Ortadoğu Gazetesi

ERKAN HABERAL ADAMDIR ADAM!...

Sezer YOZGAT / sezeryozgat@gmail.com 2016-09-19 09:05:25

Geçtiğimiz günlerde MHP TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal'ın sosyal medya üzerinden attığı "Devlet BAHÇELİNİN Ülkücülüğünün zekatından biraz faydalanabilseydiniz, hayvanlar aleminden insanlık dünyasına geçebilirdiniz." sözleri üzerine reklam kokan hareket bunlar dercesine MHP Disiplin Kurulu Başkan Vekili ve MHP Genel Başkanlığı Avukatı Sayın Yücel Bulut ile de sosyal medya üzerinden polemiğe giren malum hanımefendi bu sefer yine adından söz ettirmek adına hemen harekete geçerek bu sefer Sayın Erkan Haberal Beyefendi ile reklam kokan hareketler üzerinden bir polemik yaratma gayreti içerisine giriyor. 

Bir yandan da MHP ile uzaktan yakından alakası olmayan ve bir dönemin televizyonda kanal kanal gezen bir emekli çakır gözlü beyefendisi oradan söze katılıp kendi reklamını yaptığı internet sitesinden kendince bir şeyler yazıyor. 

Arkadan yüzleri karanlık, hepsi birbirine benzeyen belli bir merkezden üretilmiş görüntüsü veren trol hesaplar üzerinden Erkan Haberal'a verip veriştirenin haddi hesabı yok. 

Bunun üzerine Erkan Haberal'ın sosyal medya üzerinden  "Sabahtan akşama kadar liderimize ve arkadaşlarımıza küfür edenlere, şöyle hafiften bir şaplak vurunca .namus ve onur abidesi kesilmeleri ya.." ile "Kendi cehenneminizde,kendi kazanınızda kendi ekibinizle yanacaksınız.Bizle beraber yürümedinizki sizle beraber kazana girelim." Twitleri bu karanlık yüzlerin, bu trollerin yüzlerindeki maskenin düşmesini ve ne kadar çamurlaşabileceklerini de bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır.

Gelelim Erkan Haberal'a. Erkan Haberal hiçbir Ülküdaşına hakaret etmez. Bunu iyi anlamanızı ve idrak etmenizi istiyorum. Ülkücü dava adamıdır ve yeri Liderinin yanıdır. Erkan Haberal Dokuz Işıkçıdır ve hiçbir zaman Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik ilkesinden taviz vermeyen karakteristik özelliğe sahip bir Ülkücüdür.

Erkan Haberal bu hareketin kökünden Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinde okuduğu dönemde içerisinde bulunduğu Bahçelievler Ülkü Ocağından bu yana hareketin içinde aktif olarak bulunan neferidir. 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin ilçe ve il yöneticiliklerinde bulunmasının ardından son üç dönemdir de Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Anlayacağınız Erkan Haberal beşikten mezara Ülkücü, beşikten mezara Milliyetçi Hareket Partili'dir. Erkan Haberal'ın Ülkücülüğü pazara kadar değil mezara kadardır. 

7 Haziran için yaptığı milletvekilliği aday adaylığı başvurusu ile Ankara 1. Bölgeden 4. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur. 

Karnından konuşanlara, sıralamayı beğenmez çalışmaz diyenlerin başını önüne eğmiştir, söyleyecek sözleri olmadığını da bütün Ankara bilmektedir. 

7 Haziran seçimlerinde Ankara 1. Bölgede o 4.sırada iken listenin lokomotifi gibi çalışmıştır. 

Seçim bölgesinde bulunan bütün ilçe teşkilatlarının ve ocakların seçim çalışmalarını daha kaliteli ve daha ulaşılır yapılması adına bütün teşkilatları seçim araçları ile donatmıştır. 

7 Haziran seçim sonrası meclise girenlerin teşkilat ziyareti yapıp teşekkür etme nezaketinde bulunmadıkları yerde meclise giremeyen Erkan Haberal seçim bölgesindeki bütün teşkilatları gezerek teşekkür ziyaretinde bulunmuş ve seçim döneminde çalıştığı teşkilatların gönüllerini almıştır. 

