Ortadoğu Gazetesi

CHP'NİN UKALA HEYKELLERİ!

Yıldıray Çiçek / 2016-12-29 08:35:29

PKK'nın büyük partisi olma yolunda HDP ile birlikte kolkola, el ele, gönül gönüle ilerleyen CHP, "keçeyi suya atmak" deyimini her manada yaşatarak, çıldırmanın her pozisyonunu deniyor.

Neredeyse sahip çıkmadığı PKK'lı, FETÖ'cü, DHKP-C'li yok, ama Anayasa değişikliği üzerinden "ülke bölünecek, böldürmeyeceğiz" propagandası yapıyor. Bunu yaparken de ne hikmetse en çok bu ülkenin sigortası olan MHP'ye saldırıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'nın kapatılan IMC televizyonunda "Anayasa'nın 2. ve 3. maddesini değiştireceğiz" dediği halde, CHP Anayasa değişikliğinin çok tehlikeli olduğuna dair propaganda yapıyor. Terör örgütü PKK başta olmak üzere ve diğer terör örgütleriyle yoldaşlık yaparak, bu propagandaları nasıl yapabiliyorlar, gerçekten akıl-sır erecek gibi değildir.

"Anayasa'nın değiştirilmez, değiştirilmesi dahi teklif edilemez" maddesi durumundaki 2. ve 3. Maddelerini değiştirme vaadinde bulunan CHP, şuan TBMM komisyonlarında HDP ile birlikte devrimci sloganlar atarak "değişebilir" durumundaki maddelerin önüne barikat olmaya çalışıyorlar.

Elbette CHP-HDP birlikteliği onlar için demokratik haktır. Aynı terörle mücadele vurgusuyla, milli güvenlik vurgusuyla, Anayasa değişikliği vurgusuyla yanyana görülebilen AKP ve MHP'nin buna hakkının olabileceği gibi…

15 Temmuz darbe girişimi sonrası, Türkiye'nin şartları böyle bir yanyana gelişler oluşturdu. Doğu ve Güneydoğu'da teröre karşı büyük mücadele veriliyor. Suriye'nin içinde ve sınırda yine terör örgütlerine karşı büyük mücadele veriliyor. AKP hükümetine bu durumu sürdürdüğü müddetçe destek vereceğini söyleyen bir MHP ortada dururken, bu iki partinin karşısında da PKK operasyonlarına ve Suriye'deki Fırat Kalkanı operasyonuna karşı çıkan CHP-HDP ittifakı oluşmuştur.

Özet hal bu iken, CHP şovmenlerini piyasaya sürerek bu görüntüyü dağıtma peşindedir. Selin Sayek Böke'yi piyasaya sürmüşlerdi, o erken dağıldı. O eski şovmenlik havası yok. Kameraların karşısına geçip, boyundan büyük laflar ediyordu. O konuşma tarzı, ukalalığıyla geniş bir öfke alanı oluşturmuştu. CHP onu geri çekti. Şimdi Özgür Özel isminde ukala heykeli gibi bir adamı piyasaya sürdüler.

CHP milletvekilleri, PKK'lı Demirtaş'ın cezaevindeki odasında adeta yatılı kalmak için sıraya geçmişken, Özgür Özel gibi ukala heykeli bir adam "Biz milliyetçiler, Atatürkçüler" nutuklarıyla MHP'ye saldırıyor. Eee tabi Kemal Kılıçdaroğlu "Bizde Ülkücüyüz, milliyetçiyiz" derse Özgür Özel niye onu demesin ki?

Ukala heykeli Özgür Özel, düzenlediği basın toplantısında demiş ki: MHP'deki yarık derinleşiyor ama bu derinleşen yarıkta MHP'liler bir tarafta, MHP'nin bugüne kadar söylediği tüm sözleri çiğneyen, ayakları altında ezen ve 2-3 yıl önce 'Biz her türlü milliyetçiliği, Türk milliyetçiliğini de her türlü milliyetçiliği de ayaklar altında ezdik' diyen birisine tabi olunma durumuna karşı tabandaki isyandır."

PKK'nın, FETÖ'nün kucağında yaptıkları yolculuktan dolayı CHP'nin çarşı pazarı karışmış ama adam MHP'nin siyasi röntgenini çekmeye çalışıyor. TBMM'nin her köşesinde, "Atatürk'ün kurduğu partimiz terör örgütü PKK ve FETÖ ile yanyana anılıyor" diyen CHP milletvekillerinden geçilmiyor. Ama ukala heykeli Özgür Özel, MHP üzerinden özel yayın yapıyor.

