Ortadoğu Gazetesi

LİDER 18 MART 2018 DEDİ VE SÖZÜNÜ TUTTU !

KÖŞE YAZILARI / 2018-03-18 09:11:23

LİDER 18 MART 2018 DEDİ VE SÖZÜNÜ TUTTU !

Bugün, MHP açısından gerçekten tarihi günlerden biri daha yaşanmaktadır. 18 Mart 2018 tarihi, 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası MHP'de FETÖ merkezli yapılmak istenen operasyona karşı bir mücadelenin final adıydı. Bugün FETÖ karşısında yenilmeyen Ülkücüler bu finali yaptığını dosta- düşmana göstermiştir.

MHP üzerinde FETÖ operasyonu başladığı günlerde MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli "Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur."

Bizim Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in ülkü ve hissiyatını yürekten sahiplenmeyenlere teslim edeceğimiz bir bayrak da yoktur.

Eğer istenen büyük kurultay ise, bu yılın Ocak ayında Merkez Yönetim Kurulumuzun kararıyla belirlenen 18 Mart 2018 tarihini herkes sabırla beklemelidir.

Bir iddiası olan, ben daha iyi yaparım diyen, kendine güvenen ve inanan kim varsa 18 Mart 2018'de demokrasinin imkânlarından istifade ederek iradenin sahibi Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in karşısına çıkabilecektir.

Bu süreçte şartları taşıyan her Ülkücü aday olma hakkına sahiptir.

Buna diyeceğim bir şey yoktur.

Bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır." (12 Nisan 2016) diye haykırmıştı. 

***

O günlerde bu haykırışı en yakınındaki Ülküdaşın anlamıyor, anlamak istemiyordu. MHP'de milletvekili adayı yapılmayan yahut sıralamasında seçilemeyen kişilerin taşeron olarak kullanıldığı bir operasyon olduğunu belgeleriyle ortaya koyduğumuzda bize inanmayanlar FETÖ'cü Emre Uslu'lara, Nazlı Ilıcak'lara, Önder Aytaç'lara ve MHP'deki operasyonu destekleyen herkese kulak veriyorlardı.

Bu manada bizleri yeri geldi yalnız bıraktılar, yeri geldi itibarsızlaştırmaya çalıştılar, yeri geldi gerçeklerimizi sulandırma gayreti içine girdiler.

Biz her şeye rağmen MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin "MHP Kurultayı 18 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır" vurgusundan asla vazgeçmedik. 18 Mart 2018 tarihine alınmış kesin kararı FETÖ yargısıyla bozmaya çalıştılar.

Direndik, savaştık ve sonunda hepsini ezdik geçtik.

15 Temmuz kanlı darbe girişimi bizim haklılığımızın en acı belgesi olmuştur. Önce MHP'de, sonra Türkiye genelinde operasyon yapmak isteyenlerin hepsi suçüstü yakalanmıştır.

1 Kasım seçim sonuçlarından sonra MHP'deki operasyona omuz verenlerin tamamı, 15 Temmuz darbe girişiminin zemini hazırlayan FETÖ'cü gazeteci, asker, savcı, hâkim, iş adamı olarak karşımıza çıkmıştır. Şimdi çoğu cezaevinde yahut firar etmiş durumdadır.

15 Temmuz sonrası "Haklıymışsınız" diye çok geri dönüşler oldu. 15 Temmuz öncesi yalnızlığımıza acı tebessüm edenler, 15 Temmuz sonrası kalabalığımızda yer kaplamaya çalıştı. Samimi her dönüşü de elbette başımızın tacı olarak görmekteyiz. Fakat hala yapmacık davrananlar ise bizim için hiç hükmündedir.

MHP'nin 1 Kasım sonrası yaşadıkları tarihi bir sınavdı. Dostumuzu, düşmanımızı çok net gördük.

Ve bugün 18 Mart 2018!

Kale gibi dimdik duran, samimiyetle hatasından dönen Ülküdaşlarımızla kurultayımızı bayram havasında yaşayacağız.

Türkiye'nin havasında mis gibi Ülkücülük, Türk milliyetçiliği kokusu var…

Türkiye'nin her yerinde Bozkurt yapan eller havada… Kerkük'ten, Afrin'den Bozkurtlar selamlıyor Anadolu'yu… Kerkük can çekişiyordu Bozkurt yetişti. Afrin ihanet kokuyordu Bozkurt ihaneti yok etti.

