Ortadoğu Gazetesi

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

KÜLTÜR SANAT / 2017-09-28 10:40:27

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

Yahudilerin dünya hâkimiyeti ideali, Kudüs'ten çıkan Siyon yılanının tüm dünyayı kuşatarak tekrar Kudüs'e dönmesi ve kendi kuyruğunu ısırması şeklinde tasvir edilir.

 

MS. 70'te Kudüs'ten kovulan ve yüzyıllarca "Hz. İsa'nın katilleri" olarak ezilip horlandıkları Hıristiyan batı toplumlarını, Masonluktan alkolizme, sermayeden Marksizm'e kadar türlü zehirlerle iğfal ettikten sonra 1947'de Kudüs'e dönerek İsrail devletini kuran bir toplum için bu benzetme oldukça uygundur.

 

Barzani referandumunun Siyonizm'le birlikte değerlendirilmesi ise milli bir zorunluluktur.

 

Bu konuyu öne çıkarmamızın bir sebebi de AKP'lilerin, rahmetli Erbakan Hoca'dan aldıkları dersler arasında Siyonizm'le ilgili bir hayli konu başlığı bulunmasıdır. 

 

Bu referandum olayı, AKP'deki Ümmetçi rolü yaparak Türklüğü ayaklar altına alan Kürtçü lobinin gücünü ortaya koyacağı gibi, bize hakiki Ümmetçilerin Siyonizm karşısındaki yiğitliğini de gösterecektir.

 

Sınır komşularımızdaki bir statü değişikliğine zaten müdahil oluruz.

 

İçeride 7.500 güvenlik görevlimizi katletmiş bir harekete ev sahipliği yapan topraklarda olan biten her şeyle tabii ki ilgileniriz.

 

Bölgede antlaşmalardan kaynaklanan haklarımızı elbette kullanırız.

 

1926 Ankara Antlaşması, kaçakçı, eşkıya ve haydut takibinde 75 km. içeri girmemize zaten imkân vermektedir.

 

Ancak, Kürt ayrılıkçı hareketinin Siyonizm'le senteze girmesi, farklı bir durumdur ve bunun üzerinde hassasiyetle durmak, torunlarımıza karşı taşıdığımız en önemli sorumluluktur.

 

AKP kurmaylarının ve medyasının bu sorumluluğun farkında olduğuna dair umut verici gelişmelere henüz şahit olabilmiş değiliz.

 

Az evvel A Haber'de Gümrük ve Tekel Bakanı Bülent Tüfekçi'nin Habur sınır kapısıyla ilgili açıklamalarını dinledim. 

 

Gündeminde Habur'un kapatılması yoktu. Zaten konu Gümrük Bakanlığını teknik olarak ilgilendirir. Meselenin asıl sorumluluğu, idari olarak Dışişleri Bakanlığının üzerindedir.

 

Kontrolün sıkılaştırıldığını ve Nusaybin tarafındaki Ovaköy üzerinden bir alternatif üzerinde çalışıldığını anlatıyordu.

 

Bu sefer de ileride muhtemelen PKK'nın Suriye kolu olan PYD'yi tanımak zorunda kalacağımızı aklına bile getirmiyordu.

 

Bakan, milli hassasiyetlerden ziyade esnafın kaygılarını izale etmenin derdindeydi.

 

ABD ve İsrail, içinde tarikat, cemaat ve örgütlü etnik azınlık bulunan Irak, Suriye ve Türkiye gibi ülkelerde bu unsurları "Amerikan özel kuvvet milisleri" olarak görmekte ve kullanmaktadır.

 

Irak'ta KDP'nin ve KYB'nin Suriye'de PYD'nin Amerikan hizmetlisi olduğu bir coğrafyada ABD'nin Türkiye Kürtlerini aynen FETÖ gibi bir operasyon aparatı olarak kullanacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.

 

Dolayısıyla Erdoğan'ın FETÖ'yle mücadele ederken yaptığı "Milli ve Yerli" çağrısının ikinci ayağında "AKP'deki gizli Kürtçülerin ayıklanması" vardır.

 

AKP bunu yapmadığı müddetçe Türkiye güvende olmayacaktır.

 

Irak örneği, İngiltere'nin Hindistan'da yaptığı gibi ABD'nin kendi askerini sakınarak, yerel güçleri nasıl kullandığına dair açık bir örnektir.

 

Eğer Kürtlerin, Irak'ta ABD'ye yaptığı hizmetin karşılığını "4 dönem Irak Cumhurbaşkanlığı ve bağımsızlığa doğru giden bir özerklik" olarak almasına kayıtsız kalırsanız…

 

Türkiye'ye yapacakları bir toplu ihanetin onlara "İstanbul'u, Ankara'yı, İzmir'i, Antalya'yı kazandıracağı!" umuduna can suyu vermekten başka bir iş yapmış olmazsınız.

 

MHP'nin gösterdiği sert tepki bu çerçevede ele alınmalı ve doğru anlaşılmalıdır.

