Ortadoğu Gazetesi

SENDE CHP-HDP-FETÖ BİRLİKTELİĞİNLE MUTLU OLACAKSIN O HALDE!

Yıldıray Çiçek / 2017-01-06 08:33:57

Türkiye terörle kuşatılmaya, sindirilmeye çalışılıyor. Elbette bunda mevcut hükümetin yıllardır uyguladığı yanlış politikaların etkisi ve katkısı vardır. Yanlış Irak ve Suriye politikaları, yapmaya çalıştıkları açılımlar bugün acı tablo olarak ülkemize yansımaktadır.

İşte bu noktada MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz Salı günü MHP'nin grup toplantısında kurduğu şu cümleler büyük anlam taşımaktadır:

"Amacımız eleştiri olsaydı siyasi sorumluları yerden yere vuracak pek çok konu çıkardı.

Fakat Türkiye uçurumun kenarındayken, milletimiz feryat figan ederken sert ve amansız siyasi tenkitler, yoğun tartışma ve polemikler kimseye bir şey kazandırmayacaktır.

Bilakis terörizme karşı teşkil edilmesi gereken ortak cephe ve ortak akıl hasar alacaktır.

Bizim de buna hiç niyet ve hevesimiz yoktur.

Milliyetçi Hareket Partisi önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen yüksek bir fazilet ve fedakârlık şuuruna sahiptir.

Zehir yudumlasak da, kızılcık şerbeti içtik diyeceğiz.

Ve de hep birlikte engel olmazsak, altımızdan kayıp giden bir vatan olduğunu açık seçik görmeliyiz.

Nitekim maruz kaldığımız tehlikeler çok yakın, çok büyük ve çok ciddidir.

Hunhar saldırılar hepimize, Türk milletinin tamamına yöneliktir.

Kurşunlar, aynı zamanda MHP'li, AKP'li, CHP'li ve bir başka partili ayrımı da yapmamaktadır.

Bombalar dil, din, köken ve yöre farkı gözetmeksizin patlamakta, patlatılmaktadır."

***

Bu duruş bir devlet adamının milli duruşla bezenmiş sağduyusudur. MHP'nin kurulduğu günden bu yana değişmeyen zihniyeti işte budur.

Türkiye zor günlerden geçiyor. Karanlık güçler kanlı oyunlarını, tezgâhlarını sürekli güncelleyerek uygulamaktadır. Doğu ve Güneydoğu bölgesinde amansız terör mücadelesi sürerken, terör örgütleri Türkiye genelinde boş durmamaktadır. Suriye sınırları içinde süren PKK ve IŞİD mücadelesi şehitlerimizle bedel ödeme pahasına devam ediyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ifade ettiği gibi "altımızdan kayıp giden vatan" olmaması için herkesin üzerine düşeni yapma noktasındayız.

AKP hükümeti yanlış yapınca uyaracağız. Doğru yaptıklarını da elbette destekleyeceğiz.

15 Temmuz sonrası Türkiye'de bu hali tam anlamayanlar, anlasa da zihniyeti itibariyle işine gelmeyenler hadiseleri farklı sunmaktadır.

Bu halin durumuna göre de siyasette yakınlaşmalar ve mesafeler oluşmuştur.

Anayasa değişikliği, terör örgütü FETÖ ve PKK'ya karşı mücadele, Suriye sınırında yaşanan milli güvenlik meselesi AKP-MHP yakınlaşmasını sağlarken, bu durum karşısında CHP-HDP-FETÖ ve bunların yancıları karşı duruşla ittifak oluşturdu.

Geçtiğimiz gün AKP ve MHP'nin bu manada birbirine yakınlaşmasına tepki gösterenlere sosyal medya hesabımdan  "Anayasa değişikliğinde saflar netleşti. AKP+MHP bir tarafta CHP+HDP+FETÖ ve yancıları diğer tarafta..." mesajını atmıştım. Kimileri kudurmuş gibi saldırıya geçti. Ve bunun üzerine bu kuduranlara şöyle bir çağrı da bulundum:

Sen, birini biriyle olmakla suçluyorsan. Sende kendi beraber olduklarından utanmayacaksın. AKP-MHP beraber ise bende CHP, HDP, FETÖ beraberim diyeceksin"

***

Bana AKP-MHP birlikteliğinle utan diyorsan, sende CHP, HDP, FETÖ birlikteliğinle mutluluğunu yansıtman lazım o halde!

Çıldırmaya gerek yok. Zaten FETÖ 15 Temmuz öncesi yargı, sermaye, medya olarak sizin için seferber olmadı mı?

15 Temmuz öncesi MHP'de olağanüstü kongre yaptırmak için seferber olunmuşken PKK'lı Selahattin Demirtaş'ın ve Hasip Kaplan'ın MHP kongresinin yapılması yönünde yaptıkları açıklamaları hangi embesil inkâr edebilir?

 CHP-HDP tek vücut olmuşken, size ihraç edildiğinizde bunlar sahip çıkmadı mı?

CHP'nin televizyon kanalı Halk Tv'ye çıkıp, CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu övüp, MHP'ye ve Devlet Bahçeli'ye saldıran siz değil misiniz? 

