Ortadoğu Gazetesi

FETO'NUN TÜRKEŞ, BAHÇELİ VE ÜLKÜCÜ DÜŞMANLIĞI

Sezer YOZGAT / sezeryozgat@gmail.com 2016-08-30 09:39:11

15 Temmuz gecesi Türkiye, bir askeri darbe ile karşı karşıya kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış Emekli bir vaiz olan terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen tarafından 30 yıldır özel olarak yetiştirilmiş kapalı sistem ve gizlilikle hareket eden bu yapının ne kadar tehlikeli olduğu gözler önüne serilmiştir.

 

Fethullahçı Terör Örgütü yapılanmasının içinde Türk Silahlı Kuvvetlerini etkisizleştirmek, yönlendirebilmek ve devre dışı bırakmak adına ordu içerisine yerleştirilmiş ve darbe girişimiyle birlikte ortaya çıkmış bir çok üst rütbeli general ve subayın olduğu da ortaya çıkmıştır. 

 

Bu Fethullahçı Terör Örgütü'nün mensuplarının en belirgin özelliklerinden biride Başbuğ Türkeş Düşmanlığı, Lider Devlet Bahçeli düşmanlığı ve Ülkücülere karşı düşmanlıklarıdır. 

 

Terör Örgütü elebaşı Fethullah Gülen'in Başbuğ Alparslan Türkeş hakkındaki  "Milletin sevdiği bir adamdı. Affetmem ben Menderes'i asmalarını, düşünün 33 sene geçmiş, affedemedim ve asılmasının % 50 vebali Türkeş'in boynunda." sözleri bu düşmanlığı göz önüne sermektedir. Adnan Menderes idam edildiği tarihlerde Başbuğ Alparslan Türkeş'in Yeni Delhi'de sürgünde olduğunu da çok iyi bilmektedir bu terör elebaşısı. 

 

Aynı zamanda MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye de hasmane bir tutum içerisindedir. 

1 Kasım 2015 günü akşamı seçim sonuçları ortaya çıkmaya başladıktan sonra sosyal medya üzerinden başlatılan girişimin arkası irdelendiği zaman karşımıza çıkacak organizasyon yine Fethullahçı Terör Örgütü yapılanması olduğu anlaşılacaktır.

Bu günlerde tutuklanan CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a ve MHP'ye yönelik kaset operasyonlarını yapanlar bugünlerde FETÖ'den içerde bulunmaktadır.

Bunu örneklendirecek olursak; Isparta Üniversitesi'nde yapılan aramada Fethullah Gülen'in ele geçirilen notlarında, cemaat mensuplarına "Meral Akşener'i koruyun. Ona sahip çıkın" ortaya çıkmıştır. 

 

Fethullahçı Terör Örgütünün tetikçilerinin MHP'nin olağanüstü kurultay sürecinde kendilerini açık eden mesajları, twitleri sosyal medyada yer almıştır. Emre Uslu, Bülent Keneş, Nazlı Ilıcak, Faruk Mercan, Zaman Gazetesi Eski Washington Temsilcisi Ali H. Aslan bunlardan bir kaçıdır. 15 Mayıs günü tarlada gerçekleşen  ve tellere tutunanların tarihe resmettikleri günün yaşanmasında aktörlerden biri de 13 Mayıs 2016 Cuma günü mesai saati bitimine yakın MHP Olağanüstü Kurultay dosyasının fotokopileri ile yürütmeyi durdurma kararlarını bozan Ankara 2'nci İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi Burhan Yaz'da FETÖ Terör Örgütü'nden tutuklu bulunmaktadır. 

