Ortadoğu Gazetesi

Önce ülkem ve Milletim…

KÖŞE YAZILARI / 2018-04-19 09:57:43

Önce ülkem ve Milletim…

MHP lideri sayın Bahçeli'nin, ülkemizin "Beka manifestosu" niteliğindeki tarihi grup konuşmasının Türkiye gündeminin birinci sırasına yerleşmesi meselenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

***

Türkiye'nin yaşadığı bu zor süreçte insiyatif alan Türk milliyetçilerinin lideri Bahçeli ülkemizin Dış ve iç sorunlarına karşı milli ve çözümcü bir duruş ile adeta Bekamızın teminatı olan yeni bir sürece damga vurmuştur.

***   

Bazı kripto çevreler çarpıtarak gerilimden "siyasal sonuç" çıkarma gayretine heveslense de, Bahçeli'nin söylemleri milli ve anlaşılırdır.

***

Sayın Bahçeli'nin sözleri açık ve nettir!

***

MHP lideri ülkemizin bu zor süreci atlatmasının gerçekçi yolunun kısır çekişmeler ile aşılamayacağını, millet iradesinin sandıkta güçlü bir yönetim tecelli ettirmesi ile sorunların daha kolay aşılacağını ve meselelerin çözümü için güçlü bir milli ittifakın biran önce gerçekleşmesi gerektiğini izah etmektedir…

***

Nitekim Türkiye'nin gerçekleri de, siyasal tartışmaların Türkiye gündemini işgal etmesi birçok meselenin çözümünde zorluklar oluşturuyor.

Türkiye'nin iç siyasal tartışmalarının gölgesinde gelişen dışarıdan ataklar maalesef Türk ekonomisi ve stratejik savunması konusunda gecikmeler yaşatıyor.

Dış kaynaklı ekonomik ve siyasal kurguların bir kısım kesimlerden destek bulması bir takım sorunlar yaratıyor. bu sorunların çözüm mekanizması güçlü bir iktidardır.

*** 

Bu sebeple Sayın Bahçeli milli iradeye başvurmanın en demokratik yol olduğunu düşünmektedir.

16 Nisan Referandumu ile tecelli eden millet iradesinin biran önce güçlü bir iktidar modeli ile Türkiye'nin hizmetine girmesi meselelerin çözümü için en rasyonel yol olacaktır.

***

İçinde bulunduğumuz şablona bakalım, dış ilişkilerimizin sıkıntılı günler yaşıyor.

Müttefik bildiğimiz ABD ve AB'nin anlaşılamayan gizli ajandası bölgemizde terör örgütlerini "silahlı orduya" dönüştürürken, sınırlarımız etrafında bir çember oluşturuluyor.

***

Suriye ekseninde gelişen olayların lokal bir iç savaş olmadığı, bilakis enerji havzalarının ve stratejik coğrafyanın kontrolü anlamında bir güçler mücadelesine dönüştüğü küresel bir projenin bir kesiti olduğunu gösteriyor.

***

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra süren iç temizliğin sağlıklı şekilde sürmesini sağlayan OHAL gerekliliğinin bazı kripto çevrelerce sulandırılması iç siyasette de gerilimli günler yaşatıyor.

Millet iradesini sandıkta kabul ettiği Cumhurbaşkanlığı hükümet sitemini siyasi tükenmişlik sendromu yaşayan CHP'nin ve yancılarının kabul etmeyen tutumu ve sokaklarda yürüyüp, oturan halleri millet iradesinin sillesini gerektiriyor.

***

Ekonomi üzerinde kurulan hain tuzaklar ile bazı kripto şirketlerin Türkiye'den para çıkışını körüklemeleri, faiz, sıcak para ve kur oyunu ile ekonomik değerlerimizin hedef alınması yeni ve güçlü tedbirler gerektiriyor.

***

Bu bağlamda, Türkiye'nin bekası, ekonominin rotaya sokulması ve 2023 vizyonu için 16 Nisan'da halkımızın cevaz verdiği yeni sistemin millet iradesinin tecellisi ile güçlü bir iktidar modeline dönüşmesi gerekmektedir.

