Ortadoğu Gazetesi

BIST
98 991
%0,53
USD
5,5914
%-1,66
EUR
6,4376
%-2,23
Altın
219,8990
%-0,14

MHP VE DEVLET BAHÇELİ'YE SALDIRININ ZİHİN ARKASI

Sezer YOZGAT / sezeryozgat@gmail.com 2017-06-20 10:17:21

Bugünlerde yine yazılı ve görsel medyada gazeteci, yazar çizer vs. çeşitli sıfatlarla MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye karşı gözünü karartarak, kaleminden ve dilinden nefret damlatarak kin nöbetleri geçirenleri izliyor ve okuyoruz. 

Bu tiplerin isteği, arzusu ve beklentileri sinir uçları alınmış bir Türk Milliyetçiliği ve paradigma değişikliği yapılmış bir Milliyetçi Hareket Partisidir.

7 Haziran'dan başlayarak MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin gösterdiği milli duruşu, siyasi tavrı ve Türk Milletinin feraseti için atığı adımlar karşısında bu tipler adeta kriz geçirmektedir.

1 Kasım seçimleri sonrasında olağanüstü kurultay süreciyle yıpratılan MHP'nin bu sürecine karışanları hatırlıyoruz. 

HDP'ye oy verdim ve pişman değilim diyenler ardından Meral Akşener Başbakan, MHP iktidar diyorlardı. Kimdi bunu söyleyen Nazlı Ilıcak. Daha sonrasında Bildiğim kadarıyla Ülkücüler zulüm görünce teslim olmaz işte önlerinde tarihi fırsat: Zulme karşı direnme haktır  twitleri ile Ülkücülerin arasında adeta savaş çığırtkanlığı yapıyordu.

Unutmayın baharın en güzel ayıdır mayıs diyorlardı. Kimdi bu twiti atan. Emre Uslu. Attığı twitin tarihi 8 Nisan. 

Kapatılan Zaman Gazetesi eski Washington Temsilcisi FETÖ Firarisi Mehmet M. Aslan Diren MHP diye twiti atıyordu.

Bugün FETÖ'den tutuklu olan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden atılmış bir eski Albay Ömer Kulaç tarafından kullanıldığı tespit edilen Analiz Harbiyeli twitter adresinden  "Şunu da yazın, olmazsa bana hesap sorarsınız; 2 ay sonra Devlet Bahçeli MHP ile ilişiğini kesecek." diyordu.

Mit tırları davasından yurt dışı firarisi Can Dündar

Meral Akşener… TOMA'ların önünde inatla durmak.. Tel örgüleri Sallamak.. Gün o gün… twitleri atıyordu. 

Yurt dışına kaçan FETÖ firarilerinden Faruk Mercan "Uzun yıllar Devlet Bahçeli için pozitif düşünmeye gayret ettim. Ama esas görevi deşifre oldu: Milliyetçi Hareket'i küçültmek ve hadım etmek." twitleri atıyordu.

Kandil Postacısı Amberin Zaman Yargıtay MHP olağanüstü kurultayı ile ilgili kararını açıklamakta neden gecikiyor ? Meraktan çatlıyoruz. twitleri atıyordu.

Bu listeyi Hasip Kaplan'ından Mihraç Ural'ına kadar uzatmak mümkün. PKK Elebaşısı Cemil Bayık bile MHP'de değişim istiyordu.

O süreçte Aydın Doğan'ın elinde ki medya organlarında Selahattin Demirtaş cilalaması tarzı faaliyetleri bir çok kez şahit olduk. MHP'nin kurultaylarına göstermediği ilgiyi MHP'de olağanüstü kurultay çığırtkanlığı yapanları gece gündüz televizyon programlarına çıkartanlar 15 Mayıs Tarla rezaletini sabahından canlı yayına geçen de yine bunlardı.

Şimdi yine bakıyoruz ün geçmiyor ki gazete sayfalarında MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye ve MHP'nin politikalarına karşı kriz geçiren bir yazıyı okumayalım.

Rahmi Turan'ın dan, Mehmet Tezkan'ına, Mehmet Ocak'tanından Emin Çölaşan'ına, Taha Akyol'una bu liste uzayıp gidiyor. 

MHP'ye saldırıda Halk Tv, Ulusal Kanal, Aydınlık, Oda Tv, Yeniçağ, Cumhuriyet vb. hepsi aynı çizgide kalem oynatmaktadırlar.

MHP'ye istikamet çizen, rota belirleyen, bu çizdiği istikametin tersi bir MHP ile karşılaşan sözüm ona aydın ve gazeteciler sonrasında ruh sağlığından yoksun yazılar kaleme alıyorlar.

