Ortadoğu Gazetesi

Yeni Türkiye'nin etnik kökene dayalı ve çok dinli Yeni Anayasa'sı!

Rıfat PAÇA / 2016-05-01 11:14:45

Devlet ve millet olarak yaşadığımız bu ağır süreçten nasıl kurtulacağımızı düşünürken, ülke gündemi her defasında yeni bir tartışma konusu ile haddinden fazla meşgul edilmektedir. Ülkemizde oluşturulan bir çok gündem ile toplumu bezdirmek, zihinleri bulandırmak ve yıpratılmak istenmektedir.

 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan'ı İsmail Kahraman, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünde, İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliğince (AYBİR) düzenlenen "Yeni Türkiye ve Yeni Anayasa" başlıklı konferansta; "Yeni Anayasa'da laiklik tarifi bir kere olmamalıdır." diyerek ülke gündemine bomba gibi düşmüştür.

 

TBMM Başkan'ı İsmail Kahraman'ın "Yeni Anayasa'da laiklik tarifi bir kere olmamalıdır." açıklaması ile Anayasamızın ilk 4 maddesini tartışmaya açması, tarafsızlık ilkesine aykırı ve tarihi hata olarak görülmelidir.

 

Sınırlarımızın delik deşik olduğu, IŞİD terör örgütünün Suriye'den fırlattığı füzelerin Kilis'e düştüğü, Bursa Ulu Camii'de canlı bomba terör saldırısı gerçekleştiği, her gün şehit haberlerinin geldiği, Türkiye'nin güvenlik ve terör sorunu yaşadığı bir dönemde TBMM Başkan'ı İsmail Kahraman'ın bu gibi konuları tartışmaya açması hiç hayra alamet olarak görülmemelidir.

 

Nitekim laiklik-dindar tartışmasının fitilini ateşlemek, özellikle bunun 1 Mayıs öncesine denk getirmek bana göre maksatlı yapılmış bir açıklamadır. Zira TBMM Başkan'ı İsmail Kahraman'ın yaptığı "Yeni anayasada laiklik tarifi bir kere olmamalıdır." açıklamasının ardından toplumun belirli kesimi tarafından ciddi derecede tepkisini çekmiş ve sokaklarda endişe verici olaylar yaşanmıştır.

 

Devlet ve millet olarak çok hassas bir dönemden geçtiğimiz ortada iken, yapılan bu vahim açıklama ile ateşe benzin dökülmektedir.

 

Yeni Türkiye denilerek Başkanlık sistemi, yeni Anayasa denilerek etnik kökene dayalı Sivil bir Anayasa oluşturulmak istenmektedir. Yani Türk ibaresinin olmadığı, Türklüğün Anadolu'ndan silinmesine sebep olacak bir Yeni Anayasa.

 

36 etnik kökeni sayıp bunun içerisine Türklüğüde dahil ederek, Türklüğün etnik kökenmiş gibi algı oluşturulmak istendiği gerçeğinide gözden kaçırmamamız gereken başka bir önemli husustur.

 

Dolayısı ile TBMM Başkan'ı İsmail Kahraman'ın "Yeni anayasada laiklik tarifi bir kere olmamalıdır." açıklaması ile Yeni Anayasa tartışması yeni bir boyut kazanmıştır.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan Hrıstiyan, Ermeni, Yahudi, Musevi ve diğer inançlara mensup insanlarda yaşamaktadır.

 

Diğer inançlara mensup insanlar kalkar ve derse ki, "Benim dini inancımda Anayasa'da güvence altına alınmalıdır" o zaman ne yapacağız?

 

TBMM Başkan'ı İsmail Kahraman'ın yaptığı "Yeni Anayasa'da laiklik tarifi bir kere olmamalıdır." açıklaması ile etnik kökene dayalı sivil bir Anayasa olduğu gibi mezheplere bölünmüş bir Yeni Anayasamı oluşturulmak istenmektedir?

 

Bu tehlikeli girişimden derhal vazgeçilmeli, Anayasamızın ilk 4 maddesi asla değiştirilmemelidir. Aksi halde Anadolu'dan Türklüğün ve İslamiyetin silinmesine sebebiyet vermiş olunur ki, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında yapılmak istenende budur.

 

Büyük Türk milleti ve Milliyetçi Ülkücü hakaret oynanan kirli oyunları bozacak, şanlı tarihimizde olduğu gibi bir kez daha kuşatmayı yaracaktır!

 

 

3 Mayıs'ta idrak edeceğimiz Türkçüler günü münasebeti ile yazıma merhum Başbuğ Alparslan Türkeş ve Hüseyin Nihal Atsız'ın tarihe not düşmüş kıymetli sözleri ile noktalamak istiyorum.

 

Başbuğ Alparslan Türkeş diyor ki;

"Türkçülük, Türk Milletinin, ilim, sanat, ziraat, iktisat, kültür ve diğer her alanda, milli gelenek ve milli bünyeye uygun bir şekilde kalkındırılması içte ve dışta her çeşit saldırganlıklara karşı korunarak hür ve müstakil olarak yaşatılmasını hedef tutan bir ülküdür."

 

Hüseyin Nihal Atsız ise; "Türkçülük, yükselmek için değil, yükseltmek içindir." diyor.

 

Bu vesile ile 3 Mayıs Türkçüler gününü kutluyor, Türk dünyasına hayırlar getirmesini diliyorum.

 

Ayrıca şimdiden İslam aleminin Miraç Kandil'ini kutluyor, hayırlar getirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.
 


Diğer Makaleleri

- Başkanlık sistemi ve MHP! / Tarih : 2016-10-23 09:18:26
- OHAL'in iç yüzü ve İDAM gerçeği! / Tarih : 2016-07-24 10:53:06
- Unutulmayan Bakan Ülkücü Şehit Gün Sazak! / Tarih : 2016-05-29 10:21:17
- Değişim hareketi öncülerinin algı oyunları! / Tarih : 2016-04-24 10:12:13
- MHP'deki Değişim hareketinin öncüleri! / Tarih : 2016-04-17 11:36:04
- Çanakkale Ruhu ve Türk Milliyetçiliği! / Tarih : 2016-03-20 10:04:38
- Türkiye'yi bekleyen büyük tehlikeler! / Tarih : 2016-03-06 10:06:38
- Hocalı katliamı, MHP ve Ülkü Ocakları! / Tarih : 2016-02-28 09:52:22

Diğer Rıfat PAÇA Makaleleri :