Ortadoğu Gazetesi

GAZİANTEP SALDIRISI ÜZERİNDEN OLAYIN KODLARINI DOĞRU OKUMAK

Sezer YOZGAT / sezeryozgat@gmail.com 2016-08-22 09:39:52

Türkiye'nin bir çok yerinde olduğu gibi hafta sonu olması sebebiyle Gaziantep'te de hafta sonu düğünler yapılmaktaydı. Cumartesi gecesi Gaziantep Şahinbey'de Beybahçe Mahallesinde açık alanda yapılan düğüne giren canlı bomba yoluyla  menfur bir terör saldırısı gerçekleştirildi.  Gaziantep Valiliği'nden yapılan son açıklamada hayatını kaybedenlerin sayısı 50'yi bulduğu açıklandı. Onlarca yaralının olduğu saldırıda bir çoğu ise küçük yaşta çocuk ve kadın bulunmaktadır.

Bu yaşanan terör saldırısını Ankara Gar, Merasim Sokak, Kızılay Meydanı İstanbul'da Taksim saldırısı, Sultanahmet saldırıları ile birlikte okumak durumundayız.

Bunun yanı sıra bu terör saldırısını 15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilen Darbe Girişimi ile de birlikte okumak durumundayız. 

Son bir haftalık yaşananlara baktığımız zaman Diyarbakır'da Trafik Şube Müdürlüğü'ne yapılan bombalı araç saldırısı, Van'da Emniyet Noktasına yapılan saldırı, Elazığ'da İl Emniyet Müdürlüğüne yapılan bombalı araç saldırısı, Bitlis'te askerlerimize yönelik el yapımı patlayıcı yoluyla yapılan saldırıların devamında cumartesi gecesi de Gaziantep'te düğüne yapılan terör saldırısının kodları birbirini işaret etmektedir.

Gaziantep, Suriye'de yaşanan iç savaşın en yakın tanığıdır. Suriye'de yaşanan iç savaş halinden dolayı şehrin yapısı demografik bir değişime uğramıştır.

Gaziantep'in değişen demografik yapısı ile bir kaos ortamı yaratılarak birlikte bu şehrimizde yanı başındaki  Türkiye'nin Halep'i yapılmak istenmiştir. Bölgede bir Beyrut yaratılma çabaları gözlenmektedir. Gaziantep Türkiye'nin Ortadoğusu yapılmak istenmiştir.

Elazığ nasıl özellikle seçilerek yapılan terör saldırısı ile şehrin demografik yapısı üzerinden PKK Terör Örgütü tarafından bir işaret fişeği yakılmak istenmişse, Gaziantep'te Beybahçe mahallesinde Siirt Pervari'den gelen ailelerin yaşadığı bölgede de muhtemel bir IŞİD saldırısı ile aynı işaret fişeği yakılarak şehir içerisinde kargaşa ve kaos ortamı yaratılmak istenmektedir.

15 Temmuz günü yapılan darbe girişimiyle birlikte ortaya çıkmıştır ki Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızan Fethullahçı Terör Örgütü mensupları tarafından yönlendirilmek, etkisizleştirilmek ve devre dışı bırakılmak istenmiştir. Bunun yanı sıra o süreçte Hatay'dan başlayarak Şanlıurfa'ya uzanan hatta sınır güvenliği belli bir süre tamamen ortadan kalkarak o bölgede Valiliğe ulaşan şikayet telefonları ile Devletimiz olaydan haberdar olmuştur. 

Darbe girişimiyle sınırda oluşan zafiyetle birlikte sınırdan geçtiği ve o hatta bekledikleri yönünde güçlü emareler bulunan PKK'nın Suriye kolu PYD Terör Örgütünün de o bölgede yapılacak darbe girişimine vereceği destek ile birlikte FETÖ ile PKK'nın birlikte omuz omuza ve aynı safta mücadele ettiği bir kez daha iyi anlaşılmalıdır.

Bu darbe girişimi sürecinde o bölgelerin yakınında bir ülkenin istihbarat örgütü ajanlarının da fink attığı kulaktan kulağa konuşulmaktadır.

