Ortadoğu Gazetesi

NEDİR BU ÜLKÜCÜLERDEN CEKTIĞİMİZ II

Cafer KARDAŞ / 2017-01-18 09:28:28

Hayatını yaşa..

Sen mi kurtaracaksin bu memleketi..

Bu paylaşımlar ne böyle kardeşim vatan, bayrak ,devlet, millet sürekli..

Yok mu senin başka derdin, gibi söylemleri artarak devam eder gider...

Bölücü hainlerin, Türklük alerjisi çekenlerin, hırsızların, arsızların, çalanların, talancıların, ahlaksızların, haramzadelerin, ehli dünya ehli keyif düşkünü olanların, menfaat dünyası liderlerinin, Allah ile aldatanların, milletin devletin parasını, rızkını har vurup harman savuranların, asla iyi gözle bakamadıkları, bu çevrelerce horlanan; öz yurtlarında garip öz vatanlarında parya hayatı süren Alperen yürekli Bozkurtlar..!

Çıkarlarına ters gelen çevrelerde ülkücüleri sevmezler:

Çünkü paralarının, şöhretlerinin, itibarlarının ve hatta yalakalık sözünün geçmediği bir merciidir ülkücülük. 

Rahmetli Seyid Arvasi hoca üç tip ülkücü vardır der..! 

Gerçek ülkücüler, ülkücü geçinenler ve ülkücülerden geçinenler... Belki de bu tabir bir dönüm noktasıdır. 

Baktılar ağır geliyor Ülkücü olabilme ülküsü; geçinmek ve menfaatperestlik yoluna gidiveriyorlar. 

Menfaat elde edebilmek sonuçsuz kalınca aynen şu ifadeleri kullanıyorlar..! 

''Mhp 'nin başında  Alparslan Türkeş yada Muhsin Yazıcıoğlu gibi bir lider bulunsaydı kesin tek başına iktidar olurdu..!'' 

Gülüyorum; çünkü bu tip insanları araştırdığımda görüyorum ki  hayatında MHP' ye bir kere dahi oy  vermemiş, teşkilatlarda bulunmamış, genel merkezinin ya da bir kez olsun parti binasının önünden geçmemiş, konuşması gereken en son kişi bile olma hakkını elde etmeden yorum yapabiliyor..!  

Farklı kişi ve gurupların arasına gittiği zaman da riyakarca ''nedir bu ülkücülerden çektiğimiz'' dedikodusu yapıyor..!

Peki soralım o halde;

''Nedir bu ülkücülerden çektiğimiz yahu!''

☆Yalakalıklara itibar etmez, kula kulluktan nefret ederler..!

☆ Çalarsınız, çırparsınız karşı gelirler..!

☆Ülkeyi bölmeye kalkarsınız, gerekirse ölürler; ama asla böldürmezler..!

☆Garibanın, yetimin hakkına kendileri el sürmez ve asla sürdürmezler..!

☆Harama meyletmezler, Allah'tan korkar, meylede izin vermezler..!

☆Onların etkin olduğu ortamlarda; PKK paçavraları, Apo posterleri  göremezsiniz, zinayı aklınızdan dahi geçiremezsiniz..!

☆Üniversitede iseler hocalara, devlette amire, memura saygısızlık yapmaz yaptırmazlar..! 

☆Ahlaksızlık yaparsınız; ehli keyfe düşüp, dalalet ve hıyanet içerisinde yer alırsanız, toplumun huzurunu bozar, yalan söyler, küfre bulaşırsanız; hep sizi uyaran ülkücü bir irade ile karşılaşırsınız..!

☆İslam davasını savunurlar ''Kanımız aksa da zafer İslam'ın'' der, İslam ahlakını yaşar ve yaşanması için bir ömür adar, adarken değerlerini tavizsiz yaşama gayretinde olur ve o gayreti sunarlar..!

Ezanların dinmemesi, Kur'an sesinin kulaklardan gitmemesi, Ay yıldızlı Al bayrağın inmemesi, değerlerin çiğnenmemesi için yaşar, duruş düşünce ve fikirlerini ölene dek savunurlar. Tavizsiz yaşama ve yaşatma gayesi içinde olurlar..! 

Ülkücüler… 

Saymakla bitmeyecek üstün vasıfların yoğunluğunu içeren mübarek bir kavramı yaşama ve yaşatma idealindeki Bozkurtlar'dır onlar..! 

***

Rahmetli Galip Erdem ağabeyin de söylediği gibi..

