Ortadoğu Gazetesi

ŞEHİTLER KERVANININ GÜN YÜZLÜSÜ GÜN SAZAK

Sezer YOZGAT / sezeryozgat@gmail.com 2017-05-27 09:30:48

Türkiye'nin kan, barut ve gözyaşıyla sancılı dönemler geçirdiği zamanlarda 2. Milliyetçi Cephe Hükümetinde Gümrük ve Tekel Bakanlığı yapmış olan eski ... MHP Gen. Bşk. Yardımcılarından Gün Sazak'ın şehit edilişinin üzerinden tam yirmi sekiz yıl geçmiştir.

 

Rahmetli Gün Sazak Beyin hayatından bahsetmek istiyorum. Soyadını köyünden alan Gün Sazak; 1932 yılında Eskişehir Mihalıççık ilçesinin Sazak köyünde dünyaya gelmiştir. Eski milletvekillerinden Emin Sazak'ın ortanca oğludur.

 

İlk orta tahsilini Eskişehirde tamamlayıp yüksek öğrenimini Amerika da ziraat üzerine yapmıştır. Köyünde değerli ve geniş arazilere sahip olan Sazaklar, bölgede sözü geçen köklü ailelerdendir. Gün Sazak, tarımın yanında inşaat sektörüne de yönelmiştir.....

 

O günlerden günümüze gelen Yüksel İnşaat'ta kendinin eseridir.

 

Üniversitelerin eğitim ve öğretim merkezleri halinde çıkıp Rus uşaklığına soyunan komünistlerin yuvası haline geldiği, ülkücülerin okullarına giremez oldukları her gün şehit verilen bir dönemde 1970 li yılların başında büyük bir feragat örneği göstererek Türk Milliyetçiliği hareketinde ki yerini almış ve MHP'ye katılmıştır. MHP'ye katıldıktan sonra bir trafik kazası geçiren Sazak ile Başbuğumuzun kendisini hastanede ziyaret etmesiyle vefatına kadar sürecek olan dostlukları başlamıştır. 

 

MHP saflarında üzerine düşen her görevi en iyi şekilde ve layıkıyla yerine getiren Sazak, Milliyetçi camiada herkes tarafından sevilir sayılır bir şahsiyet olmuştur. Başbuğumuz alınacak bir çok kararda kendisi ile istişare etmeden karar vermez olmuştur.

 

2. Milliyetçi Cephe hükümeti kurulduğunda milletvekili olmadığı halde Gümrük ve Tekel Bakanlığı görevine getirilmiştir.

 

Ülkede anarşi ve terör almış başını yürümüş, gümrük kapılarından geçen geçene olmuştur. Gümrük kapıları adeta ülkenin içinde bulunduğu buhranlı döneme adapte olarak herkes gümrüklerde rüşvet ile elini kolunu sallaya sallaya her türlü işini yaptırır olmuştur.

 

Gümrük kapıları adeta han kapısı haline gelmiştir, yolgeçen hanı. Gün Sazak bakanlık görevine geldiğinde etrafında oluşturduğu bir avuç arkadaşıyla o yolgeçen hanı tabir edilen kapıları, namus kapısı haline getirmiştir. 5.5 aylık kısa bir dönemde Gümrük ve Tekel Bakanlığı zirvedeki günlerini yaşamıştır.

 

Bu da mafya babalarının vurguncu düzenin düzenbazlarının ekmeğini kesmiştir. Gözü dönmüş kılız komünistlerle işbirliği yapılmıştır. Vefatından önce devamlı köyüne gitmek isteyen Sazak, köyden dönüşünde evinin önünde araçtan indiği vakit eşinin ve çocuklarının gözü önünde kurşunlara hedef olmuştur.

 

27 Mayıs 1980 günü Gün Sazak şehit olmuştur…

 

Vefatından iki gün sonra Ulus'ta bulunan Hacı Bayram-ı Şerif Camiinde yüzbinlerce ülkücünün katıldığı cenaze namazından sonra doğduğu topraklara Sazak Köyüne defnedilmiştir. Devleti ve milletine hizmet etmekten şeref duyduğu milletinin ve devletinin uğruna şehit olmuştur.

