Ortadoğu Gazetesi

BIST
93,616
%0,34
USD
5,3323
%-0,22
EUR
6,0906
%0,42
Altın
209,3750
%0,38
SON DAKİKA

Ebru Özkan, İsrail'de zindanda

Kahraman Karaman / 2018-07-10 09:51:32

İsrail Savcılığı'nın Kudüs'e yaptığı ziyaretin ardından, 11 Haziran'da Türkiye'ye dönmek için geldiği Tel Aviv'deki BenGunion Havalimanı'nda gözaltına alınan Ebru ÖZKAN  ile ilgili iddia hazırlandığı bildirildi. Yaklaşık bir aydır tutuklu bulunan Türk vatandaşı ÖZKAN sık sık Kudüs'ü ziyaret gittiği ve Kudüs aşığı olduğu,Filistin'lilerle ev çoçuklarla ilgilendiğini bütün yakınları belirtmektedir. Amacı sade bu bölgede ki zulüm gören insanlarla bir araya gelmek ve onlarla aynı havayı solumak ve dünyaya bunu bir nebze anlatabilmek için orada olan bu yardımsever kızımızı tutukladılar ve teröre yardım etme suçundan yargılıyorlar !!!

İsrail bunu hep bilinçli olarak yapıyor. Bilinçli olarak bu tarz tutuklamaları ve gözaltılarını periyodik olarak yaptığını görmekteyiz. Belli zaman dilimlerinde bazı mesajlar gizli bu tarz misafir olarak gelen yada bölge halkına yardım amaçlı gelen Türk vatandaşlarını tutuklaması ve sorgulaması artık neredeyse İsrail'in güvenlik gerekçesi ile Türkiye'ye karşı bir nevi yaptırım yada baskı aracı olarak kullandıklarını görmekteyiz.Bu tutuklamalarda öyle komik gerekçeler sunuluyorki bundan dolayı bu tutuklamanın sadece bilinçli ve periyodik olarak yapılan bir tutulma tarzlarından biri olduğu hemen anlaşılıyor.Bu basit gerekçeler çok sıradan ve düzmece.Ebru ÖZKAN başka malzemeler getirmekle de suçlansa da, savcılar Hamas'a para kazandırmakla suçluyor ama 5 şişe parfümle yakaldığısuçlamasını  da delillerin başına koyuyor.Bu şekilde yardım ediyormuş ! Bu kadar komik teröre yardım suçlamasımı olur!Daha önce defaten bu şekilden gitmiş gelmiş  birisi neden bu defa tuttulanmış ?Bu mesele sıradan bir tutuklama gibi durmakta ama anlamsal ve mesajının altında dünya kamuoyuna Türkiye terörü desteklemeye devam ediyormesajlarıdagizlidir.Bu ve buna benzer olaylar olmaya devam edecektir.İsrail bölgede güçlenen ve etkisini arttıran Türkiye'yi bu şekilde de biryerlerden etkilemek ve yükselişinin kendilerinin geleceği açısından bölgede sıkıntı olacağını bildiği için böyle davranmaktadır.Burada İsrail'in amaçları nettir Türkiye terör örgütlerine destek oluyor ve gereğini yapılması için bir mesajdır. Son yıllarda Türkiye'nin bölgede söz sahibi olması ve Filistin'liler gururla Türk Bayrağı taşımaya başlaması tek başına bir yıkım ve husümet duyma sebeplerindendir İsrailiçin.Bir kaç gün önce bunun örneğini Türk Bayrağını taşıyan bir Filistin'liyi bacağından vurmuşlar ama o Filistinli o şanlı bayrağı yere indirmemişti.Korku bu endişe bu. Bundandır bu sancılar.İsrail bundan sonrada korkarak yaşayacak Türkiye güçlendikçe. Böyle basit tutuklama hesaplarıyla sadece yenildiğini kabul edecek duruma gelecekzamanla . Bu Ebru ÖZKAN olayı ilk ve son değildir.Türkiye dışişleri bakanlığı bu davayı ve olayı yakından takip etmektedir.

 

İsrail bölgede dayatılmış bir ülkedir. Bunlar lanetlerine uygun davranışlar sergilemekte ve böyle yaşamaktadırlar.Ama unuttukları bir şey var kendilerinin bölgeyi yaktığı kendi ateşlerinde gün gelecek kendileride yanacaklarıdır.Türkiye evladına sahip çıkar hiç şüphe yoktur.İki ülke asında bir kriz daha meydana gelmiş oldu bu şekilde. İsrail bu şekilde hep kaybedecek ağlamaduvarlarına gitmeleri ve günah gözyaşları bile kurtaramayacaktır onları.

 
 Diğer Makaleleri

- 15 TEMMUZ'U ANLAMAK / Tarih : 2018-07-15 09:53:51
- YENİ DÖNEMDE TÜRKİYE / Tarih : 2018-07-07 09:41:58
- BİR ÇOCUĞUN ÖLMESİ BİR TOPLUMUN ÖLMESİDİR / Tarih : 2018-07-04 09:36:45

Diğer Kahraman Karaman Makaleleri :