Ortadoğu Gazetesi

Çürük İp'in öteki ucu

Orhan Karataş / 2017-11-03 08:41:21

          Ülkenin perişan hali karşısında yüreğimiz sızlarken, Hakkari'den gelen şehit haberleriyle sarsıldık. Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde sınırın sıfır noktasında, güvenlik güçleriyle, yoğun sis ve kötü hava şartlarından faydalanarak saldırı girişiminde bulunan bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, 6 asker ile 2 güvenlik korucusunun şehit olduğunu, biri ağır olmak üzere iki askerin de yaralandığını açıkladı.

                                

KÖTÜ HAVA ŞARTLARI!

            Bu açıklama, aslında Türkiye'nin yaşadığı saldırıların genel tablosunu ortaya koyuyor. Yoğun sis ve kötü hava şartlarını sadece meteorolojik bir durum olarak değerlendirmemek gerekiyor. Siyasette, dış politikada, hatta ekonomide yoğun sis ve kötü hava şartlarından faydalanmak isteyenlerin neler yaptığını ibretle izliyoruz. Mesela Barzani denilen kalleş, Irak'da ABD'nin oluşturduğu yoğun sisten faydalanarak Kerkük'ü yutmaya, İsrail uydusu bir terör devleti kurmaya çalıştı. Suriye'nin önce havasını bozdular. Bozuk havada DEAŞ'ı ürettiler. DEAŞ'ın meydana getirdiği yoğun siste PKK uzantısı PYD'ye yol verip, Kuzey Irak benzeri bir yapı kurdular. Bu kötü hava şartlarından faydalanan alçakların hepsinin ortak hedefi ise ne acıdır ki Türkiye oluyor. Ekonomide durum farklı değildir. Dövizin neden fırladığının ekonominin içinde bulunduğu kötü hava şartları dışında bir izahı varsa, o da yoğun sis olabilir. ABD'nin rüzgarı bize fırtına olarak yansıyor.

                

YOĞUN SİSTEN FAYDALANMAK İSTEYENLER

          Kötü hava şartları ve yoğun sisin siyasetteki yansıması daha ibret vericidir. Çok zor ve sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. MHP, bütün siyasi hesapları bir kenara bırakıp ülkeyi bu zor durumdan kurtarmaya, kötü hava şartlarının hasarsız atlatılması için tedbir almaya, oluşan yoğun sisin biran önce dağılması için etkili bir rüzgar oluşturmaya uğraşırken, birileri de buldukları çürük İp'e sarılarak, bu karambolden faydalanmaya çabalıyor. İkbal ve istikbali, FETÖ'nin estirdiği rüzgarla oluşan kötü hava şartlarında ve Türkiye ile meselesi olanların meydana getirdiği yoğun siste arıyorlar.

                                     

BÖYLE DEVAM ETMEZ

          Anketçi kılıklı işbirlikçiler de, hiç vakit kaybetmeden bu olağanüstü şartları kalıcı hale getirmek için üzerlerine düşeni yapıyorlar. Kamuoyu yoklaması yapmışlarmış ve çürük İP'i güya millete bağlamışlar. İyi güzel de, peki öteki ucu kimin tuttuğunu nasıl saklayacak, bu millete ne anlatacaksınız?Böyle devam edeceğini, kötü hava şartları ve yoğun sisin sonsuza kadar süreceğini mi zannediyorsunuz? Çok kısa süre sonra şartlar düzelecek, sis dağılacak ve millet ipin öteki ucunun nereye bağlı bulunduğunu görüp, anlayacak. Peki, o zaman ne yapacaksınız?

                              

ÜLKENİN TEMİNATI

         Sizi biliyor, tanıyor ve ne yaptığınızı, ne yapmak istediğinizi çok iyi anlıyoruz. En başından itibaren hedefte MHP olmuştur.Çok iyi biliyorlar ki, bu ülkenin varlığının ve birliğinin teminatı MHP'dir, ülkücülerdir, Türk milliyetçileridir. MHP var oldukça bu milletin arasına nifak sokmak mümkün olamayacağı gibi, ihanet projelerinin sonuca ulaşması da imkansızdır. Bazı soysuzların MHP'nin aldığı oy üzerinden saldırılarını yoğunlaştırdıklarını ibretli izliyoruz. Bre soysuzlar, MHP'nin bu milletteki karşılığını her etkiye açık oy oranları ile anlamaya ve anlatmaya kalkışırsanız sadece kendinizi kandırırsınız. MHP oy vermeyen milyonlar da çok iyi bilirler ki, ülkücüler var oldukça bu ülke bölünmez. Başka siyasi tercihlerde bulunurlar, ama güvence olarak MHP'yi ve ülkücüleri görürler.