Silopi'de görev yapan ve 15 Temmuz darbe gecesi Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığını teslim almaya gelerek Şehit Ömer Halisdemir tarafından alnının çatından vurularak etkisiz hale getirilen üniformalı terörist Terzi'nin de bölgede hangi karanlık ilişkilerin içinde olduğu ve nelere göz yumduğu da iyi tahlil edilmelidir.

Türkiye FETÖ - PKK - IŞİD Terör Örgütleri tarafından gerçekleştirilen eylemlerle terörize edilmek, halka korku salmak yoluyla oluşturulan algı operasyonları ile adeta teslim alınmak istenmektedir.

Sözüm ona Kürt Mahallelerine saldırılarak Türk'lerle çatışma ortamı yaratılmak istenmekte, Alevi Mahallelerine saldırılarak Sünnilerle çatışma ortamı yaratılmak istenmekte, Arap mahallelerine saldırılarak Kürtlere karşı çatışma yaratılmak istenmektedir. 

Bundan önce buna bir örnek vermek gerekirse Reyhanlı Saldırısı da bunun en iyi örneklerinden biridir.

Gaziantep'in yanı başında bulunan Suriye içerisinde yer alan komşu şehirleri olmak vasıtasıyla IŞİD'in yaptığı faaliyetlere bakıldığı zaman IŞİD'in ele geçirdiği yerlerin rejimin değil muhaliflerin elinde olduğu dönemlerde IŞİD tarafından ele geçirildiğini görmek mümkündür. 

Bunun yanı sıra IŞİD'in ele geçirdiği yerlerin daha sonra bir şekilde PKK'nın Suriye kolu PYD Terör Örgütünün eline geçtiğini iyi bilmek ve buradan hareketle olayları okumak durumundayız.

Buradan çok açık ve net anlaşılmaktadır ki FETÖ/PDY'de, PKK-PYD'de, IŞİD de aynı yerden emir almakta, aynı yerden talimatlandırılmakta ve kendilerine verilen görevleri yerine getirmek durumundadır.

Ortadoğu'da yaşanan ve adına Arap Baharı adı verilen süreç üzerinden ateş Türkiye'ye sıçratılmak istenmektedir. 

Teslim alınmak istenen Türkiye'dir. 

Ama hiç kimse heveslenmesin. Türkiye bir çiçek bahçesidir ve ayrık otlarını arasından temizleyecek güce ve kudrete de sahiptir.

Bu milletin her değeri bu milletin asil birer mensubudur.

Türkiye, bir topluluk veyahut topluluğun bir araya getirilmesi tezahürüyle halk olma olgusuyla değil bir Millet olma olgusuyla hareket ettiğini ve Al Bayrağın altında toplanan Türk Milleti olduğunu bir çok kez ortaya koymuş ve göstermiştir. 

Teslim edilecek, kaderine bırakılacak, başını alıp gidilerek geride bırakılacak bir vatan bizde yoktur.
 


Diğer Makaleleri

- PROJE BAZLI YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ / Tarih : 2018-04-12 09:30:47
- AYNASI KIRILANLAR / Tarih : 2018-04-06 08:40:19
- İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ / Tarih : 2018-04-04 09:40:30
- ITC, her zaman etnik ve mezhep ayrımını reddetti / Tarih : 2017-11-13 12:42:18
- İŞ HAYATINDA ARABULUCULUK SİSTEMİ / Tarih : 2017-11-10 08:36:27
- TARİH TEKERRÜRDEN İBARET BARZANİ / Tarih : 2017-11-09 08:32:11
- BARZANİ VE YOLUN SONU / Tarih : 2017-11-02 08:44:04
- KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI / Tarih : 2017-10-27 09:54:38
- ÜLKÜCÜNÜN YERİDE YUVASIDA MHP'DİR / Tarih : 2017-08-25 09:49:09
- 15 TEMMUZ VE "DEVLET" DURUŞU / Tarih : 2017-07-15 10:10:13
- İHRACATTA E FATURA UYGULAMASI / Tarih : 2017-07-04 10:07:47

Diğer Sezer YOZGAT Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7  İleri »