarının üyelerinin isimleri belirlendi. Buna göre, TBMM Başkanvekilliğine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şen...

MHP'DEN AKŞENER'E SUÇ DUYURUSU

MHP'DEN AKŞENER'E SUÇ DUYURUSU

MHP, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yönelik ithamlarda bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu...

ERDOĞAN İLE TRUMP SURİYE'Yİ GÖRÜŞTÜ

ERDOĞAN İLE TRUMP SURİYE'Yİ GÖRÜŞTÜ

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü. Görüşmede, Münbiç konusundaki ortak yol haritasının uygulanmasının Suriye...

OHAL UYGULAMASI BİR KAÇ GÜNE SONA ERMİŞ OLACAK

OHAL UYGULAMASI BİR KAÇ GÜNE SONA ERMİŞ OLACAK

Adalet Bakanı Gül, "OHAL uygulaması bir kaç güne sona ermiş olacak. Ancak, OHAL'in sona eriyor olması bu konudaki mücadelenin sona ereceği anlamına asla gelmeme...

 11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı

11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan 11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerine göre, Cumhurbaşkanlığına bağlı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile Milli Saraylar İdaresi Başka...

"15 TEMMUZ ASLA UNUTULMAYACAK"

"15 TEMMUZ ASLA UNUTULMAYACAK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Türk milletinin yeniden dirilişinin, yeniden şahlanışının, iradesine yönelik saldırılar karşısında tekrar kıyama kalkmas...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz'u unutturmayacağız, unutmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz'u unutturmayacağız, unutmayacağız

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde şehit yakınları v...