Şimdi bile MHP'den bir istifa olduğu vakit en çok bunu spot haline getirip sevinen CHP-HDP-FETÖ birlikteliği değil mi?

MHP'ye utanç çağrısı yapan reziller, kendi halinize bir dönün de bakın…

 

MÜPTEZEL ADAMLARA ATİLA KAYA CEVABI

MHP Genel Başkan yardımcısı Atila Kaya "İstifama hiç kimse tarafından kişisel tavrım olmasının ötesinde bir anlam yüklenmemelidir." açıklamasını yaparak görevinden istifa etti. Bu açıklamaya rağmen, bazı müptezeller kendine nasıl pay çıkarırım telaşına düştü.

Atila Başkanın, 1 ay önce MHP İstanbul il teşkilatının istişare toplantısında hem de Anayasa değişikliğinin gündemine ilişkin "Bugün Türkiye'yi içinden çıkılmaz bir hale getiren bir anlayışa, bir yönetime, bir zihniyete bizim hareketimizin, genel başkanımızın ram olması, onların peşine takılması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bunu dillendirmek bile bizim kendi kendimize hakaret olur diye düşünüyorum. Biz Genel Başkanımızdan eminiz. Milliyetçi hareketi, devletimizi sıkıntıya sokacak bir işin içinde uzaktan, yakından ilgisi, alakası olmaz. Geçmişte başka partilerde siyaset yapmış, başka partilere hizmet etmiş, kişiler MHP'de siyaset yapabilir, hatta Genel Başkan Yardımcısı, Meclis Başkanvekili de olabilir. Ama bu kutsal davanın partisi olan MHP'ye Genel Başkan olamaz. Bu MHP'nin tüzüğünde yazılmamış sözlü kural ve kanunudur" dediği sözler için olmadık hakaretler eden müptezellerde aynı kişilerdi. Müptezel, peşinden gittiği ablasına söylenen bu söze bakmıyor da, Atila başkanın istifası sonrası bana "Yıldıray Çiçek, Atila Kaya'yı ne zaman FETÖ'cü ilan edeceksin?" diye yorum yazıyor.

Müptezel adam bu çağrıyı yanlış kişiye, yanlış yere yapıyorsun. Atila Kaya ailece bedel ödemiş Ülkücüdür. Ankara'ya geldiğimde ilk görevimi onun Ülkü Ocakları Genel Başkanı olduğu dönem Ortaöğretim başkanı ve Ülkü Ocakları Dergisi Yazı İşleri Müdürü olarak yapmıştım. Atila Kaya'nın Ülkücülüğünü tartışmak kimsenin haddi değildir.

Kendi peşinden gittiklerini deşifre ettiğim için kuyruk acıları elbette büyük. Akıllarınca Atila başkanın istifası üzerinden bunu sulandırmaya çalışıyorlar. Daha bir ay önce peşinden gittikleri ablalarını koltuğunda yukarıdaki sözlerle ters döndürmüş Atila Kaya'ya akıllarınca şimdi övgü düzüyorlar. Daha bir ay önce ablaları niçin Atila Kaya'ya her türlü hakareti eden ve atılmadık iftira bırakmayanlarda bu alçaklardı.

Bir de Sinan Oğan var. Atila Kaya istifa ettiği için 23 Nisan çocukları gibi seviniyor. Garibim birde Atila başkanın kendi hakkında düşündüklerini bilse herhalde gider intihar eder.

Keşke sonuç böyle olmasaydı, keşke Atila başkan böyle bir istifa sonucunu yaşamadan, 1 Kasım sonrası süreçte taşın altına elini koyarak sembolleşen örnek olsaydı.

Gidişi müptezellere bayram, bize üzüntü olmuştur…
 


Diğer Makaleleri

- PKK ve HDP Kürt Düşmanıdır! / Tarih : 2018-05-25 09:39:10
- AHMET TÜRK, DEMİRTAŞ VE AHMAK PROPAGANDALARI / Tarih : 2018-05-23 09:21:42
- KİME HİZMET EDİYORSUNUZ? / Tarih : 2018-05-21 09:40:23
- Bağımsız ve Bağlantısız Üfürmeler! / Tarih : 2018-05-18 09:32:54
- MERAL AKŞENER DE KATILDI ŞİMDİ TAM OLDU! / Tarih : 2018-05-17 09:19:36
- DOĞRULARDA KOMPLEKS OLMAZ! / Tarih : 2018-05-15 10:24:47
- SİZDEKİ ADİL ÖKSÜZ KORKUSU NEDİR? / Tarih : 2018-05-12 09:25:53
- Hayır, Tamam ve İllet İttifakı / Tarih : 2018-05-11 08:44:50
- PROJE PARTİNİN İNKÂRLARI! / Tarih : 2018-05-10 09:10:13
- GÖZÜNE FAR TUTULAN TAVŞAN OLDULAR! / Tarih : 2018-05-08 09:20:07
- TİPİ TİP ÖZGÜR MALLAR ELDE Mİ KALDI? / Tarih : 2018-05-02 09:23:59

Diğer Yıldıray Çiçek Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  İleri »