Ortadoğu Gazetesi

MHP, büyük bir uyanışa öncülük yaptı

SİYASET / 2017-10-15 14:34:56

MHP, büyük bir uyanışa öncülük yaptı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Amerika yokken var olan bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bu tip kararları protesto ediyoruz. Bizim onurumuzla oynayan, bizi küçük gören hiç kimseyle bizim aynı masada olmamız mümkün değildir" dedi.

 

ADAN, "Kerkük'te Türkmenler'in varlığını yok etmek için çalışmalar yapılırken elbette MHP Kerkük'ü dile getirecekti, '5 bin ülkücü hazırdır'diyerek bir büyük uyanışa öncülük yapacaktı. Nevşehir kadar, Kayseri kadar Türk olan Kerkük'ten bahsederken birileri bize saldırdı. Bugün bize saldıranlar 'Diyarbakır'ı verelim, rahat edelim'demiyorlar mıydı? Biz Diyarbakır'ı, İstanbul'u anamızın namusu gibi severiz. Ama Kerkük'ü de severiz, çünkü Kerkük öz be öz Türk'tür ve Türk kalacaktır" diye konuştu.

 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınmasına ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bu tip kararları protesto ediyoruz. Bunları çok anlamsız buluyoruz. Bizim onurumuzla oynayan, bizi küçük gören hiç kimseyle bizim aynı masada olmamız mümkün değildir." dedi.

 

Adan, partisinin Kağıthane İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen ve Kağıthane Belediyesi Nurtepe Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen programda, partililer, muhtarlar ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Programda bir gazetecinin vize işlemlerinin askıya alınmasına ilişkin sorusu üzerine Adan, şu değerlendirmelerde bulundu:

 "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Amerika yokken var olan bir devlettir.

 

Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bu tip kararları protesto ediyoruz. Bunları çok anlamsız buluyoruz. Bizim onurumuzla oynayan, bizi küçük gören hiç kimseyle bizim aynı masada olmamız mümkün değildir. Türkiye'ye dünyanın ihtiyacı var. Türkiye'ye Amerika'nın da ihtiyacı var, insanlığın ihtiyacı var.

 

 

Bugün Türkiye'nin sergilediği milli birlik ve beraberlik, bu meseleyi ön plana çıkaracak, bunların aldığı kararları ters yüz yapacak. Bu Irak ve Suriye coğrafyasında kan dökülmesine öncülük yapan karakterler silinip gidecek.

 

Kardeşliğin, beraberliğin, birliğin, huzurun olduğu bir ortam için Türkiye güçlü olmalıdır."  Adan, MHP'nin Kerkük ve İdlib konusunda hükümete destek verdiğini vurguladı.

 

Bir ülkenin medeniyetini savaşırken askerlerin temsil ettiğini aktaran Adan, "Kerkük'te Türkmenlerin varlığını yok etmek için çalışmalar yapılırken elbette MHP Kerkük'ü dile getirecekti, '5 bin ülkücü hazırdır'diyerek bir büyük uyanışa öncülük yapacaktı. Nevşehir kadar, Kayseri kadar Türk olan Kerkük'ten bahsederken birileri bize saldırdı. Bugün bize saldıranlar 'Diyarbakır'ı verelim, rahat edelim'demiyorlar mıydı? Biz Diyarbakır'ı, Van'ı, Şırnak'ı, Bayburt'u, Gümüşhane'yi, İstanbul'u anamızın namusu gibi severiz. Ama Kerkük'ü de severiz, çünkü Kerkük öz be öz Türk'tür ve Türk kalacaktır." diye konuştu.

 

"TÜRKİYE, İÇ VE DIŞ GÜÇLERE KARŞI YAN YANA OLMAK ZORUNDA" 

Adan, Türkiye'nin her zamankinden daha fazla iç ve dış güçlere karşı yan yana olmak zorunda olduğunu vurguladı.

 

15 Temmuz'daki darbe girişimine de değinen Adan, "15 Temmuz'da devleti işgal edecek kadar güçlenmiş, Meclis'i, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üst kademelerini esir alacak kadar içine sızmış olan terör örgütüne karşı sizin oylarınızla Meclise soktuğunuz, sizin sevginizle kucakladığınız MHP en büyük iradeyi ortaya koydu." ifadelerini kullandı.