***

MHP lideri Sayın Bahçeli'nin grupta yaptığı erken seçim çıkışının saydığımız sebeplerin dışında ülke menfaatlerini ilgilendiren başka sebepler yok mu?

Mesela, yerel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri arasındaki süreçte dış ve iç odakların karanlık planlarının sahaya sürülmesi bu güzel ülkemizi nereye götürebilir?

***

Önce ülkem ve milletim sevdasıyla siyaset yapan gerçek Devlet adamlığı duruşu gösteren Bahçeli'nin milli iradeyi göreve davet eden seçim çağrısı, öngörülen tehlikeleri bertaraf etmek için bir fırsattır.

***

Siyasal ihtiraslarına esir düşen "Başbakan olacağım" diye yollara düşenler ile sokaklarda oturup, HDP ile ittifak pazarlığı yapanların Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile yeni bir döneme girildiğini maalesef henüz anlayamadılar.

***

Sayın Bahçeli'nin milli iradenin demokrasinin gereği kurulan sandıklarda tecellisinin gerçekleşmesi talebinin sulandırılması milli çizgiden uzaklaşmaktır…

 

     


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

Aday Hatası Yapan Y-CHP Ve Ortakları

Aday Hatası Yapan Y-CHP Ve Ortakları

Adaylar açıklanınca bazıları Milliyetçi Hareket Partisinde hiç yoktan isyan varmış gibi gösterenler akıllarından geçirenler hatta bir vekil başkanlığınd...

Bahçeli'den tespit, uyarı ve teklif

Bahçeli'den tespit, uyarı ve teklif

          Sayın Devlet Bahçeli'nin devlet adamlığı, ufku, samimiyeti, öngörüsü ve dürüstlüğünün yanında başka...

PKK ve HDP Kürt Düşmanıdır!

PKK ve HDP Kürt Düşmanıdır!

16 Nisan referandumu öncesi başlatılan "MHP Kürt düşmanı bir parti, AKP bu birliktelikten kaybedecek" diye propaganda yapanlar, 24 Haziran seçimleri öncesi ...

Sahadan…

Sahadan…

Üç gündür Ankara'nın siyasi nabzını asıl yerinden yani bizzat vatandaşın oy kullanacak olan bileğinden tutuyoruz! Programa bağlı olarak önce Ayaş'ta...

CÜMBÜŞ'TEN HABERLER

CÜMBÜŞ'TEN HABERLER

Patronu Topuklu'nun listesinde başköşeye oturmuş… Tuzu kuru… Teşkilatlar birbirini yemekle meşgul ama… Omuzlarına basıp tarlalara sürdükle...

KORKU TÜNELİ

KORKU TÜNELİ

Cumhurbaşkanı adayınınvizyonu olacak… Hedefleri olacak… Kendi geleceğinden önce Türkiye'nin geleceğini düşünecek… Türk milletini...

Yeni darbeyi ekonomi üzerinden yapıyorlar

Yeni darbeyi ekonomi üzerinden yapıyorlar

         Türkiye etrafını saran ateş çemberiyle kavrulurken, bütün bunlara bir de ekonominin imdat sinyalleri eklendi. Doların çok hızlı ...

Asker, Polis, Ülkücü Şehit Katilleri Yanından Seslenenler!

Asker, Polis, Ülkücü Şehit Katilleri Yanından Seslenenler!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra MHP ve AKP'nin birbirine yakınlaşması, birçok konuda beraber hareket etmesi CHP, HDP, İP, FETÖ, PKK, DHKP-C, Perinçekgiller gibi &cced...

Sahanın En Kötüleri!

Sahanın En Kötüleri!

Bunlara "sahanın en kötüleri" demek de doğru değil aslında! "Tribünün en kötüleri" demek lazım… Birkaç gündür ...

KÜRT DÜŞMANI Y-CHP VE HDP'DİR

KÜRT DÜŞMANI Y-CHP VE HDP'DİR

Maske düştü… Cumhur İttifakı'na sabotaj ve kumpasların ardı arkası kesilmiyor… Dış destekli melanet projelerden medet umuyorlar… Medyadaki c&u...