Ortadoğu Gazetesi

MERT DÜŞMAN HAİN DOSTTAN DAHA EVLADIR

İsmail Özdemir / 2016-12-12 08:57:01

Mevlid Kandili'ni idrak etmeye saatler kala İstanbul Vodafone Arena stadının yakınında polislerimize ve vatandaşlarımıza yönelik yeni bir vahşi, insanlık dışı ve kahpece terör saldırısı yaşadık.

Bu yazının yazıldığı saatlerde şehit sayımız 30'u polis, 7'si sivil, biri de kimliği henüz belirlenememiş olmak üzere 38'di.

Cenabı Allah hepsine rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifalar lütfeylesin.

Milletçe acımız büyüktür.

İnsanlıktan nasibini almamış, kana susamış caniler bir kez daha Türk Milleti'ni hedef almıştır.

Kan baronlarından beslenen bu aşağılık mahlûkların Türk Milleti'ni bu türden saldırılarla yolundan döndürebilecekleri geçmişte mümkün olmadığı gibi bundan sonrası açısından da asla mümkün değildir.

Türk Milleti'nin hasmı olan çevreler dün boş durmamış, kanlı ellerini tetikçileri vasıtasıyla üzerimize uzatmıştı, bugünde aynını yeniden deniyorlar.

Katiller ve çakallar sürüsü olan PKK'yı İstanbul'da kullanan bu çevrelerin hesapları Türklüğün son yurdundu kana bulamaktan başka bir şey değildir.

Sanıyorlar ki böylesine şerefsizce saldırılarla yılacağız ve yıkılacağız.

Milli birlik ve bütünlüğümüzden taviz verebileceğiz.

Hürriyetimizden vaz geçebilecek, yaşam hakkımızın elimizden alınmasına ses çıkarmayacağız!

Devleti ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye, bu saldırıyı elbette karşılıksız bırakmayacaktır, bırakmamalıdır.

Özellikle 15 Temmuz'da zirveye çıkan terör örgütleriyle Türkiye'yi tehdit ve abluka altına alıp düşürme girişimleri, anlaşılan o ki FETÖ'den sonra yeniden PKK'ya ihale edilmiş durumdadır.

Türk Milleti'ni FETÖ merkezli askeri darbe girişimleriyle teslim alamayan karanlık odaklar, şimdi siyasi zeminde Türk Milleti'nin hayrı için uzlaşı arayışlarının yaşandığı bir gündemde yeni senaryoları hayata geçirmeye çalışıyorlar.

* * *

Buna fırsat ve imkân tanınmayacak kudrete ve kararlılığa sahip olduğumuzsa ortadadır.

Bu anlamda içte ve dışta henüz tehdit oluşmadan veya Türkiye'ye yönelmeden, tehditlerin yerinde bertaraf edilerek yok olmalarını sağlayacak bir yaklaşımı benimsemenin ne derecede önemli olduğunu yaşayarak görüyoruz.

Türkiye'ye yönelen tehditlerin ağırlıklı kısmı sınırlarımız dışından başlayarak sınırlarımız içerisine kadar uzanan bir satıhta ilerliyor.

Bu durum PKK terör örgütü dikkate alındığında Suriye ve Irak'ı akıllara getirirken, burada yuvalanan terör kamplarının varlığı, Türkiye'nin milli güvenliği açısından topyekûn imhalarını da mecburi kılıyor.

Neticede bu teröristlerin hemen hepsi PKK'nın Suriye ve Irak'ta bulunan kamplarında eğitilip, lojistik olarak desteklendikten sonra topraklarımıza gönderiliyor ve ülkemizi hedef alıyor.

Bu nedenle Türk'ün kahredici kudretinin PKK'ya ait olan tüm uzantılarının yer aldığı alanlara yıldırım gibi indirilmesi zaruriyettir.

Suriye ve Irak'ta bulunan PKK'ya ait tüm kampların haritan silinmesi artık kaçınılmazdır.

Sorun yalnızca Menbiç, Afrin yada Kandil değil, PKK'nın yayılmayı amaçladığı Sincar başta olmak üzere Irak ve Suriye sınırımız boyunca uzanan tüm sahadadır.

Hayat damarımıza el uzatma cüreti gösteren çevrelere maşa olarak kullandıkları terör gruplarını bulundukları her yerde imha ederek cevap vermenin yeterli olmayacağı da açıktır.

Diğer yandan, mevcut durumda gerek Irak'taki, gerekse Suriye'deki koşullar gereğince pek çok ülkenin PKK'yı doğrudan yada dolaylı olarak silahlandırdığı, bu terör örgütüyle beraber uzantılarına aynı şekilde destek verdiği biliniyor.