 

Adan, MHP'nin milletin istikrarı için işsizliğin artmaması, ekonominin çökmemesi için siyaset ürettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

 "MHP, fırsatların partisi değildir. 7 Haziran'da bize az oy verdiniz. 1 Kasım'da oylarınızın bir kısmını aldınız. Türkiye'nin yetiştirdiği en dürüst devlet adamı, siyaset adamı bazı arkadaşlarımızın parlamentoya girmesi de bu vesileyle ikinci plana düştü. 40 milletvekili kaybettik. 7 Haziran'da 'Biz sizi destekleyelim, HDP dışarıdan desteklesin. Siz CHP ile hükümet kurun, hatta Başbakan olun'dediler. 'Uzun yıllardır hendekler kazılmış, silahlar donatılmış ve bu milletin birliğine, beraberliğine karşı bir büyük ayaklanmanın altyapısını oluşturmuş, listesi Kandil'den yapılmış olan PKK terör örgütü ile ben nefes almam.'dedi, Genel Başkan. HDP destekli bir başbakanlığı asla kabul etmedik. Biz kendi irademizi ortaya koyarken, milletimizin geleceğine zarar verecek her türlü tehlikeye karşı siyaset yapıyoruz. Elimizin tersiyle ittik, 1 Kasım seçimlerine gittik." 

Adan, Türk milletinin Suriye'de Irak'ta, kendi sınırları içinde birliğine zarar verecek her güce karşı omuz omuza olduğunu ifade etti. ( AA)

 

 

39 İLÇEDE İSTANBUL BULUŞMASI

MHP İstanbul İl Başkanlığı, Muhtarlar, Yerel Gazeteciler, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri ve Meslek Odaları Temsilcileri ile bir araya gelerek İstanbul'un sorunlarını masaya yatırıyor.

39 ilçede gerçekleştirilecek olan istişare toplantılarının ilkini Kağıthane'de gerçekleştiren MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Hasbahçe Mevkii, Nurtepe Sosyal Tesisleri'nde kahvaltılı toplantı düzenledi. 

Geniş katılımlı programda İstanbul'un önemli sorunları ele alındı. Çözüm için önerilerin de getirildiği toplantıda MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, özellikle uyuşturucu kullanımının ilk okul yaşlarına indiğine dikkat çekerek, "Neredeyse bütün köşe başları ile sokak aralarında peynir ekmen satar gibi uyuşturucu satılıyor. Bizler uyuşturucu illetiyle gencecik evlatlarımızın hayattan koparılmalarına müsaade edemeyiz. Bu yüzden hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek gençlerimize sahip çıkıkıyoruz" dedi.


 


Diğer SİYASET Haberleri

Cumhurbaşkanı adayı milletvekili adayı olamayacak

Cumhurbaşkanı adayı milletvekili adayı olamayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, 24 Haziran'da yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde bir kişinin aynı anda hem Cumhurbaşkanl...

Erken seçim teklifi Anayasa Komisyonunda kabul edildi

Erken seçim teklifi Anayasa Komisyonunda kabul edildi

AK Parti ve MHP'nin, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin 24 Haziran 2018'de yapılmasına ilişkin ortak seçim önergesi, TBMM Anayasa Komisyonunda kabul ...

MHP'de seçim hazırlığı başladı

MHP'de seçim hazırlığı başladı

MHP Genel Merkezi'nde, 24 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminde aday adaylığı başvuruları için stantlar kuruluyor. ...

MHP'li Adan: Herkes seçime girsin

MHP'li Adan: Herkes seçime girsin

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan, "Biz MHP olarak herkesin kendisini ifade ettiği bir ortamın olmasının doğru olduğuna inanan bir siyasi hareketiz. Herkes seçime girsin" ...

Bozdağ: Seçim ikinci tura kalmaz

Bozdağ: Seçim ikinci tura kalmaz

Başbakan Yardımcısı Bozdağ,  "Seçimin erkene alınması, Türkiye üzerinde kirli hesap yapan herkesin hesabını bozan bir adım olmuştur" dedi. Bozdağ, "...

CHP ADAYINI ARIYOR

CHP ADAYINI ARIYOR

AK Parti ve MHP'nin erken seçim kararı ile 16 Nisan referandumunda 'hayır'cephesinde yer alan partiler de ters köşe oldu.   CHP Grup Başkanvekili Engin Alta...

Kalaycı: Seçime hazırız

Kalaycı: Seçime hazırız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "MHP olarak seçim startını verdik bugün itibarıyla. 21 Nisan'da Kızılcahamam'da MYK, MDK, milletvekilleri ve il başk...

Bahçeli'den Cemal Safi için başsağlığı mesajı

Bahçeli'den Cemal Safi için başsağlığı mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şair ve edebiyatçı Cemal Safi'nin vefatı nedeniyle ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi. Bahçeli, Twitter hesabından yapt...

Erdoğan'dan vekillere kritik uyarılar

Erdoğan'dan vekillere kritik uyarılar

Erken seçim kararının ardından AK Partili milletvekilleriyle kahvaltıda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kimse küçük hesaplar peşinde olmama...

MHP'li Yönter, babasına hayat veren  Uzman Çavuş'a sahip çıktı

MHP'li Yönter, babasına hayat veren Uzman Çavuş'a sahip çıktı

 MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "Babasına karaciğerinden bir parça verdiği için mesleğinden olan jandarma Uzman Ç...