Ortadoğu Gazetesi

LİDER 18 MART 2018 DEDİ VE SÖZÜNÜ TUTTU !

KÖŞE YAZILARI / 2018-03-18 09:11:23

LİDER 18 MART 2018 DEDİ VE SÖZÜNÜ TUTTU !

Bugün, MHP açısından gerçekten tarihi günlerden biri daha yaşanmaktadır. 18 Mart 2018 tarihi, 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası MHP'de FETÖ merkezli yapılmak istenen operasyona karşı bir mücadelenin final adıydı. Bugün FETÖ karşısında yenilmeyen Ülkücüler bu finali yaptığını dosta- düşmana göstermiştir.

MHP üzerinde FETÖ operasyonu başladığı günlerde MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli "Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur."

Bizim Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in ülkü ve hissiyatını yürekten sahiplenmeyenlere teslim edeceğimiz bir bayrak da yoktur.

Eğer istenen büyük kurultay ise, bu yılın Ocak ayında Merkez Yönetim Kurulumuzun kararıyla belirlenen 18 Mart 2018 tarihini herkes sabırla beklemelidir.

Bir iddiası olan, ben daha iyi yaparım diyen, kendine güvenen ve inanan kim varsa 18 Mart 2018'de demokrasinin imkânlarından istifade ederek iradenin sahibi Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in karşısına çıkabilecektir.

Bu süreçte şartları taşıyan her Ülkücü aday olma hakkına sahiptir.

Buna diyeceğim bir şey yoktur.

Bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır." (12 Nisan 2016) diye haykırmıştı. 

***

O günlerde bu haykırışı en yakınındaki Ülküdaşın anlamıyor, anlamak istemiyordu. MHP'de milletvekili adayı yapılmayan yahut sıralamasında seçilemeyen kişilerin taşeron olarak kullanıldığı bir operasyon olduğunu belgeleriyle ortaya koyduğumuzda bize inanmayanlar FETÖ'cü Emre Uslu'lara, Nazlı Ilıcak'lara, Önder Aytaç'lara ve MHP'deki operasyonu destekleyen herkese kulak veriyorlardı.

Bu manada bizleri yeri geldi yalnız bıraktılar, yeri geldi itibarsızlaştırmaya çalıştılar, yeri geldi gerçeklerimizi sulandırma gayreti içine girdiler.

Biz her şeye rağmen MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin "MHP Kurultayı 18 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır" vurgusundan asla vazgeçmedik. 18 Mart 2018 tarihine alınmış kesin kararı FETÖ yargısıyla bozmaya çalıştılar.

Direndik, savaştık ve sonunda hepsini ezdik geçtik.

15 Temmuz kanlı darbe girişimi bizim haklılığımızın en acı belgesi olmuştur. Önce MHP'de, sonra Türkiye genelinde operasyon yapmak isteyenlerin hepsi suçüstü yakalanmıştır.

1 Kasım seçim sonuçlarından sonra MHP'deki operasyona omuz verenlerin tamamı, 15 Temmuz darbe girişiminin zemini hazırlayan FETÖ'cü gazeteci, asker, savcı, hâkim, iş adamı olarak karşımıza çıkmıştır. Şimdi çoğu cezaevinde yahut firar etmiş durumdadır.

15 Temmuz sonrası "Haklıymışsınız" diye çok geri dönüşler oldu. 15 Temmuz öncesi yalnızlığımıza acı tebessüm edenler, 15 Temmuz sonrası kalabalığımızda yer kaplamaya çalıştı. Samimi her dönüşü de elbette başımızın tacı olarak görmekteyiz. Fakat hala yapmacık davrananlar ise bizim için hiç hükmündedir.

MHP'nin 1 Kasım sonrası yaşadıkları tarihi bir sınavdı. Dostumuzu, düşmanımızı çok net gördük.

Ve bugün 18 Mart 2018!

Kale gibi dimdik duran, samimiyetle hatasından dönen Ülküdaşlarımızla kurultayımızı bayram havasında yaşayacağız.

