Ortadoğu Gazetesi

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

KÜLTÜR SANAT / 2017-09-28 10:40:27

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

Yahudilerin dünya hâkimiyeti ideali, Kudüs'ten çıkan Siyon yılanının tüm dünyayı kuşatarak tekrar Kudüs'e dönmesi ve kendi kuyruğunu ısırması şeklinde tasvir edilir.

 

MS. 70'te Kudüs'ten kovulan ve yüzyıllarca "Hz. İsa'nın katilleri" olarak ezilip horlandıkları Hıristiyan batı toplumlarını, Masonluktan alkolizme, sermayeden Marksizm'e kadar türlü zehirlerle iğfal ettikten sonra 1947'de Kudüs'e dönerek İsrail devletini kuran bir toplum için bu benzetme oldukça uygundur.

 

Barzani referandumunun Siyonizm'le birlikte değerlendirilmesi ise milli bir zorunluluktur.

 

Bu konuyu öne çıkarmamızın bir sebebi de AKP'lilerin, rahmetli Erbakan Hoca'dan aldıkları dersler arasında Siyonizm'le ilgili bir hayli konu başlığı bulunmasıdır. 

 

Bu referandum olayı, AKP'deki Ümmetçi rolü yaparak Türklüğü ayaklar altına alan Kürtçü lobinin gücünü ortaya koyacağı gibi, bize hakiki Ümmetçilerin Siyonizm karşısındaki yiğitliğini de gösterecektir.

 

Sınır komşularımızdaki bir statü değişikliğine zaten müdahil oluruz.

 

İçeride 7.500 güvenlik görevlimizi katletmiş bir harekete ev sahipliği yapan topraklarda olan biten her şeyle tabii ki ilgileniriz.

 

Bölgede antlaşmalardan kaynaklanan haklarımızı elbette kullanırız.

 

1926 Ankara Antlaşması, kaçakçı, eşkıya ve haydut takibinde 75 km. içeri girmemize zaten imkân vermektedir.

 

Ancak, Kürt ayrılıkçı hareketinin Siyonizm'le senteze girmesi, farklı bir durumdur ve bunun üzerinde hassasiyetle durmak, torunlarımıza karşı taşıdığımız en önemli sorumluluktur.

 

AKP kurmaylarının ve medyasının bu sorumluluğun farkında olduğuna dair umut verici gelişmelere henüz şahit olabilmiş değiliz.

 

Az evvel A Haber'de Gümrük ve Tekel Bakanı Bülent Tüfekçi'nin Habur sınır kapısıyla ilgili açıklamalarını dinledim. 

 

Gündeminde Habur'un kapatılması yoktu. Zaten konu Gümrük Bakanlığını teknik olarak ilgilendirir. Meselenin asıl sorumluluğu, idari olarak Dışişleri Bakanlığının üzerindedir.

 

Kontrolün sıkılaştırıldığını ve Nusaybin tarafındaki Ovaköy üzerinden bir alternatif üzerinde çalışıldığını anlatıyordu.

 

Bu sefer de ileride muhtemelen PKK'nın Suriye kolu olan PYD'yi tanımak zorunda kalacağımızı aklına bile getirmiyordu.

 

Bakan, milli hassasiyetlerden ziyade esnafın kaygılarını izale etmenin derdindeydi.

 

ABD ve İsrail, içinde tarikat, cemaat ve örgütlü etnik azınlık bulunan Irak, Suriye ve Türkiye gibi ülkelerde bu unsurları "Amerikan özel kuvvet milisleri" olarak görmekte ve kullanmaktadır.

 

Irak'ta KDP'nin ve KYB'nin Suriye'de PYD'nin Amerikan hizmetlisi olduğu bir coğrafyada ABD'nin Türkiye Kürtlerini aynen FETÖ gibi bir operasyon aparatı olarak kullanacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.

 

Dolayısıyla Erdoğan'ın FETÖ'yle mücadele ederken yaptığı "Milli ve Yerli" çağrısının ikinci ayağında "AKP'deki gizli Kürtçülerin ayıklanması" vardır.

 

AKP bunu yapmadığı müddetçe Türkiye güvende olmayacaktır.

 

Irak örneği, İngiltere'nin Hindistan'da yaptığı gibi ABD'nin kendi askerini sakınarak, yerel güçleri nasıl kullandığına dair açık bir örnektir.

 

Eğer Kürtlerin, Irak'ta ABD'ye yaptığı hizmetin karşılığını "4 dönem Irak Cumhurbaşkanlığı ve bağımsızlığa doğru giden bir özerklik" olarak almasına kayıtsız kalırsanız…

 

Türkiye'ye yapacakları bir toplu ihanetin onlara "İstanbul'u, Ankara'yı, İzmir'i, Antalya'yı kazandıracağı!" umuduna can suyu vermekten başka bir iş yapmış olmazsınız.

