Ortadoğu Gazetesi

BIST
89,758
%-1,78
USD
5,3987
%1,21
EUR
6,1015
%0,45
Altın
215,8660
%1,19
SON DAKİKA

Münbiç'i de teröristlerden temizleyeceğiz

GÜNDEM / 2018-03-14 14:33:08

Münbiç'i de teröristlerden temizleyeceğiz

CUMHURBAŞKANLIĞI Külliyesi'nde 46. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temenni ederim ki akşama kadar Afrin tamamen düşmüş olur" dedi. Erdoğan, "Afrin'i de teröristlerden temizleyeceğiz, Münbiç'i de temizleyeceğiz, Fırat'ın doğusunu da Kuzey Irak sınırımıza kadar aynı şekilde teröristlerden temizleyeceğiz"  diye konuştu.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  "Temenni ederim ki akşama kadar inşallah Afrin tamamen düşmüş olur" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 46. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, "Her türlü hassasiyet gözetiliyor. Bakın şu anda önce siviller arabalara bindirilerek özel bir koridordan Afrin'den çıkarılıyor. Bunlar öyle alçak, öyle katil ki benim Mehmedim, o yavrum, yere atılan Kur'an-ı Kerim'i yerden kaldırırken el yapımı bomba ile şehit ediliyor. Bunlar imansız, bunlar kafir" açıklaması yaptı.

 

 "AFRİN'İ DE TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ, MÜNBİÇ'İ DE TEMİZLEYECEĞİZ" 

 

  "Afrin'i de teröristlerden temizleyeceğiz, Münbiç'i de temizleyeceğiz, Fırat'ın doğusunu da Kuzey Irak sınırımıza kadar aynı şekilde teröristlerden temizleyeceğiz"  diyen Erdoğan, "Görüyorsunuz o dağlarda ne tüneller açmışlar değil mi? Bunları kim yaptı? O teröristler mi? Sadece onlar değil, bunların ortakları da var. Koalisyon güçleri olarak hep beraber bu işleri yaptılar. O teröristlerde bu kadar akıl yok, siz bakmayın. Bugün 54'üncü gününe giren harekatta 3 bin 500'e yakın terörist etkisiz hale getirilirken bin 300 kilometrekareye yakın toprak da teröristlerden temizlendi" açıklaması yaptı. 

 

Erdoğan, "Kuzey Irak'taki terör yuvalarını zaten her fırsatta yokluyoruz. Yakında çok daha güçlü şekilde oraları da teröristlerin başına yıkacağız" diye konuştu.

 

 "HİÇ OLMAZSA BİR MEHTER MARŞI GİBİ BİR MARŞI DA YAZAMAZLAR MI?" 

Erdoğan, "34 yıllık terörle mücadelemizi şöyle hakkıyla ifade edebilecek bir şiirimiz, bir marşımız da yok. Geçen arkadaşlarıma onu söyledim, şu anda Fırat Kalkanı, Afrin biz bununla ilgili adeta bir İstiklal Marşı gibi demeyeyim ama oraya belki tırmanamazlar, yetişemezler, hiç olmazsa bir mehter marşı gibi bir marşı da yazamazlar mı? Bunu hazırlasınlar"  dedi.(AA)