Ortadoğu Gazetesi

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

KÜLTÜR SANAT / 2017-09-28 10:40:27

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

Yahudilerin dünya hâkimiyeti ideali, Kudüs'ten çıkan Siyon yılanının tüm dünyayı kuşatarak tekrar Kudüs'e dönmesi ve kendi kuyruğunu ısırması şeklinde tasvir edilir.

 

MS. 70'te Kudüs'ten kovulan ve yüzyıllarca "Hz. İsa'nın katilleri" olarak ezilip horlandıkları Hıristiyan batı toplumlarını, Masonluktan alkolizme, sermayeden Marksizm'e kadar türlü zehirlerle iğfal ettikten sonra 1947'de Kudüs'e dönerek İsrail devletini kuran bir toplum için bu benzetme oldukça uygundur.

 

Barzani referandumunun Siyonizm'le birlikte değerlendirilmesi ise milli bir zorunluluktur.

 

Bu konuyu öne çıkarmamızın bir sebebi de AKP'lilerin, rahmetli Erbakan Hoca'dan aldıkları dersler arasında Siyonizm'le ilgili bir hayli konu başlığı bulunmasıdır. 

 

Bu referandum olayı, AKP'deki Ümmetçi rolü yaparak Türklüğü ayaklar altına alan Kürtçü lobinin gücünü ortaya koyacağı gibi, bize hakiki Ümmetçilerin Siyonizm karşısındaki yiğitliğini de gösterecektir.

 

Sınır komşularımızdaki bir statü değişikliğine zaten müdahil oluruz.

 

İçeride 7.500 güvenlik görevlimizi katletmiş bir harekete ev sahipliği yapan topraklarda olan biten her şeyle tabii ki ilgileniriz.

 

Bölgede antlaşmalardan kaynaklanan haklarımızı elbette kullanırız.

 

1926 Ankara Antlaşması, kaçakçı, eşkıya ve haydut takibinde 75 km. içeri girmemize zaten imkân vermektedir.

 

Ancak, Kürt ayrılıkçı hareketinin Siyonizm'le senteze girmesi, farklı bir durumdur ve bunun üzerinde hassasiyetle durmak, torunlarımıza karşı taşıdığımız en önemli sorumluluktur.

 

AKP kurmaylarının ve medyasının bu sorumluluğun farkında olduğuna dair umut verici gelişmelere henüz şahit olabilmiş değiliz.

 

Az evvel A Haber'de Gümrük ve Tekel Bakanı Bülent Tüfekçi'nin Habur sınır kapısıyla ilgili açıklamalarını dinledim. 

 

Gündeminde Habur'un kapatılması yoktu. Zaten konu Gümrük Bakanlığını teknik olarak ilgilendirir. Meselenin asıl sorumluluğu, idari olarak Dışişleri Bakanlığının üzerindedir.

 

Kontrolün sıkılaştırıldığını ve Nusaybin tarafındaki Ovaköy üzerinden bir alternatif üzerinde çalışıldığını anlatıyordu.

 

Bu sefer de ileride muhtemelen PKK'nın Suriye kolu olan PYD'yi tanımak zorunda kalacağımızı aklına bile getirmiyordu.

 

Bakan, milli hassasiyetlerden ziyade esnafın kaygılarını izale etmenin derdindeydi.

 

ABD ve İsrail, içinde tarikat, cemaat ve örgütlü etnik azınlık bulunan Irak, Suriye ve Türkiye gibi ülkelerde bu unsurları "Amerikan özel kuvvet milisleri" olarak görmekte ve kullanmaktadır.

 

Irak'ta KDP'nin ve KYB'nin Suriye'de PYD'nin Amerikan hizmetlisi olduğu bir coğrafyada ABD'nin Türkiye Kürtlerini aynen FETÖ gibi bir operasyon aparatı olarak kullanacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.

 

Dolayısıyla Erdoğan'ın FETÖ'yle mücadele ederken yaptığı "Milli ve Yerli" çağrısının ikinci ayağında "AKP'deki gizli Kürtçülerin ayıklanması" vardır.

 

AKP bunu yapmadığı müddetçe Türkiye güvende olmayacaktır.

 

Irak örneği, İngiltere'nin Hindistan'da yaptığı gibi ABD'nin kendi askerini sakınarak, yerel güçleri nasıl kullandığına dair açık bir örnektir.

 

Eğer Kürtlerin, Irak'ta ABD'ye yaptığı hizmetin karşılığını "4 dönem Irak Cumhurbaşkanlığı ve bağımsızlığa doğru giden bir özerklik" olarak almasına kayıtsız kalırsanız…

 

Türkiye'ye yapacakları bir toplu ihanetin onlara "İstanbul'u, Ankara'yı, İzmir'i, Antalya'yı kazandıracağı!" umuduna can suyu vermekten başka bir iş yapmış olmazsınız.

 

MHP'nin gösterdiği sert tepki bu çerçevede ele alınmalı ve doğru anlaşılmalıdır.