Ülkücülerin hayatı bambaşkadır. Sözlüklerinde rahatlık kelimesinin yeri yoktur. Daimi bir mücadele içinde ömür tüketirler. Hemen herkesle, her şeyle zaman zaman çatıştıkları görülür. Arkadaşları ile, aileleri ile, hatta sevdikleri ile.. Belli bir ülkünün esaslarından ziyade politikanın değişen icaplarına uymayı tercih eden kudret sahipleri ile de sık sık ihtilafa düşerler. Çok defa, başlari belaya girer; gene de sinmezler. Bu halleri " kalabalık"a göre, uslanmamaktır; kendilerine göre de, yılmamak.

 

Ülkücü dünya nimetlerinden yana nasipsizdir. Gözü yoktur ki, nasibi olsun. Bir lokma, bir hırka o'na yeter. Paraya karşı o kadar müstağnidir ki, halkın hayretine sebep olur. Herkesin istediğini istemez, ne istediğini de herkes anlayamaz. Kendi zevkleri dışında zevk tanımayanların gözünde "zevksiz" bir adamdır! Küçümserler onu, hayatı anlamamakla, üç günlük dünyanın hakkını vermemekle itham ederler. Böyle davranışlara hiç önem vermez. Elverir ki, inandığına dokunulmasın!

 

Kalabalığın nazarında o, zavallı bir hayalperesttir. Olmayacak fikirlerin rüyasına dalmış öylece uyumakta, başkalarını da uyumaya teşvik etmekte…

Bir gün fikirlerinin gerçeklestiği görülse bile, O'na hiç kimse "aferin" demez. Üstelik, "böyle olacağı zaten belli idi" buyurulur.

 

Ülkücünün, ülküsü ile münasebeti, hakiki bir aşkta sevenle sevgilinin münasebetine benzer. Hep verir, hiç almaz. Sevgili nazlıdır, sitemi eksik etmez, incinmeğe de hiç gelemez. Diğer sahalarda umumiyetle dikkatsiz

hareket eden Ülkücü, sevgili bahis konusu oldu mu baştan başa haysiyet kesilir. Şahsına fenalık yapanlara pek aldırmaz ama, ülküsüne yan gözle bakanlara tahammülü yoktur. Sadakati için karşılık beklemez, mükafat istemez, bir garip kişidir… Ülküsüne hizmet edenlere son derece hürmetkardır.Gerçek aşıklar gibidir; kıskanmaz. Sevgilisinin sevildikçe güzelleşeceğini bilir. Sevmenin gururu yegane süsüdür.

Ülkücünün en çok dinlediği "nasihat" tır. "Yapma " derler, " hayatını heba etme" derler, "gününü gün et" derler. O kadar çok sey söylerler ki, hiç bitmez. O hepsini dinler, ama hiçbirini tutmaz, gene bildiği gibi yaşar!.. 

***

''İnandığı davayı yaşamayan insanlar; yaşadıkları hayata inanmaya başlarlar'' şuur ve teslimiyetinde olan Bozkurtlardır onlar..!

Sahi ya!

Nedir bu ülkücülerden çektiğimiz?
 Diğer Makaleleri

- NEDEN DEVLET BAHÇELİ?.. / Tarih : 2018-07-10 09:53:08
- SÖZ BİTTİ!. / Tarih : 2018-07-04 09:59:26
- AFFET BİZİ EYLÜL BEBEK!. / Tarih : 2018-07-02 09:30:06
- BOZKURTLARIN AHDE VEFASI / Tarih : 2018-06-27 09:37:18
- KUDÜS'TE KATLİAM VAR / Tarih : 2018-05-16 09:48:44
- TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN YOL HARİTASI / Tarih : 2018-05-10 09:07:28
- Türk'ün Tarihi Misyonu Ve Mazi Ati Köprüsü / Tarih : 2018-05-03 09:37:22
- DEİZM'İ UYANDIRAN FİTNELER / Tarih : 2018-04-27 08:59:29
- TÜRK MİLLETİ KENDİNE DÖN!.. / Tarih : 2018-04-17 09:23:00
- Bir Destandır Başbuğ Alparslan Türkeş / Tarih : 2018-04-04 09:42:10
- İMAN VE İMKANIN SAVAŞI / Tarih : 2018-03-19 07:55:42
- HİLAL'İN BİR UCU KANDİL'E DOĞRU / Tarih : 2018-02-28 09:01:58
- ŞEHİT FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU / Tarih : 2018-02-20 07:57:47
- KÜFÜR VE TEVHİD'İN SAVAŞI / Tarih : 2018-02-13 07:43:16

Diğer Cafer KARDAŞ Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7 8 9  İleri »