Ortadoğu Gazetesi

GENELKURMAYI AÇIKLAMA YAPMAYA, SAVCILARI DA GÖREVE DAVET EDİYORUM!

Yıldıray Çiçek / 2016-12-26 09:05:10

Bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, dünyanın en büyük ordularından biri olan Türk Ordusu'nun Suriye sınırları içinde verdiği mücadele şartlarına yönelik, acizlikler içinde olduğuna dair, geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı yaptı. Özetle şunları söyledi:

"Sahra koşullarında bile kullanılacak banyolar varken bunların yollanmamasından ötürü askerler operasyon başladığı günden beri banyo yapamadıklarını ancak teneke bulurlarsa su ısıtıp yıkandıklarını söylüyorlar. Kılık kıyafet ikmali olmadığı için toz çamur içinde olduklarını söylüyorlar. Askerler beslenme sıkıntısı olduğunu söylüyorlar. Kilis'te devlet hastanesinde yaralı olarak gelen askerler kendi ceplerinden aldıkları gıdalarla karınlarını doyurduklarını söylediler. Bunlar kolay kolay şikâyet etmezler. TSK'nın bu imkânı olduğunu biliyorum. Kuzey Irak'a operasyon yapan komandoya sıcak hamburger servisi yapılırdı helikopterle. Burada bir sıkıntı var. Bakanla görüştüm. Konunun üzerinde duracağını bildirdi" 

***

Terör örgütü PKK ve IŞİD'e karşı büyük mücadele veren Türk Ordusu, basın toplantısı düzenlenerek niçin böyle acizlikler içinde gösterilir ve Genelkurmay Başkanlığı bu iddialar karşısında niçin sessiz kalır ki?

Basın toplantısı düzenlenerek Türk Ordusunun acizlikler içinde olduğunu ifade etmek, terör örgütü PKK ve IŞİD'e moral vermekten başka nedir? 

Gerçekten bir bilgi geldi ve bunu Milli Savunma Bakanıyla paylaştıysan, o da bu konuyla ilgileneceğini söylediyse, bunu dünyaya duyurmak için niçin kameraların karşısına geçer ki bir adam? Buradaki amaç nedir? 

"Bana bilgiler geliyor" havası atmak mı?

TBMM'de oturduğu ortamlarda "Bana şu an telefon geldi 2 Rus generali öldürülmüş" diyen ve sonradan trollendiği anlaşıldığı için dalga konusu olan birisi, niçin bu konularda hemen bilgi dağıtıcısı oluyor da, aylardır sorduğumuz "15 Temmuz darbe girişimini önceden biliyor muydun?" sorumuza karşı sessizliğini korumaktadır? 

Doğru demeden, yalan demeden gelen her haberi dünyaya duyurmaya meraklı Ümit Özdağ, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bizim somut bir şekilde ortaya koyduğumuz iddialar karşısında niçin adeta üç maymunu oynamaktadır?

"2005 yılında genel başkanımız Devlet Bahçeli beni çağırsa, Ümit odan bu, makamın şu deseydi, ben asla muhalif olmazdım, beni de o şekilde tamamen bitirmiş olurdu" diye şahitlerin huzurunda yüzüme karşı itirafta bulunan ama aynı sohbette "Bu dönem başka dönemlere benzemiyor. Farklı gelişmeler oluyor, olacak" dedikten 1 ay sonra, 15 Temmuz darbe girişiminden 2 ay önce arkasına bile bakmadan MHP'deki görevlerinden kaçan birisinin açıklayacak bir şeyleri elbette olmalıdır.

Madem bir oda, bir makam alsaydın muhalif olmazdın da, en büyük odayı ve makamı aldığın halde görevlerinden istifa edince "sana darbeyi mi haber verdilerde kaçtın?" diye sorarlar adama! Bizde işte sürekli bunu soruyoruz.

Darbenin beyni olarak anılan Genelkurmay Personel Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Partigöç ile en son ne zaman görüştünüz? Onunla diyaloglarınız, ilişkiniz ne dereceydi?

15 Temmuz darbe girişiminden 5 saat önce kullandığı twit hesabından "Şunu da yazın, olmazsa bana hesap sorarsınız; 2 ay sonra Devlet Bahçeli MHP ile ilişiğini kesecek." şeklinde twit atan, şuan FETÖ üyesi olmaktan tutuklu Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç ile sürekli istişare halinde olduğun iddiasına niçin susuyorsun?