 

Başbuğ Türkeş ve Devlet Bahçeli'ye hasmane tutum ve tavırları yakinen bilinen örgüt elebaşı Fethullah Gülen'in Zaman Gazetesinde 23.03.2004 tarihinde Nuriye Akman'a verdiği röportajdaki ;

"Türkiye'de az insan öldürülmedi ki. O grup onu öldürttü, öbür grup diğerini. 12 Mart'ta da millet kanlı bıçaklıydı. Asker geldi müdahale etti. 12 Eylül'de yine millet kanlı bıçaklıydı. Millet birbirini öldürüyordu. Birbirini öldürerek bir yere varmaya çalışılıyordu. Bunların hepsi teröristti. O taraf da teröristti, bu taraf da. Ama ad koyuyorlardı. Biri diyor ki: "Ben Müslümanlık için yapıyorum." Öbürü de diyor ki: "Ben toprağım için, milletim için yapıyorum." Diğeri de diyordu ki: "Ben kapitalizme, sömürüye karşı savaşıyorum." Onların hepsi bir kısım laflardı. Kur'an-ı Kerim aynen "laf" diyor. Hiçbir kıymet-i harbiyesi olmayan şeylerdi. Ama öldüren öldürene. Ve herkes bir mefkûre uğruna öldürüyordu." Sözleri Ülkücülere duyduğu düşmanlığı açıkça sergilemektedir. 

 

Bu terör örgütü elebaşısı  09.04. 2007 tarihinde kendi internet sitesinde yer alan "Kaos, Kadrolaşma, Ordu ve Okullar" başlıklı yazısında da "Can damarını koparan, kanını içen en büyük hasmını dost zanneder." Evet, artık, "Türk Milleti" diyen, "vatan, ülke, ülkü, bayrak" sözlerini dilinden hiç düşürmeyen ve hatta "din, iman, Kur'an" fedaisiymiş gibi arz-ı endâm eden bir sürü eli kanlı insan bozması var meydanlarda. Bunlar "millî ruh" diye diye milletin önüne kuyular kazıyorlar, 'ruh kökü'nden bahsederken milletin kökünü kesiyorlar ve toplumu ruhsuzlaştırarak, kalbsizleştirerek kimseye sezdirmeden en sinsi planlarını uygulayabiliyorlar." Sözleriyle Türk Milliyetçilerine, Türk Ülkücülerine en ağır hakaretleri etmekten kendini tutamıyordu.

 

Bu ihanet şebekesinin Başbuğ Türkeş'ten Lider Devlet Bahçeli'ye ve Ülkücülere varana kadar bu hasmane tutumları göstermektedir ki; Türk Milliyetçileri ve Türk Milliyetçiliği Hareketinin Lideri Sayın Devlet Bahçeli yüzde yüz doğru yolda, yüzde yüz Türk Milletinin Milli Menfaatlerinin yanındadır. Bu ihanet şebekesinin Ülkücülere karşı bu saldırganlığı buradan gelmektedir. 
 


Diğer Makaleleri

- PROJE BAZLI YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ / Tarih : 2018-04-12 09:30:47
- AYNASI KIRILANLAR / Tarih : 2018-04-06 08:40:19
- İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ / Tarih : 2018-04-04 09:40:30
- ITC, her zaman etnik ve mezhep ayrımını reddetti / Tarih : 2017-11-13 12:42:18
- İŞ HAYATINDA ARABULUCULUK SİSTEMİ / Tarih : 2017-11-10 08:36:27
- TARİH TEKERRÜRDEN İBARET BARZANİ / Tarih : 2017-11-09 08:32:11
- BARZANİ VE YOLUN SONU / Tarih : 2017-11-02 08:44:04
- KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI / Tarih : 2017-10-27 09:54:38
- ÜLKÜCÜNÜN YERİDE YUVASIDA MHP'DİR / Tarih : 2017-08-25 09:49:09
- 15 TEMMUZ VE "DEVLET" DURUŞU / Tarih : 2017-07-15 10:10:13
- İHRACATTA E FATURA UYGULAMASI / Tarih : 2017-07-04 10:07:47

Diğer Sezer YOZGAT Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7  İleri »