Ortadoğu Gazetesi

CHP'nin dokunulmazlık konusundaki tutarsızlığı ve MHP'nin tavizsiz dik duruşu!

Rıfat PAÇA / 2016-05-22 10:32:56

Türkiye sancılı süreçten geçtiği gibi, bir o kadar da gündemi yoğun geçmektedir. Türk siyasetinde hararetli tartışmaların yaşandığı ve zaman zaman işin içinden çıkılmaz hale gelindiği görülmektedir. Sonuç alınamayan tartışmaların yanı sıra, bazı siyasi partilerin söylemlerinden çok farklı hareket ettiğide görülmektedir. Büyük Türk milletinin talepleri ve beklentisi gözardı edilmektedir.

 

Bunlardan birisi CHP'nin dokunulmazlık konusunda tutarsızlığı ve HDP ile ortak hareket ederek fazla içli dışlı olmasıdır!

 

19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşlere katılmış, sözde Gazi Atatürk'ün partisi oldukları izlenimini vererek mevcut parlamenter sistemin ve Anayasa'nın kurucu maddelerinin savunucusuymuş gibi hareket etmiştir.

 

19 Mayıs, Gazi Atatürk'ün tarafından vatanımızı işgal eden İtilaf devletlerine karşı kurtuluş savaşını başlattığı gündür.

 

19 Mayıs, Gazi Atatürk'ün Bandırma'dan hareket edip Samsun'a çakarak milli şuur ile milli mücadelenin yeniden şahlanışa geçirdiği gündür.

 

19 Mayıs, Gazi Atatürk'ün dediği gibi; "19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür."

 

Ancak yıllardan beri Türkiye'nin ve büyük Türk milletinin düşmanları rahat durmamış, küresel güçler PKK terör örgütünü her konuda tam destek vermiş, veremeyede devam etmektedir. Dolayısı ile küresel güçlerin desteğini alan PKK terör örgütü, Gazi Atatürk'ün bizlere kazandırdığı ve miras olarak bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni parçalamak istemektedir.

 

Siyasi arenadaki PKK terör örgütünün sözcülüğünü yürüten HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milli ve üniter yapısını açık açık tehdit etmekte ve terör saldırılarını gerçekleştirmektedir. Nitekim HDP PKK terör örgütüne yardım ve yataklık etmekle birlikte bölücü hain emellerinede destek vermektedir.

 

Bu sebeple Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'na getirilen dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifi oylamaya sunuldu. Dokunulmazlığın kaldırılmasındaki Anayasa değişikliği teklifinin tümü için yapılan oylamada 376 kabul, 140 red, 5 çekimser, 7 boş oy kullanılmıştır. Oylamada CHP ve HDP dokunulmazlığın kaldırılmaması yönünde oy kullanırken, AKP ve MHP kaldırılması yönünde irade beyan etmiş ve bu yönde oy kıllanmıştır.

 

TBMM Genel Kurulundaki dokunulmazlıkların kaldırılmasındaki oylamada PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile ortak hareket eden CHP, "kaldırılmasın" diyerek tarihi hata yapmıştır.

 

Hangi CHP? Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığındaki CHP!

Hangi CHP? Tek dayanakları olan Gazi Atatürk üzerinden siyaset yürüten CHP!

Hangi CHP? 19 Mayıs'ın ruhuna ve milli mücadelesine aykırı hareket eden CHP!

Hangi CHP? Yıllardır dokunulmazlık üzerinden siyasi söylemler ile rant elde etmeye çalışan CHP!

Hangi CHP? PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile ortak hareket eden, dokunulmazlık konusunda HDP ile red oyu kullanan CHP!

 

CHP'nin dokunulmazlık oylamasında ki kararı nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde milli hassasiyete sahip olan bir kısım vatandaşlar tarafından yumurtalı saldırıya maruz kaldı. PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP'ye dokunulmasın diyen CHP, milli meselelerde ki hassasiyete sahip CHP'lilere ne diyecek çok merak ediyorum.

 

Yıllardır dokunulmazlık konusunda her platformda "dokunulmazlıklar kaldırılsın" diyen CHP'li yöneticiler ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP'ye "dokunulmasın" diyerek büyük Türk milletine nasıl hesap verecekler?

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 20 Ekim 1927 tarihinde gençliğe hitabesinde ne diyor;

"Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir."

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin istiklaline, birliği ve beraberliğine göz dikmiş PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP'yi "dokunulmasın" diyerek koruyup kollayan CHP tarihinin en büyük hatasını yapmış, milli hassasiyete sahip olan kendi tabanındaki CHP'liler dahil olmak üzere büyük Türk milletine izahı mümkün olmayacağı bir tavır içerisine girmiştir.

 

MHP ise oylamaya tam kadro katılarak fire vermeden ilkesi ve ülküsü çerçevesinde milli görevini yerine getirmiş, her zaman olduğu gibi büyük Türk milletine verdiği sözü tutmuştur.

 

Ne demişti MHP lideri Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi bu 4 madde çerçevesinde dokunulmazlıkların kaldırılmasına her şartta vardır, siyasi ve fikri duruşunda da en ufak bir çelişki bulunmayacaktır."
 


Diğer Makaleleri

- Başkanlık sistemi ve MHP! / Tarih : 2016-10-23 09:18:26
- OHAL'in iç yüzü ve İDAM gerçeği! / Tarih : 2016-07-24 10:53:06
- Unutulmayan Bakan Ülkücü Şehit Gün Sazak! / Tarih : 2016-05-29 10:21:17
- Değişim hareketi öncülerinin algı oyunları! / Tarih : 2016-04-24 10:12:13
- MHP'deki Değişim hareketinin öncüleri! / Tarih : 2016-04-17 11:36:04
- Çanakkale Ruhu ve Türk Milliyetçiliği! / Tarih : 2016-03-20 10:04:38
- Türkiye'yi bekleyen büyük tehlikeler! / Tarih : 2016-03-06 10:06:38
- Hocalı katliamı, MHP ve Ülkü Ocakları! / Tarih : 2016-02-28 09:52:22

Diğer Rıfat PAÇA Makaleleri :