Ne yapmış MHP Lideri Devlet Bahçeli;

7 Haziran seçimleri sonrasında MHP üzerine planlanan %60'lık bloku çatlatmış. 

CHP, MHP, HDP koalisyonuna geçit vermemiş. Türkiye dışında dizayn edilen bu siyasi operasyona malzeme olmamış ve oyunu görmüştür.

MHP Liderinin siyasi tavrı sonrasında bu odaklar 1 Kasım akşamından başlayarak narkoz yemiş gibi, bilinç altılarını kusmaya başlamışlardır.

İstediklerini alamadıkları, istediklerini yaptıramadıkları MHP, siyaset sahnesinde adım atamasın, kendi iç işleri ile boğuşan, kendi içi ile uğraşmaktan Türkiye meselelerine eğilemeyen bir MHP için yatıp kalkıp MHP'yi ve Lideri Sayın Devlet Bahçeli'yi ele almışlardır.

Bu çıkışlarını MHP' de olağanüstü kurultay adı verilen süreçte sonuna kadar sürdürmüşlerdir.

15 Temmuz gecesi MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin gösterdiği siyasi irade ve duruş karşısında susup yuvalarına geri çekilmek durumunda kalmışlardır.

Bahçeli'siz MHP hayalleri kurdukları MHP, 15 Temmuz gecesi Devlet Bahçeli ile tarihe not düşmüştür.

Türkiye'nin ikbali ve istikbali için taşın altına elini değil gövdesini ve başını koyan bir MHP sahneye çıkmıştır.

Zor zamanlarda Türkiye'nin imdadına koşan bir Devlet Bahçeli duruşu tarih sahnesinde ki yerini almıştır.

MHP'ye düzenlenmek istenen siyasi operasyon sürecinde Biz MHP vatandır derken burun kıvıranlar, iddialı sözler söylediğimizi söyleyenler MHP'nin Türkiye'nin sigortası olduğunu 15 Temmuz gecesi bir kez daha anlamak durumunda kalıyorlardı.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli 11 Ekim 2016 günü TBMM Meclis Grup Toplantısında yapmış olduğu konuşma ile Türkiye'nin gereklilikleri ve gerçekliklerini de göz önüne alan bir sürecin mimarı olmuştur. Bu çıkış ve duruş ile Ocak 2017'de meclisten geçen anayasa değişikliği ile 16 Nisan 2017 günü yapılan referandum ve millet iradesi ile Türkiye yeni bir döneme girmiştir.

Türkiye'nin gerekliliklerini ve gerçekliklerini okuyamayanlar, zihin arkasında farklı hesapları olanlar gün geçmiyor ki köşelerinden MHP ve Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye saldırmasınlar.

Görseniz sanırsınız ki bunlar siyasi allame, Türkiye'nin siyaset okuyucusu ve oyun kurucusudurlar.

Bu hesapların içerisinde olanların zihin arkası ve zihin kodlarında Türkiye'nin milli menfaatleri, milli hassasiyetleri değil içerisinde bulundukları ve kalemşörlüğünü yaptıkları odakların oyunları ve hesapları bulunmaktadır.

Bu yazılan ve çizilenlere MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin şu sözleri ile cevap vermek istiyorum.

"Mücadelemizi bir kaç gazete beğensin, üç-beş yazar-çizer övsün diye yapmıyoruz Allah bilsin, millet görsün yeter. Gerisi teneke gürültüsüdür."
 Diğer Makaleleri

- DEVLET BAHÇELİ VE UZUN 21 YIL / Tarih : 2018-07-06 09:52:33
- DEVLET BAHÇELİ VE SİYASETTE UFUK ÖTESİ / Tarih : 2018-06-29 10:28:24
- PROJE BAZLI YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ / Tarih : 2018-04-12 09:30:47
- AYNASI KIRILANLAR / Tarih : 2018-04-06 08:40:19
- İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ / Tarih : 2018-04-04 09:40:30
- ITC, her zaman etnik ve mezhep ayrımını reddetti / Tarih : 2017-11-13 12:42:18
- İŞ HAYATINDA ARABULUCULUK SİSTEMİ / Tarih : 2017-11-10 08:36:27
- TARİH TEKERRÜRDEN İBARET BARZANİ / Tarih : 2017-11-09 08:32:11
- BARZANİ VE YOLUN SONU / Tarih : 2017-11-02 08:44:04
- KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI / Tarih : 2017-10-27 09:54:38
- ÜLKÜCÜNÜN YERİDE YUVASIDA MHP'DİR / Tarih : 2017-08-25 09:49:09
- 15 TEMMUZ VE "DEVLET" DURUŞU / Tarih : 2017-07-15 10:10:13
- İHRACATTA E FATURA UYGULAMASI / Tarih : 2017-07-04 10:07:47

Diğer Sezer YOZGAT Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7  İleri »