Dün "milliyetçiliği ayaklar altına alanlar", "HDP'yi yol arkadaşı olarak kabul edenler" bugün PKK'yı ezme konusunda MHP'nin çizgisine gelmişken, HDP kıçı yalayan, HDP'li belediye başkanı ve milletvekili tutuklandığında feryat eden, HDP'li belediyelere kayyum atanırken zırlayan CHP, şimdi MHP'den ne istemektedir?

CHP her manada PKK'nın yanında iken, MHP'nin PKK'ya yönelik bir tane yakınlığını gösterebilir misiniz?

AKP "Ben yeniden PKK açılımı başlatıyorum" dese, MHP'de "Biz her türlü PKK açılımına destek veriyoruz" dese haklısın diyeceğiz. Yahu birader HDP ile birlikte PKK'nın kucağında yolculuk ederken, "terör örgütlerini ez, kafasını kopart, kökünü kurut" diyen MHP'yi sen hangi organınla takip ediyorsun da, bu derece de ukala heykeli olabiliyorsun? 

PKK'nın uşaklığını yapan HDP'lilere CHP'lilerin sahip çıkmasını savunarak "Sahip çıktığımız HDP'li milletvekilleri değil, anayasadır" diyorsun da, "HDP'lilerin gözaltına alınması terörist örgütlerin ekmeğine yağ sürmektir..." diyorsun da, "HDP'liler tutuksuz yargılanmalı" diyorsun da, MHP'nin kendi ölçüleri, ilkeleri ölçüsünde Anayasa değişikliğine destek vermesini niçin anlamak istemiyorsun?

7 Haziran seçimleri sonrası Kandil'den gelen "CHP-HDP koalisyon kursun" talimatını MHP'yi de yanına alıp bir türlü hayata geçiremeyen CHP'nin siyasi çıldırmışlığı aynen devam ediyor. Özgür Özel, Selin Sayek Böke, Eren Erdem gibi şovmenler de bu çıldırmışlıkta, kimi PKK'ya direkt sahip çıkarak, kimi HDP avukatlığına soyunarak, kimi de bu iğrençliklerde Atatürkçülük maskesi takarak rolünü oynamaktadır.

AKP-MHP yakınlığı üzerinden saldıranların CHP, PKK (hdp),FETÖ ve MHP'de değişim isteyenlerden bazıları olması herkesin dikkatini çekmektedir. Bu ekibi çok dikkatli takip edin, her konuda nasıl birbirine sahip çıktığını göreceksiniz.

MHP'ye saldırırken bile hepsi birbirinin arkasına geçmiş şekilde güç dengesi oluşturmaktadır.

MHP hem içeriden, hem dışarıdan her türlü kahpeliği yaşamasına rağmen, bu milletin geleceğini düşünmekten bir an olsun ayrılmamaktadır.
 


Diğer Makaleleri

- Çiller'in Öğrencisi Yüz İfadesini Çözüyor! / Tarih : 2018-06-22 09:51:52
- "BİR GECE KANDİL'DE GÖRÜNMEK LAZIM" / Tarih : 2018-06-21 09:35:10
- HEVAL ÇIKAN YOLDAŞ MERAL! / Tarih : 2018-06-20 09:37:07
- AFRİN'E KARŞIYDINIZ, KANDİL'E DE KARŞISINIZ! / Tarih : 2018-06-18 09:55:19
- BU BENZEMEZLERİ KİM YANYANA GETİRDİ? / Tarih : 2018-06-12 09:41:14
- MHP ÜZERİNDEN ERDOĞAN'A OYUN OYNUYORLAR! / Tarih : 2018-06-11 09:25:49
- Müptezeller Kandil Tatlıcısı Sizi Bekliyor / Tarih : 2018-06-08 09:42:51
- Kandil'in Sesi CHP Konuştu Yine / Tarih : 2018-06-07 09:45:00
- TERÖRİSTBAŞI APO'NUN PROJESİNE SAHİP ÇIKANLAR / Tarih : 2018-06-06 10:29:59
- BOL KEPÇEDEN ATAN ANKETÇİLER / Tarih : 2018-06-01 09:13:29
- KOLTUK İÇİN KOCASINI FIRÇALAYAN KADINA BAK SEN! / Tarih : 2018-05-31 09:31:38
- İP KOPTU, PİŞMAN OLANIN SAYISI ARTTI! / Tarih : 2018-05-28 09:37:50
- PKK ve HDP Kürt Düşmanıdır! / Tarih : 2018-05-25 09:39:10

Diğer Yıldıray Çiçek Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  İleri »