 

Eğer Siyonizm'in azgınlıklarına karşı "van minute" dediyseniz, 15 Temmuz'da ABD'ye bayrak açtıysanız düşmanın silahlarını iyi analiz etmeli ve halkınızı bu maceralardan korumalısınız.

 

Bu korumanın sıklet merkezi ise Kerkük'tür.

 

İsrail Barzani dostluğunun propaganda afişlerinde Kudüs'le Kerkük yan yanadır.

 

Kürtler, "bize Kerkük'ü başkent yapın, siz de Kudüs'te rahat yaşayın" sloganları atmaktadır.

 

Kürt özerk yönetiminin Kerkük petrollerini elde etmeden Irak'tan ayrılmayacağı da açıkça ortadadır.

 

İngiliz manda yönetimi zamanında 1932'de acılan ve Arap krallıkları döneminde 1948'de İsrail'in kurulmasıyla kapatılan 952 Km. uzunluğundaki Kerkük- Hayfa petrol boru hattının Kerkük-Ceyhan hattına hazır bir alternatif olduğu unutulmamalıdır.

 

Ortadoğu Kürtleri, bir süredir Siyon yılanının kuyruğunda siyaset yapmaktadır.

 

AKP'nin kuruluş sürecinde partiye, güneydoğudaki şaibeli para kaynaklarından yüklü miktarlarda bağış yapıldığına dair duyumlar vardır.

 

AKP'nin Cüneyt Zapsu, Dengir Mehmet Fırat, Mehmet Metiner, Altan Tan, Galip Ensarioğlu gibi HDP'yle AKP arasında duran veya "gidip gelen" Kürtçü unsurlarının aynen paralel devlet yapılanmasındaki FETÖ unsurları gibi gözetim altına alınmasında büyük fayda vardır.

 

Çünkü sonu macera olan bir bağımsızlık umudunun, etnik beyinleri sarması halinde bu yangının söndürülmesi bugünkünden çok daha zor olacaktır.


 


Diğer KÜLTÜR SANAT Haberleri

Sıcak hava balonları 15 Temmuz için havalandı

Sıcak hava balonları 15 Temmuz için havalandı

UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Pamukkale'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde 15 Temmuz şehitl...

Gün doğumunu Zeugma'da karşıladılar

Gün doğumunu Zeugma'da karşıladılar

Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Nizip ilçesine 10 kilometre mesafedeki Belkıs Mahallesiyakınlarında bulunan, milattan önce 2&#...

Göbeklitepe'de yeni bulgulara rastlandı

Göbeklitepe'de yeni bulgulara rastlandı

Tarihin başlangıç noktası olarak nitelendirilen Göbeklitepe'de, 15 mega anıtsal tapınak ile 200'den fazla dikili taşın daha olduğu tespit edildi. Harran &U...

Tuz Gölü'nün 'kırmızı beyaz' güzelliği

Tuz Gölü'nün 'kırmızı beyaz' güzelliği

Kışın buz mavisi, yazın beyaz rengiyle dikkati çeken Tuz Gölü'nde, bugünlerde bir alg türü olan "dunaliella salina"lar nedeniyle kırmızı be...

Kapadokya'ya gelen turist sayısı son 3 yılın zirvesinde

Kapadokya'ya gelen turist sayısı son 3 yılın zirvesinde

Peribacaları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, yer altı yerleşim alanları, kayadan oyma tarihi manastırları ve sıcak hava balon turlarıyla doğa, kültür ve tarih turiz...

Afyonkarahisar'ın "rengarenk" tarihi evleri

Afyonkarahisar'ın "rengarenk" tarihi evleri

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Afyonkarahisar'ın Akmescit Mahallesi'nde başlatılan restorasyon çalışmasıyla kentin tarihi dokusuna uygun olarak yenilenen evler...

ISPARTA HERKESİN HAYRAN OLDUĞU BİR KENT OLACAK

ISPARTA HERKESİN HAYRAN OLDUĞU BİR KENT OLACAK

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Dede Korkut Müzesi için Oymacılık Sanat Merkezinde Dede Korkut'un 12 ayrı hikayesinin ahşap üzerinde...

Toroslardan Akdeniz'e asfalt seferberliği

Toroslardan Akdeniz'e asfalt seferberliği

Adana'nın 15 ilçesinde, Toroslardan Akdeniz'e kadar uzanan 14 bin kilometrekarelik sorumluk sahasında 4 yılda 2 bin 450 kilometre yol 102 köprü ve menfez, bin 403 kilome...

Shakira İstanbul’da konser verdi

Shakira İstanbul’da konser verdi

Lübnan asıllı Kolombiyalı şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncu Shakira, İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi. Son albümü "El Dorado"...

Çinli Bakan Shugang Troya Antik Kenti'ni ziyaret etti

Çinli Bakan Shugang Troya Antik Kenti'ni ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Luo Shugang, "2018 Troya Yılı" etkinlikleri kapsamında Troya Antik Kenti'ni ziyaret etti. T&u...