Ortadoğu Gazetesi

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

KÜLTÜR SANAT / 2017-09-28 10:40:27

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

Yahudilerin dünya hâkimiyeti ideali, Kudüs'ten çıkan Siyon yılanının tüm dünyayı kuşatarak tekrar Kudüs'e dönmesi ve kendi kuyruğunu ısırması şeklinde tasvir edilir.

 

MS. 70'te Kudüs'ten kovulan ve yüzyıllarca "Hz. İsa'nın katilleri" olarak ezilip horlandıkları Hıristiyan batı toplumlarını, Masonluktan alkolizme, sermayeden Marksizm'e kadar türlü zehirlerle iğfal ettikten sonra 1947'de Kudüs'e dönerek İsrail devletini kuran bir toplum için bu benzetme oldukça uygundur.

 

Barzani referandumunun Siyonizm'le birlikte değerlendirilmesi ise milli bir zorunluluktur.

 

Bu konuyu öne çıkarmamızın bir sebebi de AKP'lilerin, rahmetli Erbakan Hoca'dan aldıkları dersler arasında Siyonizm'le ilgili bir hayli konu başlığı bulunmasıdır. 

 

Bu referandum olayı, AKP'deki Ümmetçi rolü yaparak Türklüğü ayaklar altına alan Kürtçü lobinin gücünü ortaya koyacağı gibi, bize hakiki Ümmetçilerin Siyonizm karşısındaki yiğitliğini de gösterecektir.

 

Sınır komşularımızdaki bir statü değişikliğine zaten müdahil oluruz.

 

İçeride 7.500 güvenlik görevlimizi katletmiş bir harekete ev sahipliği yapan topraklarda olan biten her şeyle tabii ki ilgileniriz.

 

Bölgede antlaşmalardan kaynaklanan haklarımızı elbette kullanırız.

 

1926 Ankara Antlaşması, kaçakçı, eşkıya ve haydut takibinde 75 km. içeri girmemize zaten imkân vermektedir.

 

Ancak, Kürt ayrılıkçı hareketinin Siyonizm'le senteze girmesi, farklı bir durumdur ve bunun üzerinde hassasiyetle durmak, torunlarımıza karşı taşıdığımız en önemli sorumluluktur.

 

AKP kurmaylarının ve medyasının bu sorumluluğun farkında olduğuna dair umut verici gelişmelere henüz şahit olabilmiş değiliz.

 

Az evvel A Haber'de Gümrük ve Tekel Bakanı Bülent Tüfekçi'nin Habur sınır kapısıyla ilgili açıklamalarını dinledim. 

 

Gündeminde Habur'un kapatılması yoktu. Zaten konu Gümrük Bakanlığını teknik olarak ilgilendirir. Meselenin asıl sorumluluğu, idari olarak Dışişleri Bakanlığının üzerindedir.

 

Kontrolün sıkılaştırıldığını ve Nusaybin tarafındaki Ovaköy üzerinden bir alternatif üzerinde çalışıldığını anlatıyordu.

 

Bu sefer de ileride muhtemelen PKK'nın Suriye kolu olan PYD'yi tanımak zorunda kalacağımızı aklına bile getirmiyordu.

 

Bakan, milli hassasiyetlerden ziyade esnafın kaygılarını izale etmenin derdindeydi.

 

ABD ve İsrail, içinde tarikat, cemaat ve örgütlü etnik azınlık bulunan Irak, Suriye ve Türkiye gibi ülkelerde bu unsurları "Amerikan özel kuvvet milisleri" olarak görmekte ve kullanmaktadır.

 

Irak'ta KDP'nin ve KYB'nin Suriye'de PYD'nin Amerikan hizmetlisi olduğu bir coğrafyada ABD'nin Türkiye Kürtlerini aynen FETÖ gibi bir operasyon aparatı olarak kullanacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.

 

Dolayısıyla Erdoğan'ın FETÖ'yle mücadele ederken yaptığı "Milli ve Yerli" çağrısının ikinci ayağında "AKP'deki gizli Kürtçülerin ayıklanması" vardır.

 

AKP bunu yapmadığı müddetçe Türkiye güvende olmayacaktır.

 

Irak örneği, İngiltere'nin Hindistan'da yaptığı gibi ABD'nin kendi askerini sakınarak, yerel güçleri nasıl kullandığına dair açık bir örnektir.

 

Eğer Kürtlerin, Irak'ta ABD'ye yaptığı hizmetin karşılığını "4 dönem Irak Cumhurbaşkanlığı ve bağımsızlığa doğru giden bir özerklik" olarak almasına kayıtsız kalırsanız…

 

Türkiye'ye yapacakları bir toplu ihanetin onlara "İstanbul'u, Ankara'yı, İzmir'i, Antalya'yı kazandıracağı!" umuduna can suyu vermekten başka bir iş yapmış olmazsınız.