1998 yılında Washington Kürt Enstitüsü'nün Temmuz Ayı'nın son haftasında CIA'nın alt kuruluşu olan Carnegie Vakfı'nın desteğiyle düzenlediği "Kürt Sorununa Çözüm" konulu toplantıya beraber katıldığınız  CIA'nın Türkiye Masası eski şeflerinden Graham Fuller, uzun yıllar ABD Dışişleri Bakanlığı İstihbarat ve Araştırma Bürosu'nda, Güney Avrupa Yakındoğu şefi olarak çalışmış olan Alan Makovsky, Kürt Devleti kurulmasının yararlarını birçok yerde anlatan Profesör Michael Gunter, ABD Temsilciler Meclisi üyesi Robert Filmore gibi isimlerden biriyle hiç 15 Temmuz darbe girişiminden önce bir diyalogunuz oldu mu? CIA'nın Türkiye Masası eski şeflerinden Graham Fuller'in 15 Temmuz darbe girişimi olduğu gün son anda Türkiye'den kaçtığı bilgisini de, bu bilginin üzerine koymak lazım.

15 Temmuz darbe girişiminden önce "Devlet Bahçeli, MHP Başkanlığı'nı Ümit Özdağ'a devretmeli" diyen ve evinde kapısı arkasında saklanacak kadar yakın olduğun FETÖ tutuklusu Mümtazer Türköne sana nasıl bir bilgi ulaştırmıştı?

"Türkiye'ye ne zaman geleceksin?" diye sorduklarında, aylar öncesinden "Temmuz 2016'da döneceğim" diyerek darbe girişimin gerçekleştiği tarihi işaret eden, çıkardığın 21.Yüzyıl Enstitüsü'ne ait dergide yazısını da yayınladığın ve "Ümit Özdağ'ı çok severim. Hocam olur o benim" diyen Emre Uslu acaba MHP'den kaçman için bir mesaj mı yolladı?

Elbette başka sorularımızda çok… Ama bu sorulardan birine dahi aylardır cevap alamadık.

Kendisi açıklamıyor. O halde FETÖ mücadelesinde görev alan savcılar bunların cevabını bulmalıdır. Savcılar bu manada görevini yapmalı, Genelkurmay Başkanlığı da bu şahsın Türk Ordusu'nun Suriye'de yaşadığını iddia ettiği acizliklerle alakalı bir açıklama yapmalıdır. Bu kişinin iddiaları karşısında susmak, olayı kabullenmektir. FETÖ'nün siyasi ayağına dokunmamakla ısrar edenler, sayenizde birçok soru işaretini karanlıkta bekletmektedir. Bu karanlıkta bekleyen soru işaretlerinin toplandığı birisi de Ümit Özdağ isimli bu şahıstır. Karanlıklar bu yüzden artık aydınlanmalıdır.
 


Diğer Makaleleri

- Çiller'in Öğrencisi Yüz İfadesini Çözüyor! / Tarih : 2018-06-22 09:51:52
- "BİR GECE KANDİL'DE GÖRÜNMEK LAZIM" / Tarih : 2018-06-21 09:35:10
- HEVAL ÇIKAN YOLDAŞ MERAL! / Tarih : 2018-06-20 09:37:07
- AFRİN'E KARŞIYDINIZ, KANDİL'E DE KARŞISINIZ! / Tarih : 2018-06-18 09:55:19
- BU BENZEMEZLERİ KİM YANYANA GETİRDİ? / Tarih : 2018-06-12 09:41:14
- MHP ÜZERİNDEN ERDOĞAN'A OYUN OYNUYORLAR! / Tarih : 2018-06-11 09:25:49
- Müptezeller Kandil Tatlıcısı Sizi Bekliyor / Tarih : 2018-06-08 09:42:51
- Kandil'in Sesi CHP Konuştu Yine / Tarih : 2018-06-07 09:45:00
- TERÖRİSTBAŞI APO'NUN PROJESİNE SAHİP ÇIKANLAR / Tarih : 2018-06-06 10:29:59
- BOL KEPÇEDEN ATAN ANKETÇİLER / Tarih : 2018-06-01 09:13:29
- KOLTUK İÇİN KOCASINI FIRÇALAYAN KADINA BAK SEN! / Tarih : 2018-05-31 09:31:38
- İP KOPTU, PİŞMAN OLANIN SAYISI ARTTI! / Tarih : 2018-05-28 09:37:50
- PKK ve HDP Kürt Düşmanıdır! / Tarih : 2018-05-25 09:39:10

Diğer Yıldıray Çiçek Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  İleri »