Türkiye'nin havasında mis gibi Ülkücülük, Türk milliyetçiliği kokusu var…

Türkiye'nin her yerinde Bozkurt yapan eller havada… Kerkük'ten, Afrin'den Bozkurtlar selamlıyor Anadolu'yu… Kerkük can çekişiyordu Bozkurt yetişti. Afrin ihanet kokuyordu Bozkurt ihaneti yok etti.

Bozkurt işareti zaferin adı oldu. Anadolu'da dalga dalga milli uyanış var.

Bugün Türkiye'de herkes Lider Devlet Bahçeli'nin haklı çıkan stratejik politikalarını konuşuyor.

Her geçen gün "Yine haklı çıktı" tespitleri yanyana getiriliyor.

15 Temmuz sonrası Türkiye'nin çehresi değişti. Türkiye'yi tehdit eden unsurlara karşı milli bir duruş sergilenmekte ve milli bir mücadele yapılmaktadır. Devletin içi terör uzantılarından, çetelerden temizlendikçe olması gereken ruhuna kavuşmaktadır. Milli ruh ortaya çıktıkça Bozkurt uluması Türkiye'yi kaplamaktadır.

18 Mart 2018 tarihinden sonra Türk milliyetçileri zafere giden yola koyulmuş olacaktır. Bozkurt işareti boşuna Türkiye'nin gündeminde değildir. Gelişimi ve anlamı vardır.

MHP'de operasyon yapmak isteyenlere iki sene önce "MHP Kurultayı 18 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır" diyen Lider hem sözünde durmuş, hem MHP'yi, hem Türkiye'yi hainlere karşı korumuştur.

İşte bu yüzden gönül rahatlığıyla haykır: Ne mutlu Devlet Bahçeli gibi liderim var…


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

Sistem değişti artık kabullenin

Sistem değişti artık kabullenin

          Seçimler yapıldı, hükümet kuruldu, meclis başkanını seçti ve çalışmaya başladı, yeni sistem bütün unsurları ile...

Trump Ve Almanya

Trump Ve Almanya

Ortam bir anda sertleşti. Amerika'nın Başkanı Donald Trump "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın b...

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

Polis, Adnan Oktar ve müritlerine karşı bir operasyon başlattı. Şimdi herkes konuya dair bir şeyler konuşuyor.  Ben sağlam eldiven gerektiren bu konuya, muhatapları özg&...

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

Seçim öncesi her şey sakin.   Borsa yerinde seyrediyor.   Dolar'da belirgin bir hareket yok.   Batı beklentisi,   AB beklentisi...

MHP ne yaptığını bilir

MHP ne yaptığını bilir

        Yeni sisteme geçilmiş ve yeni bir hükümetle birlikte farklı ve iddialı bir döneme girilmiştir. Milletin beklentileri son derece yüksektir....

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

"-Sende CHP'ye amma taktın beyim" diyenler olabilir. Ancak siz HDPyle bir ilişkiye kalkışsanız bu ortaklığın ne uğruna nereye kadar olduğunu siz sorgulamazsanız sizin yerin...

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

11 Temmuz yani dün, Bosna savaşında 8 bin 372 Bosnalı Müslüman sivilin Sırp askerleri tarafından topluca katledildiği Srebrenitsa katliamının yıldönümüydü...

Bakanlar ve beklentiler

Bakanlar ve beklentiler

          Türk milletinin tarihi kararıyla değişen hükümet sistemi, görkemli törenlerden sonra yapılan bakan atamalarıyla birlikte tam olarak ...

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

Y-CHP kendini yeni bir yol ayrımında bulduysa bugüne kadar yaptıklarındandır. Memleket kötü duruma düştüğünde kötülerle bir olan, milliyetçilik...

Millî Eğitim + Millî Savunma = Millî Bekâ

Millî Eğitim + Millî Savunma = Millî Bekâ

"Gençler! Çocuklarım! Türk çocukları! Artık bana emanetsiniz. Çağdaş ve modern eğitim sistemi tercih değil zorunluluktur. Kod dünyası bizi beklesi...