 

MHP'nin gösterdiği sert tepki bu çerçevede ele alınmalı ve doğru anlaşılmalıdır.

 

Eğer Siyonizm'in azgınlıklarına karşı "van minute" dediyseniz, 15 Temmuz'da ABD'ye bayrak açtıysanız düşmanın silahlarını iyi analiz etmeli ve halkınızı bu maceralardan korumalısınız.

 

Bu korumanın sıklet merkezi ise Kerkük'tür.

 

İsrail Barzani dostluğunun propaganda afişlerinde Kudüs'le Kerkük yan yanadır.

 

Kürtler, "bize Kerkük'ü başkent yapın, siz de Kudüs'te rahat yaşayın" sloganları atmaktadır.

 

Kürt özerk yönetiminin Kerkük petrollerini elde etmeden Irak'tan ayrılmayacağı da açıkça ortadadır.

 

İngiliz manda yönetimi zamanında 1932'de acılan ve Arap krallıkları döneminde 1948'de İsrail'in kurulmasıyla kapatılan 952 Km. uzunluğundaki Kerkük- Hayfa petrol boru hattının Kerkük-Ceyhan hattına hazır bir alternatif olduğu unutulmamalıdır.

 

Ortadoğu Kürtleri, bir süredir Siyon yılanının kuyruğunda siyaset yapmaktadır.

 

AKP'nin kuruluş sürecinde partiye, güneydoğudaki şaibeli para kaynaklarından yüklü miktarlarda bağış yapıldığına dair duyumlar vardır.

 

AKP'nin Cüneyt Zapsu, Dengir Mehmet Fırat, Mehmet Metiner, Altan Tan, Galip Ensarioğlu gibi HDP'yle AKP arasında duran veya "gidip gelen" Kürtçü unsurlarının aynen paralel devlet yapılanmasındaki FETÖ unsurları gibi gözetim altına alınmasında büyük fayda vardır.

 

Çünkü sonu macera olan bir bağımsızlık umudunun, etnik beyinleri sarması halinde bu yangının söndürülmesi bugünkünden çok daha zor olacaktır.


 


Diğer KÜLTÜR SANAT Haberleri

Zafer İşleyen ilk klibini çekti

Zafer İşleyen ilk klibini çekti

Sanatçı Zafer İşleyen Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy'un katkılarıyla son albümü "Çizgi"nin ilk klibini "Saatler Sensizlik" adlı ...

Maşallah...

Maşallah...

Dünya dönse de, kaderin değişmediği bir gerçek… Değişmeyen bir gerçeğimiz daha var onun adı da ALGI… *** Günümüzde bu yö...

Kore gazisinin eşi de hayatını kaybetti

Kore gazisinin eşi de hayatını kaybetti

HİKAYESİ Ayla filmine konu olan ve önceki gün  hayatını kaybeden 91 yaşındaki  Kore Gazisi Emekli Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin eşi Nimet Dilbirliği de, eş...

Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği hayatını kaybetti

Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği hayatını kaybetti

"Ayla" filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Eunja Kim'in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği  tedavi gördüğü hastanede vefa...

Ayla'nın hikayesini yıllarca ondan dinlemişler

Ayla'nın hikayesini yıllarca ondan dinlemişler

YAŞADIĞI sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavisi devam eden Kore Savaşı'na katılan Türk tugayındaki Kahramanmaraşlı Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin yakınları,...

Avrupa ödüllü Tarsus Belediyesi ödüle doymuyor

Avrupa ödüllü Tarsus Belediyesi ödüle doymuyor

EFQM Mükemmellik Ödülü ile başarılı belediyeciliğin adresi olan Mersin'in Tarsus ilçe Belediyesine bir ödül de KalDer'den geldi. Türkiye ve Avr...

MHP'li Başkan Burhanettin Kocamaz'a ödül

MHP'li Başkan Burhanettin Kocamaz'a ödül

MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen Kent Müzesi Projesi ile kazanılan 'Başarı Ödülü', Başkan Burhanettin Kocamaz'a takdim edildi. ...

Doğa harikası...

Doğa harikası...

Orta Toroslar'ı oluşturan Giden Gelmez Dağları'nın eteğindeki Üzümdere Milli Parkı ve kanyonu, el değmemiş doğası ile sonbaharda da fotoğraf tutkunları ve doğaseverl...

Sinema severlerden 'Ayla'ya tam not

Sinema severlerden 'Ayla'ya tam not

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Ayla filminin özel gösterimi gerçekleştirildi. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'nin 90. O...

Kaçkar'da titreten şenlik!

Kaçkar'da titreten şenlik!

RİZE'nin Çamlıhemşin İlçesi'nde, 2 bin 850 metre yükseklikteki Kaçkar Dağı Ausor Buzul Gölü'nde 'Yüzme Şenliği' düzenlendi....