 

Eğer Siyonizm'in azgınlıklarına karşı "van minute" dediyseniz, 15 Temmuz'da ABD'ye bayrak açtıysanız düşmanın silahlarını iyi analiz etmeli ve halkınızı bu maceralardan korumalısınız.

 

Bu korumanın sıklet merkezi ise Kerkük'tür.

 

İsrail Barzani dostluğunun propaganda afişlerinde Kudüs'le Kerkük yan yanadır.

 

Kürtler, "bize Kerkük'ü başkent yapın, siz de Kudüs'te rahat yaşayın" sloganları atmaktadır.

 

Kürt özerk yönetiminin Kerkük petrollerini elde etmeden Irak'tan ayrılmayacağı da açıkça ortadadır.

 

İngiliz manda yönetimi zamanında 1932'de acılan ve Arap krallıkları döneminde 1948'de İsrail'in kurulmasıyla kapatılan 952 Km. uzunluğundaki Kerkük- Hayfa petrol boru hattının Kerkük-Ceyhan hattına hazır bir alternatif olduğu unutulmamalıdır.

 

Ortadoğu Kürtleri, bir süredir Siyon yılanının kuyruğunda siyaset yapmaktadır.

 

AKP'nin kuruluş sürecinde partiye, güneydoğudaki şaibeli para kaynaklarından yüklü miktarlarda bağış yapıldığına dair duyumlar vardır.

 

AKP'nin Cüneyt Zapsu, Dengir Mehmet Fırat, Mehmet Metiner, Altan Tan, Galip Ensarioğlu gibi HDP'yle AKP arasında duran veya "gidip gelen" Kürtçü unsurlarının aynen paralel devlet yapılanmasındaki FETÖ unsurları gibi gözetim altına alınmasında büyük fayda vardır.

 

Çünkü sonu macera olan bir bağımsızlık umudunun, etnik beyinleri sarması halinde bu yangının söndürülmesi bugünkünden çok daha zor olacaktır.


 


Diğer KÜLTÜR SANAT Haberleri

Atilla Yılmaz'dan kahramanlarımıza Afrin Marşı

Atilla Yılmaz'dan kahramanlarımıza Afrin Marşı

Sanatçı Atilla Yılmaz'dan Türk askerine moral kaynağı olacak olan bir çalışma geldi. "Tüm kahramanlarımıza ithafen" sunulan single "Tanrı Dağı ...

7 bin yıllık tarih araştırılıyor

7 bin yıllık tarih araştırılıyor

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Bitlis Yöresi Tarih Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİTAM), 7 bin yıllıkgeçmişe sahip kentin tarihini ...

Çininin isimsiz kahramanları

Çininin isimsiz kahramanları

Anadolu'da özellikle Kütahya ve Bursa'nın İznik ilçesinde yaşatılan, Osmanlı'nın kadim el sanatları arasında önemli bir yere sahip çi...

UNESCO DÜNYA KİTAP BAŞKENTİNE ADAY KONYA…

UNESCO DÜNYA KİTAP BAŞKENTİNE ADAY KONYA…

Mevlana'nın şehri ve Hoşgörünün anavatanı Konya, Anadolu'nun en büyük kitap fuarının kapılarını Kitap severler için açtı. Konya Büy&uum...

Osmanlı mirasının 'açık hava müzesi' Prizren

Osmanlı mirasının 'açık hava müzesi' Prizren

Kosova'nın güneybatısında bulunan Prizren şehri, farklı medeniyet ve dinlerin kültürel değerlerini yansıtan ender Balkan şehirleri arasında yer alıyor. Balkanl...

Gelibolu'nun tarihi dokusu onlardan soruluyor

Gelibolu'nun tarihi dokusu onlardan soruluyor

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki savaş objeleri, anıt, kitabe ve şehit mezarlarının bakımları için 2 görevli insanü...

Osmanlı ve Selçuklu desenlerini ahşaba işliyor

Osmanlı ve Selçuklu desenlerini ahşaba işliyor

Manisa'nın Demirci ilçesinde bir oyma ustasının tasarladığı İslam tarihini yansıtan figürler, çok sayıda caminin ahşap yapılarında kullanılıyor.   ...

101 yaşındaki Boşnak ninenin okuma aşkı

101 yaşındaki Boşnak ninenin okuma aşkı

Bosna Hersek'in kuzeybatısındaki Banja Luka şehrinde yaşayan 101 yaşındaki Stana Srdic, ilerlemiş yaşına rağmen her gün gazete ve kitap okumaktan geri kalmıy...

CNR'ı her gün 60'dan fazla okul ziyaret etti

CNR'ı her gün 60'dan fazla okul ziyaret etti

Bu yıl ana teması "Oku" başlığıyla gerçekleştirilen CNR 5. Uluslararası Kitap Fuarı'nı, her gün 60'dan fazla okul ziyaret etti.   Pozitif Fuarc...

Yazarlar telif hakkı istiyor

Yazarlar telif hakkı istiyor

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Arıcan, "Kültür ve Turizm Bakanlığımızın, telif hakları konusunda, her bir eserin fotokopisi oluştuğunda yazara da ücret ...