                                        

HASTALIKLI VÜCUT

          Zaten bütün mesele de buradan çıkıyor. Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli de bu duruma dikkat çekmiş ve aynen şunları söylemiştir: "Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde korkunç ve asla hatırımızdan çıkmayacak oyunlar tezgâhlanmıştır. Bu oyunun senaristleri bellidir. Senaryosu ise ihanetin kara kalemiyle yazılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'ni karalamak için komut alanlar, kötülemek için vicdanlarını aldıranlar yaklaşık iki yıllık süre zarfında gerçek yüzlerini fazlasıyla göstermişlerdir. MHP'yi içten içe çürütmek, iç hesaplaşmaya çivilemek için aldıkları talimatlara harfiyen uydular, taşıdıkları zehri peyderpey kustular. Kimliğimizi kullanıp, anılarımıza sığınıp tarihsel hükmü şahsiyetimize nifak kurşunu sıktılar. Türkiye karşıtlarından el aldılar, ama bunu inkar ettiler. Türklüğe kin duyanlarla fiskos yaptılar, yanak yanağa verdiler, ama bu utanmazlıklarını da gözle kaş arasında hasıraltına ittiler. İmza toplayıp tarladan çıktılar, şehir şehir dolaşıp tezviratın hain çıkarmasını yaptılar. Özellikle 7 Haziran'dan beri devam edegelen Türkiye ve MHP hazımsızlığı şimdi ete kemiğe bürünmüş, kendisine yuvalanacağı hastalıklı bir vücut, tutunacağı çürük bir İP bulmuştur."

                                

SONU MEZBELELİK

          Bulunan bu çürük İp'le bir yere varacaklarını hesap edenler de, onlara kamoyuyoklaması maskesiyle yol açmaya çalışanlar da, MHP'yi artık yok zannedenler de, büyük yanılgı içinde olduklarını çok kısa süre içinde göreceklerdir. Ne olacağını, yine sayın Bahçeli şu sözleriyle ortaya koymuştur: "Bu vücudun sonu siyasi mezarlık, İP'in sonu ise mezbeleliktir. 'MHP diye bir parti artık yok' diyebilecek kadar cüret ve küstahlık gösteren kripto simaların, karaktersiz fırıldakların, parti değiştirirken dillerinin ayarını da kaçırmaları kendilerini kurtarmaya yetmeyecektir.  Yeni ve ısmarlama koltuklarına ısınmaya çalışan köhne, dönme ve siyasi tortuların çıra gibi yanacağı zaman elbet gelecektir. Ve Türk milleti olan biten her şeyi görmektedir."

                    

BOZKURT'UN ARDINDAN HAVLAYAN İTLER

            Biz bunları söylediğimiz, İp'liği pazara çıkardığımız için ağır saldırılara, ve hakaretlere uğruyoruz. Bunun bizim için ne anlam ifade ettiğini, Sayın Bahçeli'nin şu veciz sözü net olarak ortaya koymaktadır: "Ardından yüz itin havlamadığı bozkurta, bozkurt demek mümkün müdür? Mümkün değilse, o zaman işimize bakacağız, yolumuza devam edeceğiz, milletimize samimiyet ve safiyetle hizmetin çarelerini arayacağız."

                                      
 Diğer Makaleleri

- Sistem değişti artık kabullenin / Tarih : 2018-07-13 10:05:19
- MHP ne yaptığını bilir / Tarih : 2018-07-12 09:38:40
- Bakanlar ve beklentiler / Tarih : 2018-07-11 09:57:28
- Yeni sistemin ayrıntıları / Tarih : 2018-07-10 09:54:03
- Üçüncü evre ve beklentiler / Tarih : 2018-07-09 09:56:57
- Faiz döviz ve enflasyon / Tarih : 2018-07-06 09:54:51
- Tarihi fırsat iyi değerlendirilmeli / Tarih : 2018-07-05 09:49:51
- CHP nereye? / Tarih : 2018-07-04 09:59:43
- Yeni sistem hızlı icraat / Tarih : 2018-07-03 09:49:55
- Böyle devam edemeyiz / Tarih : 2018-07-02 09:31:20
- Fitne güruhu neredesiniz? / Tarih : 2018-06-29 10:34:50
- Bu ilanın neresinden gocundunuz / Tarih : 2018-06-28 09:22:04
- Ne dediler ne oldu? / Tarih : 2018-06-27 09:40:31
- Devlet haklı çıktı millet aklı galip geldi / Tarih : 2018-06-26 09:36:14
- Yanlış yapma lüksümüz yok / Tarih : 2018-06-23 09:28:14
- Bu seçim hayati önemdedir / Tarih : 2018-06-22 09:52:45
- Bu seçim hayati önemdedir / Tarih : 2018-06-22 09:52:39
- HDP'nin etrafında kümelendiler / Tarih : 2018-06-21 09:36:03
- Vatan giderse telafisi yoktur / Tarih : 2018-06-20 09:37:58

Diğer Orhan Karataş Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  İleri »