Ortadoğu Gazetesi

FETÖ'NÜN MHP'DEKİ KURGUSUNUN DEŞİFRESİ

Sezer YOZGAT / sezeryozgat@gmail.com 2016-08-05 09:21:03

FETÖ tarafından 15 Temmuz günü yapılan Darbe girişimiyle yaşadığımız süre zarfında taşlar yerine oturmaya başladıkça gerçeklerde ortalığa saçılmaya devam ediyor. 

2005 yılında yaşanan Şemdinli Olayı sonrası adından sıklıkla bahsedilen o dönemin Van Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın geçtiğimiz günlerde gazetelere ve internet medyasına yansıyan itiraf niteliğindeki açıklamalarından olayların gerçek yüzünü de görmüş oluyoruz.

Ferhat Sarıkaya'nın meslekten atılması sonrası kendine yardım eden isimlerden biri dikkatimizi çekiyor. Bu isim 13 Mayıs 2016 Cuma günü haftanın son iş günü olan Cuma gününün mesai bitimine sayılı dakikalar kala Gemerek ve Tosya Mahkemeleri tarafından dosyayı dahi görmeden ele geçirdiği fotokopilerle MHP Olağanüstü Kurultayı ile ilgili konulan yürütmeyi durdurma kararını bozması ile yakından tanıdığımız bir isim Ankara 2.İcra Hakimi Burhan Yaz.

Bu Burhan Yaz isimli şahıs o dönemlerde Müfettiş olarak görev yapıyor. Ferhat Sarıkaya'ya yapılan telkinler ve yönlendirmeler sonrası Ferhat Sarıkaya'nın hazırladığı iddianamede dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı ve daha sonra Genel Kurmay Başkanı olan Yaşar Büyükanıt'da iddianamede yer alıyor. 

Bu iddianame sonrası meslekten atılan Ferhat Sarıkaya'ya da o dönem yurt dışına çıkması için para getiren kişi yine Burhan Yaz. Daha sonra Ferhat Sarıkaya'nın Güney Afrika'da yaşadığı ve FETÖ Örgütü tarafından finanse edildiği dönemde o ülkeye kadar giden de yine aynı isim.

Daha sonra MHP dosyasının Yargıtay 18.Dairesinde 5-0'lık kararında Evet oyu verenlerin içindeki FETÖ yapılanmasının mensuplarının olduğunu ve o şahıslarında darbe girişimi sonrası göz altına alındığını da hatırlatmak isterim.  

Bunlar karşımıza çıktıkça MHP üzerindeki oyununun ne kadar büyük bir operasyon olduğu daha iyi anlaşılıyor.

1 Kasım akşamı sandıklar açılmaya daha sonuçlar yeni yansımaya başladığı andan itibaren sosyal medya merkezli tazyik ve basınç ile daha sonra yaşananları daha iyi okumamıza sebep oluyor. 

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin yıllardır bu yapı hakkında ki söylemleri, duruşu ve açıklamalarının ne kadar doğru, ne kadar yerinde olduğunu bugün bütün Türkiye daha iyi anlamış bulunmaktadır.

Bu yapı tarafından da bundan dolayı bütün örgütlü yapısı ile MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye kendilerini ifşa ettikleri için topyekun saldırıya geçmişlerdir.

Milliyetçi Hareket Partisinin gerekli kurulları seçim sonuçlarını dahi değerlendirme, analiz etme fırsatı bulmadan adeta parti bir tufana tutulmuştur.

FETÖ Terör Örgütü toplum nezninde yeniden itibar kazanma, varlığını yeniden ortaya koymak adına MHP'nin yeniden dizaynı için örtülüden daha sonra açık ve aleni bir şekilde bu işin içerisinde yer almıştır.

1 Kasım sonrası ortaya çıkan ve kendilerini MHP Genel Başkan Adayı olarak ifade eden bir şahıs var ki ; hepinizin malumu bu şahıs Meral Akşener'dir. Siyasi hayatını Doğruyol Partisi ile başlatan bu partiden Kadın Kolları Genel Başkanlığı, Milletvekillliği, Belediye Başkan Adaylığı ve Bakanlık ile sürdürdükten sonra ANAP girişiminin ardından AKP'nin kuruluş sürecinde de yer alan Meral Akşener profesyonel olarak yürüttüğü siyasi hayatının son durağı olduğu Milliyetçi Hareket Partisi'nde Genel Başkan olma hevesine kapılmıştır. Bu hevese kapılırken de her yerde söylediği ya babaannelik ya başbakanlıktır. Söylemlerine göre kendisi de başbakanlığı (!) tercih etmiştir. Ortada hiç MHP'ye genel başkanlıktan ziyade bu makamı kendine bir araç olarak elde etmek istediği de o kadar açıktır.

15 Mayıs öncesi FETÖ mensuplarının önde gelenlerinin sosyal medya hesaplarından MHP'nin içini karıştırmak için attığı twitlerde hala arşivlerdeki yerini korumaktadır.