 

MHP'nin gösterdiği sert tepki bu çerçevede ele alınmalı ve doğru anlaşılmalıdır.

 

Eğer Siyonizm'in azgınlıklarına karşı "van minute" dediyseniz, 15 Temmuz'da ABD'ye bayrak açtıysanız düşmanın silahlarını iyi analiz etmeli ve halkınızı bu maceralardan korumalısınız.

 

Bu korumanın sıklet merkezi ise Kerkük'tür.

 

İsrail Barzani dostluğunun propaganda afişlerinde Kudüs'le Kerkük yan yanadır.

 

Kürtler, "bize Kerkük'ü başkent yapın, siz de Kudüs'te rahat yaşayın" sloganları atmaktadır.

 

Kürt özerk yönetiminin Kerkük petrollerini elde etmeden Irak'tan ayrılmayacağı da açıkça ortadadır.

 

İngiliz manda yönetimi zamanında 1932'de acılan ve Arap krallıkları döneminde 1948'de İsrail'in kurulmasıyla kapatılan 952 Km. uzunluğundaki Kerkük- Hayfa petrol boru hattının Kerkük-Ceyhan hattına hazır bir alternatif olduğu unutulmamalıdır.

 

Ortadoğu Kürtleri, bir süredir Siyon yılanının kuyruğunda siyaset yapmaktadır.

 

AKP'nin kuruluş sürecinde partiye, güneydoğudaki şaibeli para kaynaklarından yüklü miktarlarda bağış yapıldığına dair duyumlar vardır.

 

AKP'nin Cüneyt Zapsu, Dengir Mehmet Fırat, Mehmet Metiner, Altan Tan, Galip Ensarioğlu gibi HDP'yle AKP arasında duran veya "gidip gelen" Kürtçü unsurlarının aynen paralel devlet yapılanmasındaki FETÖ unsurları gibi gözetim altına alınmasında büyük fayda vardır.

 

Çünkü sonu macera olan bir bağımsızlık umudunun, etnik beyinleri sarması halinde bu yangının söndürülmesi bugünkünden çok daha zor olacaktır.

Reklam

 


Diğer KÜLTÜR SANAT Haberleri

Avek'te Nihat Taşkıran sergisi açıldı

Avek'te Nihat Taşkıran sergisi açıldı

Avek Otomotiv, Tekstilkent her yıl düzenli olarak yer verdiği resim sergisi çalışmasına bu yıl da ev sahipliği yaptı.    Nihat Taşkıran'ın İstanbul'...

Karadenizli sanatçılar yardım konseri için el ele

Karadenizli sanatçılar yardım konseri için el ele

Karadenizli sevilen sanatçılar, 1 sene önce geçirdiği trafik kazasının ardından beyin fonksiyonlarını kaybeden Karadenizli Şarkıcı Ebral Aydın'ın Eşi Derya Aydı...

1.Mersin uluslararası engelsiz sanat festivali başladı

1.Mersin uluslararası engelsiz sanat festivali başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dünyada ve Türkiye'de ilkine imza attığı 1. Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali'ne görkemli bir başlangıç yapt...

FESTİVALLER ŞEHRİ ADANA

FESTİVALLER ŞEHRİ ADANA

  Yavuz MÜFTÜOĞLU   Adana tarihi günlerinden birini daha "Lezzet Festivali" ile yaşadı. Bir karnavallar ve festivaller kentine dönüşen v...

Adana Film festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Adana Film festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Bu yıl 24.'sü düzenlenen 'Uluslararası Adana Film Festivali'nde 'En İyi Film Ödülü'nü Onur Ünlü'nün yönetmenliğini yapt...

Adana Film Festivali konserleri ses getiriyor

Adana Film Festivali konserleri ses getiriyor

Adana Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 24. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen konserler ses getirmeye devam ediyor. Adanalı Sanat&ccedi...

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

Yılanının Kuyruğundaki İhanet!

Yahudilerin dünya hâkimiyeti ideali, Kudüs'ten çıkan Siyon yılanının tüm dünyayı kuşatarak tekrar Kudüs'e dönmesi ve kendi kuyruğunu ısır...

Adana Film Festivali'nde son hazırlıklar

Adana Film Festivali'nde son hazırlıklar

Adana Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen, 25 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 24. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali i&cced...

Mersin, Tarihi Kentler Birliği'ne ev sahipliği yapıyor

Mersin, Tarihi Kentler Birliği'ne ev sahipliği yapıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı "2018'e Doğru Kültürel Mirasa Bütüncül Bakış ve Mersin Örneği" temalı Mersi...

SKANDAL PAYLAŞIM

SKANDAL PAYLAŞIM

Türkiye güzeli seçilen Itır Esen'in tacı geri alındı Miss Turkey 2017 Yarışmasında birinci seçilen Itır Esen'in tacı, sosyal medyada 15 Temmuz şehitler...