Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,157
%0,78
USD
5,3752
%0,80
EUR
6,1320
%0,84
Altın
222,9890
%0,51

Erdoğan'a Bosna Hersek'te büyük ilgi

GÜNDEM / 2018-05-20

 Erdoğan'a Bosna Hersek'te büyük ilgi

Kalabalık bir heyetle Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışma ziyareti kapsamında, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerde bulundu. Erdoğan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin  6. Olağan Genel Kurulu'na ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi tarafından kendisine tevdi edilen fahri doktora için düzenlenen törene de katıldı. 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR"  ile TSİ 13.05'te Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya geldi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saraybosna Uluslararası Havalimanına gelişinde, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic ve eşi Sabija İzzetbegoviç, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic, Boşnak heyet, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ile büyükelçilik personeli tarafından karşılandı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da Saraybosna'ya geldi.

 

 

Erdoğan, çalışma ziyareti kapsamında, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerde bulundu.

 

 

Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) 6. Olağan Genel Kurulu'na katılan Erdoğan, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi tarafından kendisine tevdi edilen fahri doktora için düzenlenen törene de katıldı. (AA)