 

Gözü dönmüş Moskof artıkları, rus ruleti oynayıp birbirlerini vurarak devrim şehidi ilan edenler, kana doymamıştır.

 

Ruhi Kılıçkıran'ı yurt kampusünde kurşunlayanlar, Mustafa Erol'u yurt odasında bombalayanlar, İmamoğluna, Önkuzuya, Özmene kıyanlar, Recep Haşatlıya, İlhan Darendelioğluna, İsmail Gerçeksöz'e kurşun sıkan zihniyeti bozuklar Gün Sazak'a da kıymışlardır. 

 

Neden mi arıyorsunuz?

 

Nedeni apaçık ortada…

 

Ülkücü Hareket, devlet-i ebed müddet uğruna komünizmin önüne Türkiye'de set olmuştur. Komünizm Türkiye'de Ülkücü Hareketi aşamamıştır.

 

Ve bu harekete emeği geçen birçok değeri bizden almışlardır…

 

Gün Sazak' şehit ederek Ülkücü Hareketi moral bozukluğuna itmek istemişlerdir, Başbuğumun çok yakın çalışma arkadaşlarından Sazak'ı şehit ederek hareketin buhrayana uğrayacağını sanmışlardır. Gün Sazak'ın vefatıyla MHP'nin maddi sıkıntılara gark olacağı zannına kapılmışlardır.

 

Bugün şimdi orada beraber Başbuğ Türkeş, Gün Beyim, Dündar Taşer Beyim, yanlarında şimdi Ruhi Kılıçkıran, Yusuf İmamoğlu, Hayati Dağaslan, Recep Haşatlı, Mustafa Pehlivanoğlu, Fikri Arıkan, Velican Oduncu, Mustafa Kurumahmutoğlu, Cengiz Karakaş, Cengiz Baktemur, Şükrü Sancak, Cengiz Akyıldız ve Fırat Çakıroğlu nice niceleri…

 

Dün Turan diyenlere hayalperest diyenler, Başbuğuma yanında üç beş tane çocuk var diyenler ortada…

 

Ve ne gönüllere ne de meydanlara sığmayan Ülkücü Hareket de ortada…

 

Ve Türk Devletleri de ortada…

 

Moskova'da kabesi yıkılıp değişime başkalaşıma uğrayanlarda ortada…

 

Gün Beyim…

 

Başbuğumuz ve Ülkücü Şehitlerimizle Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'in kutlu sancağı altında toplanmak dileğiyle…

 

Başbuğumuz ve Ebediyete intikal eden Bütün Dava Arkadaşlarımızın Ruhuna El-Fatiha..
 


Diğer Makaleleri

- DEVLET BAHÇELİ VE UZUN 21 YIL / Tarih : 2018-07-06 09:52:33
- DEVLET BAHÇELİ VE SİYASETTE UFUK ÖTESİ / Tarih : 2018-06-29 10:28:24
- PROJE BAZLI YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ / Tarih : 2018-04-12 09:30:47
- AYNASI KIRILANLAR / Tarih : 2018-04-06 08:40:19
- İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ / Tarih : 2018-04-04 09:40:30
- ITC, her zaman etnik ve mezhep ayrımını reddetti / Tarih : 2017-11-13 12:42:18
- İŞ HAYATINDA ARABULUCULUK SİSTEMİ / Tarih : 2017-11-10 08:36:27
- TARİH TEKERRÜRDEN İBARET BARZANİ / Tarih : 2017-11-09 08:32:11
- BARZANİ VE YOLUN SONU / Tarih : 2017-11-02 08:44:04
- KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI / Tarih : 2017-10-27 09:54:38
- ÜLKÜCÜNÜN YERİDE YUVASIDA MHP'DİR / Tarih : 2017-08-25 09:49:09
- 15 TEMMUZ VE "DEVLET" DURUŞU / Tarih : 2017-07-15 10:10:13
- İHRACATTA E FATURA UYGULAMASI / Tarih : 2017-07-04 10:07:47

Diğer Sezer YOZGAT Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7  İleri »