1 Kasım seçimleri ile Erkan Haberal bileğinin hakkıyla, 7 Haziran seçim çalışmalarının başladığı Nisan ayından, diğer seçim olan 1 Kasım'a kadar geçen sürede gece uyumamış gündüz oturmamış seçim bölgesi ile adeta bütünleşmiştir. 

Seçim döneminde kuş uçmaz kervan geçmez Samsun Yolu ile Gölbaşı otobanını bağlayan yol üzerindeki Mamak Zirve Kent'te ki TOKİ Konutlarına varana kadar gitmiştir. Ankara'da kimi zaman Evren'de kimi zaman Bala'da olmuştur. 

Kimi zaman tarlada çiftçinin yanında olmuştur. Kimi zaman siftahını yapmamış daha ilk servisini atmamış dolmuşçu esnafının sabahın ayazında yanında olmuştur.

Gerçek adını bile yazmaktan imtina gösteren "Paramı Banka Asya'ya yatırayım, içim soğusun" diye attığı twitler arşivlerde duran MHP ile yollarını Başbuğ Türkeş döneminde ayıran başka bir siyasi partinin mensubu olan bir yazarın aklınca yol arkadaşlarına alan açmak adına Erkan Haberal ile ilgili yazdığı yazıyı da biz hafızalarımızda tutuyoruz. 

Şimdi soruyorum Erkan Haberal'a aklınca laf yetiştirme telaşına giren hanımefendi 2007'de liste başı oldun, 2011'de liste başı oldun, 7 Haziran'da liste başı oldun. Elini vicdanına koy söyle Erkan Haberal'ın verdiği özverinin binde birini verdin mi ? Günde kaç saat seçim çalışması yaptın bir söyle bakalım. 

Bu hanımefendi kurultay diyerek Milliyetçi Hareket Partisini kamu oyu önünde tartışılır hale getirirken şehir şehir gezmiştir. Tarlada tellere tutunarak pozlar vermiştir. Lider Devlet Bahçeli Tunceli'ye giderken bu partinin mevcut milletvekili ve Meclis Başkan Vekili değilmidir? O zaman neredeydiniz Hanımefendi ?

Erkan Haberal sabahın 5'inde dolmuşçularla başladığı seçim çalışmalarına gece 23'te kahvelerde halk ile yaptığı toplantılarda bitiriyordu. 

Gece eline bayrağı alıp sepetli araçların tepesinde bir Erkan Haberal gördük biz.

Erkan Haberal ile ilgili en büyük karın ağrısı ve en büyük sıkıntı Liderinin yanında göstermiş olduğu dik duruşudur. Taviz vermez Ülkücülüğü ile Lider Devlet Bahçeli'nin yanında omurgalı bir duruş gösteren Erkan Haberal vardır. 

Hiç kimse kusura bakmasın. 

Öyle sosyal medya üzerinden, trol hesaplar üzerinden yaptığınız yaygara ile bir bardak suda kopardığınız fırtınada Erkan Haberal'ı yedirmeyiz size. 

Hoş Erkan Haberal sizin midenize oturur zaten haberiniz olsun. 
 


Diğer Makaleleri

- PROJE BAZLI YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ / Tarih : 2018-04-12 09:30:47
- AYNASI KIRILANLAR / Tarih : 2018-04-06 08:40:19
- İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ / Tarih : 2018-04-04 09:40:30
- ITC, her zaman etnik ve mezhep ayrımını reddetti / Tarih : 2017-11-13 12:42:18
- İŞ HAYATINDA ARABULUCULUK SİSTEMİ / Tarih : 2017-11-10 08:36:27
- TARİH TEKERRÜRDEN İBARET BARZANİ / Tarih : 2017-11-09 08:32:11
- BARZANİ VE YOLUN SONU / Tarih : 2017-11-02 08:44:04
- KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI / Tarih : 2017-10-27 09:54:38
- ÜLKÜCÜNÜN YERİDE YUVASIDA MHP'DİR / Tarih : 2017-08-25 09:49:09
- 15 TEMMUZ VE "DEVLET" DURUŞU / Tarih : 2017-07-15 10:10:13
- İHRACATTA E FATURA UYGULAMASI / Tarih : 2017-07-04 10:07:47

Diğer Sezer YOZGAT Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7  İleri »