Kendisinin çalışmaları hakkında yine kendini aday diye tanıtan ve bu süreçte beraber imza topladıkları beraber yol yürüdükleri Koray Aydın'ın 15 Mayıs'ta tarlada yaşananlar sonrası televizyon ekranlarında söylediği şu sözler ki;

Bu manada bütün illerde, o illerde yaşayan cemaat mesubu insanların bu tek adayın üzerinde birleşmesi ve bütün mitinglerine ve toplantılarına yoğun organizasyonlar yapması ve bu tür algının Meral Hanım üzerinde yoğunlaşması ortadadır. Bir destek verme organizasyonuna dönüştüğünü biz de görüyoruz. MHP'ye oy veren taban da görüyor. Bu kendisinin bizzat cemaatçi olduğu anlamına gelmiyor. Olup olmadığı konusunda bir fikir sahibi değilim. O sorunun muhatabı da değilim ama bir destek olduğu kesindir. 

Durumu daha iyi anlamanız için sizlere sunmakta fayda görüyorum.

Bunun yanı sıra düne kadar Meral Akşener'i dilinden düşürmeyenlere sormakta fayda görüyorum. Halkta karşılığı var sokağa inip insanlara soralım talepler bu yönde diyenler bugün de sokağa insinler halkın vereceği cevabı bir kez de kulaklarıyla duysunlar ve cevabı samimi bir şekilde açıklasınlar bizlerde bunları duymak isteriz. 

Bu vesileyle 1 Kasım akşamından başlayarak 10 Temmuza kadar geçen uzunca sürede MHP'yi yorgun düşürmek, bölge ve ülke gündeminin içinden alıkoyarak parti içerisinde oluşturulmak istenen kaos ve kargaşa ortamı oluşturularak MHP'yi bu yolla dizayn edilmek istenmiştir.

MHP'yi dizayn etmek isteyen aynı yapı aynı terör yuvalanması Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanmış FETÖ yapılanmasının mensupları tarafından 15 Temmuz darbe girişimi gerçekleştirilmiştir. Bu girişime karşı darbe girişiminin gerçekleştirildiği duyulur duyulmaz ilk duruşu ve tavrı Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından konulmuştur. 

Darbe girişimiyle birlikte 15 Temmuz akşamından başlayarak MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin göstermiş olduğu siyasi duruş, toplumun her kesimi tarafından takdirle karşılanmış ve kabul görmüştür. 

7 Ağustos günü Yeni Kapı'da yapılacak olan Demokrasi mitingine katılacağını açıklamasıyla birlikte bir heyecan dalgası daha oluşmuştur.

Kendilerini Cemaat olarak tasvir eden Fethullahçı Terör Örgütü elebaşısı Fethullah Gülen'in İzmir'de Cami İmamlığından yola çıkarak ve bunu da kendilerine kamuflaj olarak kullanarak etrafına oluşturduğu halkalarla 1984 yılından itibaren Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisinde de hücre tipi yapılanmaya başladığı ve bu günlere kadar ne kadar tehlikeli bir hal aldığı hepimizin malumudur.

Milliyetçi Hareket Partisi'ne, topyekun Türk Milletine ve Türk Devletine sirayet etmek istenen FETÖ yapılanması artık açığa düşmüştür. 

Bu terör şebekesi 15 Temmuz gecesi polisimizi, askerimizi, masum halkı devletin malını kullanarak şehit etmiştir.

Bu terör şebekesi ülkenin kök hücrelerine kadar işlemiştir. 

Bu illet bu memleketten ve bu milletin arasına gizlenen şer yuvası iliklerine kadar def edilmelidir.
 


Diğer Makaleleri

- PROJE BAZLI YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ / Tarih : 2018-04-12 09:30:47
- AYNASI KIRILANLAR / Tarih : 2018-04-06 08:40:19
- İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ / Tarih : 2018-04-04 09:40:30
- ITC, her zaman etnik ve mezhep ayrımını reddetti / Tarih : 2017-11-13 12:42:18
- İŞ HAYATINDA ARABULUCULUK SİSTEMİ / Tarih : 2017-11-10 08:36:27
- TARİH TEKERRÜRDEN İBARET BARZANİ / Tarih : 2017-11-09 08:32:11
- BARZANİ VE YOLUN SONU / Tarih : 2017-11-02 08:44:04
- KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI / Tarih : 2017-10-27 09:54:38
- ÜLKÜCÜNÜN YERİDE YUVASIDA MHP'DİR / Tarih : 2017-08-25 09:49:09
- 15 TEMMUZ VE "DEVLET" DURUŞU / Tarih : 2017-07-15 10:10:13
- İHRACATTA E FATURA UYGULAMASI / Tarih : 2017-07-04 10:07:47

Diğer Sezer YOZGAT Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7  İleri »