Ortadoğu Gazetesi

BIST
91,413
%0,37
USD
5,3427
%0,05
EUR
6,0913
%0,31
Altın
214,6420
%0,04
SON DAKİKA

Şehit Darendelioğlu dualarla anıldı

GÜNDEM / 2017-11-20 12:29:09

Şehit Darendelioğlu dualarla anıldı

ŞEHİT Ülkücü Gazeteci-Yazar 14. Dönem İstanbul Milletvekili İlhan Egemen Darendelioğlu, şehadetinin 38. yıl dönümünde Adana'da metfun bulunduğu mezarı başında dualarla anıldı.

 

KURAN TİLAVETİ YAPILDI

Merkez ilçe Sarıçam'a bağlı Kürkçüler mahallesinde bulunan mezarlıkta yapılan anma programında Şehit İlhan Egemen Darendelioğlu için Kuran tilaveti yapıldı. Programda Şehidin yakınları, MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik, Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanı Fuat Toygar ve yöneticiler hazır bulundu.

 

SERTAN DURAN

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, "Şehit İlhan Darendelioğlu, ömrünü Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğine, Türk milliyetçiliğine ve Türklük düşmanlarıyla mücadeleye adamış örnek bir dava adamıydı. Bunu sadece gazetecilik mesleğinde değil, gerek yayıncılıkta, gerekse öncülük ettiği sosyal faaliyetlerde ve gerekse milletvekilliği döneminde; hülasa hayatının tümüne yansıtan mümtaz bir şahsiyetti. Unutmayacağız. Ruhu şad olsun" dedi.

 

FUAT TOYGAR

Adana Taşmedreseli Ülkücüler Plafformu Başkanı Fuat Toygar da, "Gazeteci Yazar İlhan Egemen Darendelioğlu, canı pahasına mücadelesinden taviz vermeyen, değerlerimiz uğuruna canını vermiş olan şehitler zincirinin güçlü bir halkasıdır. O'nun bu imanlı, inançlı, milli ve dik duruşunu menfur emelleri için engel gören emperyalizmin işbirlikçi uşakları 19 Kasım 1979 günü, İstanbul Kumkapı'daki işyerinden çıktığı sırada kalleşçe şehit etmişlerdir. Merhuma bir kere daha Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhu şad olsun" diye konuştu.