Bozkurt işareti zaferin adı oldu. Anadolu'da dalga dalga milli uyanış var.

Bugün Türkiye'de herkes Lider Devlet Bahçeli'nin haklı çıkan stratejik politikalarını konuşuyor.

Her geçen gün "Yine haklı çıktı" tespitleri yanyana getiriliyor.

15 Temmuz sonrası Türkiye'nin çehresi değişti. Türkiye'yi tehdit eden unsurlara karşı milli bir duruş sergilenmekte ve milli bir mücadele yapılmaktadır. Devletin içi terör uzantılarından, çetelerden temizlendikçe olması gereken ruhuna kavuşmaktadır. Milli ruh ortaya çıktıkça Bozkurt uluması Türkiye'yi kaplamaktadır.

18 Mart 2018 tarihinden sonra Türk milliyetçileri zafere giden yola koyulmuş olacaktır. Bozkurt işareti boşuna Türkiye'nin gündeminde değildir. Gelişimi ve anlamı vardır.

MHP'de operasyon yapmak isteyenlere iki sene önce "MHP Kurultayı 18 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır" diyen Lider hem sözünde durmuş, hem MHP'yi, hem Türkiye'yi hainlere karşı korumuştur.

İşte bu yüzden gönül rahatlığıyla haykır: Ne mutlu Devlet Bahçeli gibi liderim var…


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

Önce ülkem ve Milletim…

Önce ülkem ve Milletim…

MHP lideri sayın Bahçeli'nin, ülkemizin "Beka manifestosu" niteliğindeki tarihi grup konuşmasının Türkiye gündeminin birinci sırasına yerleşmesi meseleni...

Karar nasıl alındı?

Karar nasıl alındı?

         MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağırısı Türkiye'de siyasi gündemi tamamen değiştirdi. A&cce...

"BİTTİ, TÜKENDİ" DEDİĞİNİZ MHP'YE NİYE 24 SAAT SALDIRIYORSUNUZ O HALDE?

"BİTTİ, TÜKENDİ" DEDİĞİNİZ MHP'YE NİYE 24 SAAT SALDIRIYORSUNUZ O HALDE?

Türk siyasetinde MHP her zaman "önemli olan nicelik değil nitelik" sözünün en büyük örneği olmuştur. MHP tarihi boyunca mecliste olduğu yahut o...

15 Temmuz'un İki Asırlık Kökleri

15 Temmuz'un İki Asırlık Kökleri

"Teşkilat-ı Mahsusa'nın Son Kurşunu"nu yazalı 8 yıl olmuş. Yazıya: "Tezgâhın önünde de arkasında da ABD var." diye başlamıştık. Hedefin...

ORTALIK TOZ DUMAN!

ORTALIK TOZ DUMAN!

Gündem öyle değil, böyle belirlenir! 18 Mart sonrası çok sürprizleri olacak dedik… Her defasında mesaj verdik, anlamıyorlardı… Ya da anlıy...

YANGIN…

YANGIN…

Memleket bir tuhaf… Nerede neyin yanacağı belli değil… Süleymancıların yurdunda yangın… Heyebeliada'da yangın… Haydarpaşa'da yangın...

Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yok

Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yok

          Sayın Devlet Bahçeli'nin yaptığı erken seçim çağrısı siyasi gündemi tamamen değiştirdi. Herkes bu kararın neden alındığ...

YAŞAR OKUYAN MI, YAŞAR ANIRAN MI?

YAŞAR OKUYAN MI, YAŞAR ANIRAN MI?

Kurt ile eşek tartışıyorlarmış. Kurt: Çimen yeşildir. Eşek: Çimen sarıdır. Sonunda konuyu orman kralı aslana anlatmışlar. Aslan kurta bir ay hapis cezası...

Ege ve Doğu Akdeniz'de Fiili Durum Yaratma Hesapları Arttı

Ege ve Doğu Akdeniz'de Fiili Durum Yaratma Hesapları Arttı

Türkiye'nin Suriye'de birbiri ardına kendisine yönelen milli güvenlik tehditlerini yerinde bertaraf etmeye yönelik attığı adımlar, kendisini bu topraklara ait olmam...

Dünya'ya Devlet dersi…

Dünya'ya Devlet dersi…

Dünya ve bölgemizde yaşanan değişim süreci önemli gelişmelere sebep olurken, Türkiye'nin bu süreçte izleyeceği milli yol haritası önem taşıyor....