Ortadoğu Gazetesi

BIST
93 229
%-1,53
USD
5,7970
%2,31
EUR
6,6568
%2,36
Altın
230,1330
%1,06

Mesut Yılmaz'ın evlat acısı

GÜNDEM / 2017-12-16 10:09:11

Mesut Yılmaz'ın evlat acısı

 ESKİ başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın büyük oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, hayatını kaybetti. 38 yaşındaki Yavuz Yılmaz,  İstanbul Beykoz'daki evinde silahla vurulmuş halde  yatağında ölü bulundu. Polis tüm ihtimallere karşı kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

 

 YILMAZ'ın intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi. Komşuların ifadesine göre evden tek el silah sesi duyuldu. Yavuz Yılmaz'ın evde çalışanları bir gün önce izne gönderdiği öğrenildi. Haberi ABD'de alan Mesut Yılmaz ise acilen Türkiye'ye döndü.

 

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın büyük oğlu 38 yaşındaki  Mehmet Yavuz Yılmaz, İstanbul Beykoz'daki evinde, yatağında silahla vurulmuş olarak  ölü bulundu. 

 

 

 

Yılmaz'ın evde silahla vurulmuş halde ölü bulunması üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ile Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

 

 

Bölgede güvenlik önlemi alan polis, ev ve çevredeki güvenlik kameragörüntülerini de incelemeye aldı.

 

 

EVDE ÇALIŞANLARI BİR GÜN ÖNCE İZNE GÖNDERMİŞ

Polisin ve cumhuriyet savcısının konuttaki çalışması gün boyu sürdü. Bu arada, evden bir el silah sesi duyulması üzerine girilen konutta Yılmaz'ın cesediyle karşılaşıldığı belirtildi. Yılmaz'ın intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.

 

 Yavuz Yılmaz'ın evde çalışanları bir gün önce izne gönderdiği öğrenildi. 

 

 

Öte yandan Mehmet Yavuz Yılmaz'ın babası Mesut Yılmaz'ın, Los Angeles'ten THY'nin tarifeli uçağıyla akşam saatlerinde İstanbul'a  geldi.

 

 

ÜNİVERSİTE KURMUŞTU

Yavuz Yılmaz, annesi Berna Yılmaz ile geçtiğimiz sene özel bir üniversite kurmuştu. Yılmaz, bu üniversitenin de genel sekreteri olmuştu. Yavuz Yılmaz'ın kardeşi Emir Hasan Yılmaz ile CFS İstanbul Yatırım A.Ş isimli bir şirketleri vardı. İki kardeş bir ara İstanbul'daki üçüncü havalimanında hafriyat işi de yapmıştı.

 

 

 

 

 İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN AÇIKLAMA

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz'ın vefat haberini saat 09.00'da aldıklarını, olay yeri inceleme çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "Yılmaz ailesi ve özellikle Mesut Yılmaz'ı sevenlere başsağlığı diliyorum, Allah rahmet eylesin." dedi.

 

 

TBMM Genel Kurulu'nda devam eden bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Soylu, Mehmet Yavuz Yılmaz'ın vefat haberini saat 09.00'da aldıklarını bildirdi. Soylu, İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürüyle temas kurduklarını, olay yerine intikallerini sağladıklarını söyledi.

 

 

Mesut Yılmaz'ın Amerika'dan döndüğünü ve uçakta olduğunu belirten Soylu, Mehmet Yavuz Yılmaz'ın amcalarıyla temas kurduklarını belirterek, "Olayla ilgili, arkadaşlarımızın olay yeri inceleme çalışmaları sürüyor. Yılmaz ailesi ve özellikle Mesut Yılmaz'ı sevenlere başsağlığı diliyorum Allah rahmet eylesin."  dedi.

 

 

MECLİS'TE YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI VE TAZİYE MESAJLARI

Bu arada, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile yerlerinden söz alan AK Parti, CHP, HDP ve MHP grup başkanvekilleri de başsağlığı dileklerini iletti.

 

 

BAHÇELİ'DEN TAZİYE MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz'ın vefatı dolayısıyla yayınladığı taziye mesajında, "Mehmet Yavuz Yılmaz'ın vefatından büyük bir üzüntü duydum. Merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, Yılmaz ailesinin acısını paylaşıyor, sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum"  ifadesini kullandı.