Bu gerçeği unutmadan hem Türk kamuoyuna, hem de tüm dünyaya, PKK ile organik bağları bulunan YPG, YPJ, YBŞ'ye silah ve eğitim desteği tedarikinde bulunan ülkeler açıkça ilan edilmeli ve bu ülkelere karşı artık açıktan tavır alınmalıdır!

* * *

PKK'yı ve uzantılarını destekleyen ülkelerin ağırlıklı bir kısmının Türkiye ile müttefik görünümünde olması artık kıymete haiz değildir, olmamalıdır.

NATO ve AB üyesi ülkeler şayet Türkiye'nin hassasiyetlerini dikkate almayacak, dahası aksi yönde sudan bahanelerle hareket edecek bir tavrı sürdüreceklerse, Türkiye iradesini açıkça ortaya koyarak, haklı olduğu davasından geri adım atmayacağını her yönüyle kanıtlamalıdır.

İster ABD, isterse AB olsun, PKK ve Suriye-Irak'taki uzantılarını destekleyen hangi ülke varsa, bu desteklerini sürdürmeleri halinde, mevcut durumda makul bir seviyede yürütülen ilişkilerimizi keseceğimiz, kesmek zorunda olduğumuz, içerisinde bulunduğumuz zamanın önümüze getirdiği zorunluluklardandır.

Neticede bu ülkelerin hiç birisi bizim tek bir vatandaşımızın saçının telinden dahi daha önemli değillerdir!

Dostumuz olmaya talip olan bir ülke varsa önce dostluğunun samimiyetini ispat edecek tarzda Türkiye'nin hassasiyetlerini dikkate alan bir yaklaşıma bürünmeli, bu durum için zorlanmalıdırlar.

Dostumuzu ve düşmanımızı açıkça bilerek sıkıntılı bir dönemden geçmek zorunda olduğumuz unutulmamalıdır.

Bu saatten sonra beklentimiz dost ve müttefik ülkelerden tarafımıza iletilen başsağlığı mesajları değil, PKK ve FETÖ başta olmak üzere, Türkiye'yi hedef alan terör gruplarına verdiği siyasi ve askeri desteği kesmeleridir.

Türkiye, "mert düşmanları, hain dostlara" tercih ederek yanında ve karşısında bulunan safları açıkça tespit ve tescil etmeli ki, terörizme karşı verdiğimiz mücadelede başarılı ve kalıcı bir netice alabilelim.

Aksi bir davranışın artık Türkiye açısından izahı ve kabulünün mümkün olmadığı her çevreye gösterilmelidir.

Bu tutumu ortaya koyamazsak üzülerek ifade etmek gerekir ki terörizmle mücadelenin en önemli yönü daima açıkta kalacak, bu açığı da kullanmak isteyen kirli çevreler var olmaya devam edecektir.

Son olarak terör tehdidinin artması ile beraber Türkiye'de idam cezasının geri getirilmesi hususunun aciliyet kazandığı ve milletin kendi devletinden beklentisinin de bu yönde olduğu unutulmamalıdır.
 


Diğer Makaleleri

- FRANSA'NIN TÜRKİYE KARŞITI EYLEMLERİ ARTIYOR / Tarih : 2018-04-25 09:36:39
- BÖLGESEL HAMLELER VE TÜRKİYE'NİN KARARLILIĞI / Tarih : 2018-04-20 09:54:01
- SURİYE'DE OYUN YENİDEN KURULMAK İSTENİYOR / Tarih : 2018-04-16 09:05:55
- ORTADOĞU'DA YENİ HESAPLAR / Tarih : 2018-04-09 08:55:39
- ABD VE FRANSA'NIN TUTUMUNU NASIL OKUMALIYIZ? / Tarih : 2018-04-02 09:34:16
- RUSYA GERÇEKTE NEDEN HEDEFTE? / Tarih : 2018-03-30 09:10:50
- TERÖRLE MÜCADELEDE KANDİL VE SİNCAR'IN ÖNEMİ / Tarih : 2018-03-28 09:46:14
- AFRİN SONRASI ORTADOĞU'DAKİ YENİ DÖNEM / Tarih : 2018-03-23 08:18:25
- Dünya'da Güçlü Liderlik Dönemi Başladı / Tarih : 2018-03-21 08:03:36
- TÜRK MİLLETİ'NİN ŞAHLANIŞI / Tarih : 2018-03-18 09:01:19
- YUNANİSTAN SALDIRGANLIĞINI ARTIRIYOR / Tarih : 2018-03-16 08:08:45
- BU KEZ OYUNU TÜRKİYE KURUYOR / Tarih : 2018-03-12 08:21:03

Diğer İsmail Özdemir Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  İleri »